Yok Böyle Bir Görüntü...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan MuTaF brs Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 36
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,361
Ynt: Yok Böyle Bir Görüntü...

Tek fotografa, bu kadar övgüyü yadırgadım doğrusu. Başka fotograflarınızıda yükleyin, lütfen.

Etiketler

Güzel fotoğraf

Geçenlerde Çanakkale taraflarında hazır fırtınanın ortasında kalmışken ben de birkaç fotoğraf çekeyim dedim... ;D

DSC01717 resize

DSC01749 resize

Kompakt makine ile bu kadar oluyor ancak.

Bu fotoğrafta da arkadaş beni çok güzel yakalamış ateş başında.Şimşek görünmüyor ama ışığı şahane bir boyut kattı fotoğrafa.

IMG 3950 resize

çok güzel kareler gercekten ne yaptın 1 saniye kalamı cekion nasıl becerdin be! : D

yokluk35' Alıntı:
çok güzel kareler gercekten ne yaptın 1 saniye kalamı cekion nasıl becerdin be! : D
Fotoğrafları çekenlerin ellerine sağlık.
yokluk35'in sorusunu yanıtlamak bana düşmez belki ama kompakt makinaların pek çoğuyla benzer fotoğraflar çekebilirsiniz.
Şimşeğin yoğunlukla çaktığı bölgeye doğru mümkünse tripod üzerine makinanızı kurup, mümkünse deklanşörün 2sn gecikmeli ayarında (ki basma esnasında kamera sarsılmasın) ve perde hızını da makinanızın el verdiği ölçülerde (kimi makinalarda 15sn'ye kadar çıkabilir) düşük tutup bekleyeceksiniz. Perdenin açık kaldığı süre zarfında makinanızı doğrulttuğunuz bölgede şimşek (hatta şimşekler) çaktıysa yakalamışsınızdır. Çakmadıysa murphy kanunlarına lanet okuyup yeniden başlayın :smiley:

: ) abi bilgin için sağol sen fotoğrafcımısın bu kadar ince ayrıntısınıda söyledin yoksa fotoğraf makinelerini üretenlerden yada o kafada onlanlardan mı? : )

gecikmeki ve tripot ile cekmek birazda şans 15 sn sonra çakarmı çakmazmı bilinmez deneye deneye yakalamak lazım. bende bu resmi manuel yakalamıştım zaten elde cekildiği çok belli sıyah görünen alt yüzey ve evlerdeki ışık yansımaları hele soldaki sokak direğinden yayılan sarı ışık çok ele veriyor :smiley: ama en sevdiğim resimlerimdendir.

böyle bir foto çekmek aklıma gelmemişti ilk yağmurda ıslatıyorum popoyu :smiley: :smiley:

çok güzel fotolar...

Evet bencede anı iyi yakalmışssınız ama ateş başı çok daha romantik en azından bana göre. tşkler sinan-izmir

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR