YAŞANAN TERÖRE ARTIK YETER DİYEBİLMEK İÇİN SESİMİZİ DUYURMA ZAMANI

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan adakutay Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 41
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,330
Ynt: YAŞANAN TERÖRE ARTIK YETER DİYEBİLMEK İÇİN SESİMİZİ DUYURMA ZAMANI

adakutay' Alıntı:
Vakit ayırarak konuya bakma ve cevap yazma inceliği gösteren tüm arkadaşlarıma canı yürekten teşekkür ediyorum.Üç beş kişide olsak bir gün inanıyorum ki bizlerde hayvan haklarını savunabilmek amacıyla yan yana gelmeyi becerebilen binlerce kişiye ulaşmayı başarabileceğiz.

katılıyorum

Etiketler

çok üzülüyorum..Etkilenmemek elde mi? boğazıma bi yumru...yutkunmak mümkün değil? çok üzülüyorum..Yaptıklarımız ve yapamadıklarımız için bizi affedin..

selamlar konuya kendi bakış açımdan yaklaşıyorum saygılar...

bu ülkede ateş düştüğü yeri bile yakmıyorsa söylenecek hiçbir sözün yapılacak hiçbir protestonun anlamı kalmamış demektir....

evet ateş düştüğü yeri bile yakmıyor .... nedenmi???

bu terör lanetinden en çok kim zarar görüyor diye soruyorum kendi kendime ve teker teker sıralıyorum 20 yaşında hayatını kaybetmiş şehidimiz ve onunla beraber o çatışmadan yaralı kurtulan gazimiz daha sonra o çatışmadan sağ kurtulan askerimiz yada polisimiz daha sonra anneler daha sonra evlatlar eşler babalar kardeşler.... vs vs birde bakıyorum en sonda siyasiler... her neyse konuya siyasi yaklaşmak istemiyorum malum herşey ortada 30 yıldır baş belası bir devlet politikası ve tampon yapılamamış kanayan yara misali....

kendi kendime çok sorduğum anlar oldu ne yapabilirim diye sonra içimde bir karamsarlık benim yapacak birşeyimin olmayışıydı ????

teröre bir şehit verdiğimizde hep söylenen laflar operasyon başlatıldı vs gibidir ama kimse verilen şehitlerin sorumlusunu dile getirmez sorumlular cezalandırılacaktır denmez illaki bir şehit veriliyorsa bu sorumluluk içindedir hiçbir asker elinde silah kendi başına dağa çıkıp operasyon yapamaz operasyon kararları alınır yada askeri sevkiyat yada vs vs bunların hepsi kararlarla olur ... bir askerimiz şehit olduğunda muhakkakki alınan kararlarda bir zaafiyet var demektir ve bu kararların zaafiyeti ne hikmetse 30 senedir sorulamamıştır sorgulanmamıştır vede kimse bunu görmez...

ateş düştüğü yeri yakmıyorsa diyorum çünki bakıyorum askerimiz şehit olmuş ateş o çatışmaya giren birliğe düşmüş o birlik şehit vermiş gazi vermiş ve canını ortaya koymuş ama ateş hala o birliği yakmamış şehidin yanındaki sağ kalan arkadaşı sormamış sorgulamamış isyan etmemiş gene körü körüne yanlış bir karar yüzünden kendide şehit olacağını bile bile kahpe namlunun önüne sürülmüş gitmem dememiş....

yani anlıyacağınız askerimiz polisimiz bu devletin yaptığı hataya hala körü körüne katlanıyorsa ve canlarını ortaya koyuyorsa ateş düştüğü yeri bile yakmıyor demektir....

bu ülkede şehit aileleri terör bitmeden bitirilemeden devletin düzenlediği iftar yemeklerine gidebiliyorsa ateş düştüğü yeri yakmamış demektir

ateş düştüğü yeri yakmazsa ben ne yapabilirimki.....

bir protesto olacaksa önce o karakolda o birlikte o emniyette o şehidin evinde olmalıdır ve eğerki bu olmuyorsa bizim telaşımız tamamen boşadır tamamen etkisizdir.....

saygılar... :'( :'( :'(

Arkadaşlar 13 ekim 2012 günü Ankara Tandoğan Meydanında saat 13-00 da düzenlenecek bir teröre hayır yürüyüş olduğunu duydum,katılmak isteyen arkadaşlara duyurulur...

