Unimog 416 Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan EVOLUTİON Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,531

Etiketler
Ynt: Unimog 416 Karavan

çok güzel ama bildiğim kadarıyla avrupa ülkeleri belli bir model altındaki kamyon tipi araçları sınırdan sokmuyor.yani bununla bir tura çıksanız problem olur.

bu tip araçlar yapan alman firması var istedeki araçlara sahip olmaz benim açımdan hayal ama yapılan araçların fotoğrafları çok güzel http://www.unicat.net/en/index2-Galerie.html

Ben 416 doka aldım karavan vs düşündüm, abs olmayan araçlara özellikle artık kamyon katagorisindeki araçların karavan yapılamayacağını öğrendim bu işten çaydım.Türkiye'de artık otomotivde fantazi, hobby devri bitiyor ya da daha doğrusu bitmiş yaşasın avrupa birliği ! :'(

orgasmatron' Alıntı:
Ben 416 doka aldım karavan vs düşündüm, abs olmayan araçlara özellikle artık kamyon katagorisindeki araçların karavan yapılamayacağını öğrendim bu işten çaydım.Türkiye'de artık otomotivde fantazi, hobby devri bitiyor ya da daha doğrusu bitmiş yaşasın avrupa birliği ! :'(

Yanlış bilgi sn. orgasmatron,

ABS şartı aracın yolcu taşıma kapasitesini artımak isterseniz talep edilen özelliktir, Karavanlarda yaşam alanı dediğimiz bölümde yolcu taşıma talebiniz yoksa imalat içinde sorun yoktur.

yanlış bilgi değil hocam ben ural 6x6 almaktan bu yüzden direkten döndüm , kamyon karavan falan olamıyor abs istiyorlar proje falan da cizilmiyor, tebliği de şahsen okudum avukattan mevzuatla ilgili yanlış bilgi çıkmaz , unimogdan ya da kamyondan diyelim karavan olmuyor denemesi bedava , yaptıran varsa ben de onun yaptırdığı yere yaptırıcağım.

Merhaba Umut kardesimiz,bildigim kadariyla 750 kg olayinda eger daha az ise ruhsat gerekmiyor. Karavan 750 kg dan fazlaysa ona da ayrica bir ruhsat gerekiyor.Bir de aracin cekme kapasitesi diye birsey var sanirim.O rakamin uzerinde karavan cekmesi de,fren vs konulari yuzunden uygun olmuyor.
Tecrubeli arkadaslar daha uygun bir yorum yazacaklardir.
Nacizane az biraz bildiklerimdir.

Bahadır beye teşekkürler bilgi için,

750 kg ile araç ilişkilendirilir genelde ancak 750 kg römork/karavanın yüklü ağırlığını aştığında yapılacak yasal işlemin üst limitini
işaret eder, araçlar için römork/karavan çekme limitleri ayrı bir kategoridir.
Bu konuda çekme karavancı Doğan Böncü arkadaşımızın aktardığı bilgileri okumak yararlı olacaktır.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=42062.0

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR