Abcdefghi kullanıcısının son içeriği

1. A

Karavan Çekmek İçi̇n Hangi̇ Şanziman?

Aynen hocam ancak yeni nesil araçlarda pek rastlamaz olduk mesela stellantis grubundaki eat8 tork konvertörlüymüş. Ben webde türkçe pek veriye rastlamdım o sebeple bilen üstadlarımızdan yardım gelirse bu konuya burası aynı zamanda kaynak olarak merak eden herkese hizmet verebilir.. Konu hakkında...
  2. A

O Araç Bu Karavanı Çeker Mi? Sorusuna Yanıt :)

hocam uçuk bütçem olsa.... 😁 ya abi 3 sıra koltuk, tork konvertörlü otomatik, dizel yani torklu... dezavantajrının hepsi bu şartlarda rahat rahat kabul edilebilir bence 👌
  3. A

Karavan Çekmek İçi̇n Hangi̇ Şanziman?

SAYGIDEĞER ÜSTADLAR HANGİ ARAÇLA HANGİ KARAVAN ÇEKİLİR KONUSU FORUMDA TARTIŞILMIŞ ANCAK TAMAMINA YAKININI OKUMAMA RAĞMEN KARAVANI ÇEKERKEN ARAÇ MOTORUNUN GÜCÜNÜ YOLA AKTARAMAYA YARAYAN VİTES KUTUSU-ŞANZIMAN GERİ PLANDA KALMIŞ VE SADECE MOTOR GÜCÜNE ODAKLANILMIŞ. HALBUKİ MOTORUN TÜM GÜCÜNÜ ÜSTÜNE...
  4. A

işte tüm amacımız traktör çekecek duruma düşmemek.
  5. A

Ben robotize şanzımanı saymadım bile yazılımına göre biraz agresif kullansan baskı balata ömrü 3te 1 e düşüyodu manuele göre, karavan çekme durumunda her periyodik bakımda bi set baskı balata değiştirmek gerekir herhalde 😁 karavan çekme için bencede otomaik şanzımanlardan optimal seçeneğin...
  6. A

hocam işte budur 🙏 hakkaten hiç aklıma gelmezdi bu araçlarda tork konvertörlü otomatik şanzıman olacağı hele bide yaygınlar bayağı uzak kalmışız gündemden 😁 stellantis grubu araçlarda sadece eat8 adlı şanzıman tork konvertörlü galiba diğer türler değil. peki ben biraz baktım da otomatik...
  7. A

abi aynen hele hele asıl yolda bırakan güç aktarma organları oluyor yoksa kaç kişi soğutma sistemi sorunlu olmayan, bitik olmayan, bakımları düzenli yapılan bir arabanın motorunun üst kapak yaktığına yatak sardırdığına vs şahit olmuştur ki 🙏
  8. A

yeni nesil dsg lerle ilgili dedikleriniz data hanemde yerini aldı teşekkürler.... bu arada mercedes ve togg un batarya tedarikçisi farasis bi alt bilgi geçeyim dedim. hybridler zaten karmaşık olan içten yanmalının sistemine birde elektriği karıştırarak bir kalem daha işleri sarpa sardırmak...
  9. A

değerli üstadım bu dediklerinize türkiyede yaşamıyor olsaydım %100 katılırdım ancak biz normal şartlar altında değiliz bence :D bu fikrime siz de katılacaksınızdır eminim zira benim ilk gönderimde belirttiğim passat cc dsg tork hatası örneğinin başka ülkede yaşandığını sanmıyorum ayşansa bile...
  10. A

bir önceki gönderimde de belirttiğim konuda beni haklı çıkarırcasına görüldüğü gibi yine ülkemizde at koşturan bir distribütör/firma 🤷‍♂️ paylaşımınız için çok çok teşekkür ederim chery tam oalrak araştırmamakla birlikte bir distribütör ile türkiye pazarına girmedi, bu sefer kendisi dikey...
  11. A

hocam günümüz elektriklilleri başta ekseri 400v mimarili olmaları sebebiyle olmak üzere birçok nedenden araç çekemez buna kesinlikle katılıyorum üstte yazmayı unutmuşum kusura bakmayın. elektrikli motorlar torku lineer bile değil doğrusal olarak verdiklerinden aslında yük taşımaya çok uygunlar...
  12. A

biraz uzun olduğundan merak ettiklerimi özetleyeyim 1-tiggo 8 pro ile karavan çeken varmıdır tecrübelerini şanzımanın arıza ve ısınma durumlarını tepkilerini merak ediyorum sanırsam bu konuda başlık açmamı önerir misiniz? 2-nissan xtrail ile çeken var mıdır güç aktarma sistemi (gearbox) nasıl...
  13. A

öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim ancak benim yukarıda bahsettiğim hiçbir araç tamamen elektrikli ya da plug in elektrikli değil tiggo 8 pro tamamen içten yanmalı bir motora sahip 1.6 gdi hatta hybrid bile değil. Nissan xtrail e gelince tamamen elektrik gücüyle çalışmakta ancak...
  14. A

saygıdeğer üstadlar aranıza yeni katılan ama forumu uzun zamandır çokça okuyan biri olarak ilk gönderimi yazmaktayım bu forumda ve bu konuyu başından sonuna okudum. aslında bu başlıkta en çok merak edip araştırdığım konu otomatik şanzıman tipine göre çekme karavandı ancak başlığın en büyük...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,125
Kaydolan Son Üyemiz
erozaydin

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

SON KONULAR