Teröre lanet mi?

Hangi terör? yada hangi lanet?

Şehitlerin kelle olduğu. Teröristlerin Sayın, komutanların terörist olduğu, Suriye'de özgür suriye ordusu denilen teröristlerin desteklendiği ve kardeş Suriye halkına karşı silah tutan bir ülkede nasıl olur da teröre lanet edebiliriz ki? Zaten devlet teröristleri besliyor mülteci kamplarında. 2,3 Mehmet öldü oldu diye rahatımızı mı bozalım (Başbakan yardımcısı gibi) devlet terörü bitirmedikten sonra, terörü destekledikten sonra vede üstüne halka karşı devlet terörünü kullandığı sürece bence tek okunacak lanet sandıkta olur. Yoksa sokaklara çıkıp bayrak açarsak biz ''DARBECİ'' oluruz.

Daha önce sizinle bu konuyu konuştuğumuzu ve mutabakata vardığımızı sanıyordum ama görünen o ki provokasyona devam ediyorsunuz. Gezenbilirde din ve siyasi tartışmalara sebep olacak paylaşımların yasak olduğunu her fırsatta söylüyoruz zaten. Neden bu konuda ısrar ediyorsunuz anlamıyorum?

Ayrıca terörü protesto etmenin neresi siyaset oluyor onu da anlamadım? Hiç bir siyasi partinin ve siyasetçinin adını anmadan, gönderme yapmadan düzgün bir tavırla toplanılıp yapılacak her türlü terör protestosuna tam destek verir hatta en önde giderim. Daha önce yapılması planan bir başka terör protestosunda yine aynı provakasyonu yapmıştınız, sizi protesto eylemine çağırdığımdaysa mazarette bulunup geri çekilmiştiniz... Bu ülkede insanların konuşup da hiçbirşey yapmamasından bıktım artık...

yasakşehir07' Alıntı:
ertan abi haklısınız da bende şöyle yazayım isterseniz.konuyu açan arkadaşı siyasi propaganda yapmaktan bölücülük yapmaktan yasaklanırsa hiç şaşırmam.nerde bir ülke sevdalısı yazılar yazılsa ilgi çekmiyor bir mangal keyfi kadar.oysa ellibinden fazla üyesi var sitenin.sonuç boş boş boş

Konu iki sayfa olmuş ama ne yazık ki herkes birşeylerden korkar çekinir olmuş. Bu bir açık davettir... Siyasete bulaştırmadan sayın adakutay bey organizasyonu başlattığı gibi devamını getirsin ve hepimiz katılalım. Hatta bakın önümüzde 10 kasım var, tam zamanı. Anıtkabir'e araçlarımızla ve hatta otobüslerle konvoy yapalım... Ben gerekli tüm yasal izinleri alırım, hatta İstanbul'dan ücretsiz otobüs bile ayarlarım... Yeter ki siz arka durun, destek olun...

Yasakşehir07, özellikle seni bu etkinlikte mutlaka görmek isterim... Buzları da eritmiş oluruz hem :smiley:

Sağlıcakla,
Sedat

Gezenbilir Dernek Genel Kurulunu 1 hafta ileri alıp 10 Kasım Etkinliğini düzenleyelim Sedat.

Zerrin zaten dünden razı bu etkinliğe.

sedat bey elbette ki gelirim ayrıca siz merak etmeyin ben öyle buz tutmam aramızda.burası bir aile ve aile içinde küslük dargınlık olmaz.hata varsa büyükler affeder küçükler de özür diler.erdemli olan da budur.saygılarımla

11 Kasım'da,Diyarbakır'da kızımın düğün merasimi var.Yani 10-11 Kasım tarihlerinde Diyarbakır'da olacağım.Tarih başka olasaydı seve seve en önde gidenlerden olurdum.Bir başka tarihte olursa ben varım.

Saygıdeğer Sedat Bey ve diğer arkadaşlarım ben şahsım adına bu konuyu başlatırken hiç bir siyasi görüşe dayanmadan elimden geldiğince fikir ve görüşlerimi belirtmeye çalıştım.Sizlerinde belirttiği gibi bu büyük bir aile ve aile içerisinde siyasetin olmaması gerektiği konusunda hepinizle hem fikirim.Bu görüşler doğrultusunda yapılacak her türlü organizasyona katılmak üzere Ankara veya herhangi bir ilimizde olsun benim ve aracımın hazır olduğunu bilmenizi isterim.
Benim nacizane fikrim herhangi bir özel anlamı olmayan bir günde Ankara ve İstanbul arasında bulunan Bolu şehrimizde bir buluşma gerçekleştirebilir araçlarımızla bir konvoy oluşturabilir ve sesimizi oradanda duyurabiliriz.

adakutay' Alıntı:
Saygıdeğer Sedat Bey ve diğer arkadaşlarım ben şahsım adına bu konuyu başlatırken hiç bir siyasi görüşe dayanmadan elimden geldiğince fikir ve görüşlerimi belirtmeye çalıştım.Sizlerinde belirttiği gibi bu büyük bir aile ve aile içerisinde siyasetin olmaması gerektiği konusunda hepinizle hem fikirim.Bu görüşler doğrultusunda yapılacak her türlü organizasyona katılmak üzere Ankara veya herhangi bir ilimizde olsun benim ve aracımın hazır olduğunu bilmenizi isterim.
Benim nacizane fikrim herhangi bir özel anlamı olmayan bir günde Ankara ve İstanbul arasında bulunan Bolu şehrimizde bir buluşma gerçekleştirebilir araçlarımızla bir konvoy oluşturabilir ve sesimizi oradanda duyurabiliriz.

Ben bu tür organizasyonlara karşıyım . Teröre Hayır , Kahrolsun bilmemne diyerek hiçbir şey olmaz . Zaman kaybı sadece . Vatandaş olarak yapabileceğin tek şey sandık başında oy'unu doğru yere atmak .

BTB_Wild' Alıntı:
Ben bu tür organizasyonlara karşıyım . Teröre Hayır , Kahrolsun bilmemne diyerek hiçbir şey olmaz . Zaman kaybı sadece . Vatandaş olarak yapabileceğin tek şey sandık başında oy'unu doğru yere atmak .

Kesinlikle katılıyorum Terörü lanetleyerek bitirmeye çalışan tek ülke bizizdir herhalde

[
BTB_Wild' Alıntı:

Sayın arkadaşım fikirlerinizi saygıyla karşılıyorum.Vatandaş olarak yapmam gerekeni bu güne kadar elimden geldiğince yapmaya gayret gösterek sandık başında oyumu kullandım.Demek ki doğru olan yere atma konusunda pek başarılı olamadım.Eğer siz bana doğru olanı gösterirseniz çok mutlu olurum.

adakutay' Alıntı:
[
Sayın arkadaşım fikirlerinizi saygıyla karşılıyorum.Vatandaş olarak yapmam gerekeni bu güne kadar elimden geldiğince yapmaya gayret gösterek sandık başında oyumu kullandım.Demek ki doğru olan yere atma konusunda pek başarılı olamadım.Eğer siz bana doğru olanı gösterirseniz çok mutlu olurum.

Sizin vatandaş olarak ve bireysel olarak yapabilecekleriniz çok kısıtlıdır . Birşeyler yapılmak isteniyorsa bu toplum halinde yapılmalıdır . Toplumsal bilinç pankart açarak oluşturulmaz . Eğitimli , farkında ve her alanda cesur insanlar yetiştirilerek oluşturulur . Buna kendi çocuklarınızdan başlayabilirsiniz .

BTB_Wild' Alıntı:
Sizin vatandaş olarak ve bireysel olarak yapabilecekleriniz çok kısıtlıdır . Birşeyler yapılmak isteniyorsa bu toplum halinde yapılmalıdır . Toplumsal bilinç pankart açarak oluşturulmaz . Eğitimli , farkında ve her alanda cesur insanlar yetiştirilerek oluşturulur . Buna kendi çocuklarınızdan başlayabilirsiniz .

Sizin çelişkili yaklaşımlarınız ile konuyu nereye taşımak istediğinizi malesef anlayamadım.Size zaman kayıbı yaşattığım için özürümü kabul etmenizi diler, tavsiyeleriniz için ayrıca çok teşekkür ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,146
Kaydolan Son Üyemiz
Suatcım

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR