Yardım a İhtiyacım Var Arkadaslar 5,2 / 4,0

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alphonsEray Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,561
Ynt: Yardım a İhtiyacım Var Arkadaslar 5,2 / 4,0

mat boya olduğu için albenisi yüksek ama burdan bakmakla olmaz götürüp serviste baktırman gerek kesinlikle...

Etiketler

mertbirincioglu' Alıntı:
mat boya olduğu için albenisi yüksek ama burdan bakmakla olmaz götürüp serviste baktırman gerek kesinlikle...
evet kesinlikle. masrafı olmadıgını belirtıyor arkadaslarım var onalara yarın için rica edip baktırmayı dusunuyorum bakalım kısmet

arac komple boyalıymıs ama

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-hedef-renault-plaza-dan-jeep-grand-cheroke-5-2-lpg-98581862/detay

ARAKADASLAR SIZDEN BI RİCAM OLACAK BU ARACI INCELEYEBİLİRMISINIZ

ARAÇ Bİ OFROAD CUDAN CIKMA ALIRKEN USTUNDE NE VARSA SOKTUGUNU SOYLEDİLER

GELİP GÖSTERECEKSİN DİYORLAR MOTORUN YURUYENINDE ŞANZIMANDA PROBLEM OLMADIGINI SOYLUYORLAR AMA ACABA ÇOK YORULMUSMUDUR.

http://araba.com/4263033/Jeep-Grand-Cherokee-LTD-52#xxlresim

ARAKDASLAR BU ARACTA KARAR KILDIM KISMET OLURSA PAZARTESİ GIDIP BAKIP BI SIKINTI YOKSA ALIYORUM

Umarım temiz bir araç bulursun.Lakin 13-14 lük araçları zaten kafadan ele bence.Hele bu aracın beygir gücünü bilmeyenlerin, çelik jant takıp güzelleştireceğini sananların aracına bakma bence.Gerçi senin kriterlerin nedir, sen ne kadar cheroke cisin onuda bilmiyoruz:smiley:Önce bu araçları biraz tanıman lazım.araçlar bölümünde jeep e girersen birçok konuda fikir sahibi olabilirsin.önce cherokee senin aracınmı doğru kararmı onu anla bence.hayırlısı diyelim

outlaw06' Alıntı:
Umarım temiz bir araç bulursun.Lakin 13-14 lük araçları zaten kafadan ele bence.Hele bu aracın beygir gücünü bilmeyenlerin, çelik jant takıp güzelleştireceğini sananların aracına bakma bence.Gerçi senin kriterlerin nedir, sen ne kadar cheroke cisin onuda bilmiyoruz:smiley:Önce bu araçları biraz tanıman lazım.araçlar bölümünde jeep e girersen birçok konuda fikir sahibi olabilirsin.önce cherokee senin aracınmı doğru kararmı onu anla bence.hayırlısı diyelim

teşekkur ederım ilginize hayırlısı artık bakalım .

merhabalar arkadaslar araca bakmaya gittik ve arac kotu durumdaydı almadan geri doduk :( grand cherokee aramaya devam ediyoruz :smiley:

bir arkadasımdan 5,2 motor için parçası çok zor bulunuyor diye duydum acaba dogruluk oranı nedir?

türkiyede en çok bulunan ikinci el arazi araçlarının bu araçlar olduğunu düşünürseniz neredeyse sanayideki bakkalda bile parçasını da bulabileceğinizi fark edeceksiniz. endişeye gerek yok bence.

5.2 motorlar daha büyük olduğu için el girmiyor yanına 4.0 motorla kıyaslanınca. tek problem bu olabilir. birde 5.2 ler hararete daha yatkın motorlar eğer soğutma sistemlerinin bakımı yoksa. o nedene devirdaim pompası vs gibi şeyleri iyi kalitede almak lazım. gerisi kolay. motoru bozulan pek jeep görmedim ben sanayi tecrübelerimde.

bana göre en kritik şey şanzuman bu araçlarda. km artınca risk artıyor. 250 300 bin km ler riskli artık.

alphonsEray' Alıntı:
merhabalar arkadaslar araca bakmaya gittik ve arac kotu durumdaydı almadan geri doduk :( grand cherokee aramaya devam ediyoruz :smiley:

bir arkadasımdan 5,2 motor için parçası çok zor bulunuyor diye duydum acaba dogruluk oranı nedir?

benim motor yapılırken toplamaya yakın usta egzantirikz zinciri dişlisi de değişelim dedi....çıktım 20 dakika sonra geri geldim al dedim egzantrik dişlisi zinciri takımı...kim dediyse komik olmuş sadece motor değil aracın her parçası yan sanayi vb olmak üzere her yerde var. ben motor yaptım 2011 şubat ayında 6000 tl ye mal oldu. motor parçaları 3500-4000 civarında tuttu geri kalan rektefiye ve indir bindir işçilik.
değişenler
pistonların tamamı
2 kol
krank çıkma
ana yatak kol yatak
yağ pompası orjinal mopar
radyatör hortum
egzantrik vb
daha aklıma gelmeyen bir sürü parça....

alphonsEray' Alıntı:
merhabalar arkadaslar araca bakmaya gittik ve arac kotu durumdaydı almadan geri doduk :(

Merhabalar,

Aynı araca bende bakmayı düşünüyordum , sizin mesajınız ilaç gibi geldi okuyunca , sayenizde Antalya'dan kalkıp Akşehir'e gitmeme gerek kalmadı aracı görmek için ...

Tespit edebildiğiniz ya da gördüğünüz sorunları paylaşabilir misiniz ? Araç ilk bakışta gayet olumlu duruyor , hoş resimler yanıltıcı olabiliyor ancak dışarıdan görünüş olarak araç iyi idi .

Şimdiden teşekkürler,

KLL' Alıntı:
türkiyede en çok bulunan ikinci el arazi araçlarının bu araçlar olduğunu düşünürseniz neredeyse sanayideki bakkalda bile parçasını da bulabileceğinizi fark edeceksiniz. endişeye gerek yok bence.

HIMM ANLADIM BIZIM ARKADAS BAYA UFURMUS :d

mertbirincioglu' Alıntı:
benim motor yapılırken toplamaya yakın usta egzantirikz zinciri dişlisi de değişelim dedi....çıktım 20 dakika sonra geri geldim al dedim egzantrik dişlisi zinciri takımı...kim dediyse komik olmuş sadece motor değil aracın her parçası yan sanayi vb olmak üzere her yerde var. ben motor yaptım 2011 şubat ayında 6000 tl ye mal oldu. motor parçaları 3500-4000 civarında tuttu geri kalan rektefiye ve indir bindir işçilik.
değişenler
pistonların tamamı
2 kol
krank çıkma
ana yatak kol yatak
yağ pompası orjinal mopar
radyatör hortum
egzantrik vb
daha aklıma gelmeyen bir sürü parça....

peki baska bır aracada bakıyorum da bayi den
araç motoru şanzımanı normal oldugun yarım diyorlar sizce alınabılırmı acaba bana ne kadar bı surede sıkıntı yaratabılır.

fatih.koz' Alıntı:
Merhabalar,

Aynı araca bende bakmayı düşünüyordum , sizin mesajınız ilaç gibi geldi okuyunca , sayenizde Antalya'dan kalkıp Akşehir'e gitmeme gerek kalmadı aracı görmek için ...

Tespit edebildiğiniz ya da gördüğünüz sorunları paylaşabilir misiniz ? Araç ilk bakışta gayet olumlu duruyor , hoş resimler yanıltıcı olabiliyor ancak dışarıdan görünüş olarak araç iyi idi .

Şimdiden teşekkürler,

merhaba aslında bi arkdas ı gönderdim sıkıntı oldugunu detaylı konusamadık yanlız guvendıgım bır arkadasım sızın ıçın arakadasım goruseyım size mesaj atarım

İlginize teşekkürler, mesajınızı bekleyeceğim ...

Uzun süredir forumu takip ediyorum ancak mesaj yazma ihtiyacı hissettiğim gün üye oldum , bu nedenle özel mesaj yazamam (ancak sanırım cevaplayabiliyorum) . Olur da cevap yazamazsam kusuruma bakmayın lütfen ...

Sevgiler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,520
Kayıtlı Üye Sayımız
172,178
Kaydolan Son Üyemiz
sakaryalee5454

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR