Vitara Beygir (hp) Gücü Nedir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GÜLKESEN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,863

GÜLKESEN

Ana Kamp
Yer
Kahramanmaraş
Değerli arkadaşlar;
Benim 2000 model 1.6 jlk 5k Vitara aracım var. Ben aracımın gerçek beygir gücünün ne olduğunu hala bilmiyorum. Benim ruhsatta bu bölüm boş görünüyor. bazen oto alım satım sitelerine baktığımda farklı farklı rakamlar görüyorum bunların hangisi doğru bende anlamadım. 1.6 motorların hp si hep aynı değilmi? Bu konuda gerçek bilgi sahiplerinden görüşlerini bekliyorum

Etiketler
Ynt: Vitara Beygir (hp) Gücü Nedir?

1993-1994'e kadar Vitara'lar karbüratörlü. Güç konusunda bilgim yok.
1997 sonuna kadar enjeksiyonlu, 16 V olan Japon üretimler 90 beygir.
1997 sonrası İspanyol üretimler 98 beygir.

GÜLKESEN' Alıntı:
Değerli arkadaşlar;
Benim 2000 model 1.6 jlk 5k Vitara aracım var. Ben aracımın gerçek beygir gücünün ne olduğunu hala bilmiyorum. Benim ruhsatta bu bölüm boş görünüyor. bazen oto alım satım sitelerine baktığımda farklı farklı rakamlar görüyorum bunların hangisi doğru bende anlamadım. 1.6 motorların hp si hep aynı değilmi? Bu konuda gerçek bilgi sahiplerinden görüşlerini bekliyorum

bende 2000 model motor gücü ruhsatta 71 KW yazıyor, neye tekabül ediyorsa...

Konyalı' Alıntı:
İspanyol yada Japon ürtimi olduğunu nasıl anlayacaz. Bunlardan hangisi tutuluyor. Benimki 2000 model v6 acaba nerenin üretimi.

Motor kaputunu açın. Araç karşınıdayken cam altına gelen sol tarafta üretim plakasını göreceksiniz. Bu kısımda Santana Motors yazıyorsa İspanyol üretimdir.

GÜLKESEN' Alıntı:
Değerli arkadaşlar;
[attachment=1]

Ekli dosyalar

• Yeni Microsoft Word Belgesi.doc
    62.5 KB · Görüntüleme: 127

Model Silidir Ltr. kW Model yılları Motorkodu

Vitara (SE416) Typ 2 4 1.6 59 ... - 1998 G16A SOHC
Vitara 4 1.6 59 1991 - 1998 G16B Cat.
Vitara (SE416) Typ 1 4 1.6 60 1988 - 1998 G16A SOHC Cat.
Vitara 4 1.6 60 1991 - 1998 G16A
Vitara Long 4 1.6 71 1991 - 1998 G16B SOHC Cat.
Vitara 16V 4 1.6 71 04.1995 - 1998 G16A
Vitara 6 2.0 J20A
Vitara (SV620) 6 2.0 100 06.1995 - ... H20A
Vitara V6 (SV620) 6 2.5 125 05.1998 - ... H25A ( grand 2.5 )

1 kW= 1.36 hp (beygir)

[attachment=1]

Other2

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,490
Kayıtlı Üye Sayımız
172,150
Kaydolan Son Üyemiz
namso

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.