Yeni bir kamp yeri keşfettim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gc2.7 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,468

gc2.7

Jeep There´s Only One
Çanakkale biga arasında ayıtdere köyü Camii yanından stabilize yolun devamında resimlerdeki koya gidiliyor. Bugün kamp yeri ararken gördüm muhteşem bir deniz yanıbaşında çam ormanı ve en güzeli denizin kenarında artezyen tatlı su var. Ramazandan sonra oğlumla kamptayız :smiley:

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Uploadfromtaptalk1374277276021

Uploadfromtaptalk1374277294136

Uploadfromtaptalk1374277307971

Etiketler
Ynt: Yeni Bir Kamp Yeri Keşfettim

Güzel yer denizi temiz mi, ayrıca tatlı su tam neresinde göremedim

Ynt: Yeni bir kamp yeri keşfettim

Denizi çok temiz tek sıkıntı burayı bulmak, gizli bir koy gibi ve anladığım kadarıyla bir kaç aile biliyor yerini ve her haftasonu sabitledikleri çadırdalar. Su tulumbasının yerini işaretledim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Uploadfromtaptalk1374304104484

Arkadaşlar ben çanakkale bigalıyım ve bu noktayı iyi biliyorum fakat yıllardır memleket dısındayım o yüzden suan nedir ne değildir bilemiyorum.Aynı yerin az sol tarafında dalyan diye bir koy var onun az sağında küçük dalyan yada koca dalyan diye bir yer var.Sanırım suan sizin bu gitmiş olduğunuz koy armutlu olabilir yada çınarlık çınarcıkta olabilir fotolardan tam çıkaramadım bir kaç yıldır gidemiyorum.Sonuç olarak oralarda çok güzel koylar var.Yani bulunduğunuz koyda genelde kalanlar mütavazi aileler diye biliyorum.Yani haremlik selamlık falandı öncelerde şuan durumu pek bilmiyorum.Ama öncelerde hatırlıyorum 4-5yıl önce öyleydi. Ama yinede kimse kimseye karışmaz.Bizim oralar da çadırını yaz başında kurarsın eylül ekim aylarında havalar bozmaya başlayınca gider toplarsın çünki buralarda para falan yok free :smiley: çok güzel hafta sonları gider iki gün kalırsın zevkini yaparsın. Benim fikrim denizi çok güzel değildir. Saroz gibi beklemeyin yada ege gibi değil kumu çok ince değil,çok temizde değil genelde.Hatta arkadaşımız yeni gitmiş ve bir kaç aile var diyor.4-5 yıl önceleri oralarda biz 40-50 aile olurduk biz oraya kurmazdık çadırımızı ama az ilerisindeki bizim köyümüzden geçilen bir koya kurardık.Neyse şuan birkaç aile kalmış demek artık.Bölge insanı artık edremit altınoluk tarafına egeye kaydı çünki oralar temiz şuan fotograflarını gördüğünüz koyunun az ilerisinde İÇDAŞ diye bir demir çelik fabrikası var.Fabrikadan dolayı çok temiz değil aynı fabrika birde termik santral yaptı yani bölgenin azına ...... etti bölge insanı çok umurunda değil fabrika geldi iş geldi gözüyle bakıyor ama şuan fabrikaya yakın yerlerde domates bile çok iyi yetişmiyor deniz berbat.Her yerde olan şeyler işte şize iş getirdik :smiley: şimdi karabiga mevkiine çok büyük bir fabrika daha kuruluyor.Alarko çok güzel koca kum denilen koyu kapattı suan kazdıla heryer toprak betonlaşıyor.İnanın okadar güzel yer yok oldu, İçim yanıyor gidip gördüğümde ama yapacak hiç bir şey yok Sonuç olarak bu bölge öncelerde çok daha güzeldi fakat şuan bu tür aktiviteler için çok önerilmez benim fikrim.

japongozlu' Alıntı:
Arkadaşlar ben çanakkale bigalıyım ve bu noktayı iyi biliyorum fakat yıllardır memleket dısındayım o yüzden suan nedir ne değildir bilemiyorum.Aynı yerin az sol tarafında dalyan diye bir koy var onun az sağında küçük dalyan yada koca dalyan diye bir yer var.Sanırım suan sizin bu gitmiş olduğunuz koy armutlu olabilir yada çınarlık çınarcıkta olabilir fotolardan tam çıkaramadım bir kaç yıldır gidemiyorum.Sonuç olarak oralarda çok güzel koylar var.Yani bulunduğunuz koyda genelde kalanlar mütavazi aileler diye biliyorum.Yani haremlik selamlık falandı öncelerde şuan durumu pek bilmiyorum.Ama öncelerde hatırlıyorum 4-5yıl önce öyleydi. Ama yinede kimse kimseye karışmaz.Bizim oralar da çadırını yaz başında kurarsın eylül ekim aylarında havalar bozmaya başlayınca gider toplarsın çünki buralarda para falan yok free :smiley: çok güzel hafta sonları gider iki gün kalırsın zevkini yaparsın. Benim fikrim denizi çok güzel değildir. Saroz gibi beklemeyin yada ege gibi değil kumu çok ince değil,çok temizde değil genelde.Hatta arkadaşımız yeni gitmiş ve bir kaç aile var diyor.4-5 yıl önceleri oralarda biz 40-50 aile olurduk biz oraya kurmazdık çadırımızı ama az ilerisindeki bizim köyümüzden geçilen bir koya kurardık.Neyse şuan birkaç aile kalmış demek artık.Bölge insanı artık edremit altınoluk tarafına egeye kaydı çünki oralar temiz şuan fotograflarını gördüğünüz koyunun az ilerisinde İÇDAŞ diye bir demir çelik fabrikası var.Fabrikadan dolayı çok temiz değil aynı fabrika birde termik santral yaptı yani bölgenin azına ...... etti bölge insanı çok umurunda değil fabrika geldi iş geldi gözüyle bakıyor ama şuan fabrikaya yakın yerlerde domates bile çok iyi yetişmiyor deniz berbat.Her yerde olan şeyler işte şize iş getirdik :smiley: şimdi karabiga mevkiine çok büyük bir fabrika daha kuruluyor.Alarko çok güzel koca kum denilen koyu kapattı suan kazdıla heryer toprak betonlaşıyor.İnanın okadar güzel yer yok oldu, İçim yanıyor gidip gördüğümde ama yapacak hiç bir şey yok Sonuç olarak bu bölge öncelerde çok daha güzeldi fakat şuan bu tür aktiviteler için çok önerilmez benim fikrim.

Marmara denizinde böyle olmayan yer yok gibi anca Marmara ya da Avşa adasına giderseniz suyunda fabrika atığı olmayan yer bulursunuz. Düşündürücü ve üzücü tabii..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR