TüvTürk'te Kabul Görebilen Lastik Ebadları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan discovery-V8 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 50
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,629

discovery-V8

A Clean Landrover is the Sign of Sick Mind
Yer
Ankara.
iksje' Alıntı:
Çıta amma yükselmiş. 37 swamper ve Dana 44 aşağısı kurtarmıyor artık. :smiley: Yanlız Türkiye'de bu işlere hala Good Year ve Dana30'larla başlanıldığını ve keyif alındığını unutmayalım. Bu başlık Türkiye'de Gezenbilir'de.

;D ;D ;D Birde Tüvtürk diye birşey var ;D

Etiketler

Yavuz abi ve Heytem Bey,
35 lerin büyüklüğününden mi muayenede problem olacağını düşünüyorsunuz? ,yoksa swamperların agresifliği yüzünden mi ?

ben 35 creepy crawlerla +SOA ile rahat bir şekilde geçtim ,bilginize..

benim fj40 35 swamperlarla zaten bi tuhaf duruyor,birde fren mesafesi çok kötü ,geçebileceğini sanmıyorum,fakat MTRler gecer gibi geliyor

Ynt: TüvTürk'te Kabul Görebilen Lastik Ebadları

bir arkadaşım,33x12.5x15 mtr ile hiç problem yaşamadı,bende 33x12.5x15 lerle gecebildim

CJ7V8' Alıntı:
Yavuz abi ve Heytem Bey,
35 lerin büyüklüğününden mi muayenede problem olacağını düşünüyorsunuz? ,yoksa swamperların agresifliği yüzünden mi ?

ben 35 creepy crawlerla +SOA ile rahat bir şekilde geçtim ,bilginize..

Nebiliim Sami araba topaç gibi oldu, gören soruyor bunu trafikte kullanmaya izin veriyorlarmı diye , gözüm korktu, Discovery nin aks açıklığı aslında çok kısa Cj 7 den çok az uzun, tavanda çok yüksek heralda şu anda 2.50 den yüksektir, görüntü çok abartılı oldu, gerçi eski 32 leri takınca yeni çamurluk ağızlarıyla mobilya tekeri gibi kalıyor, yani uydurma takıldığı çok belli.

Ne bileyim Kafam karıştı, onun haricinde 4 disk delikli izli disklerle değişti, rot kolları , şaftlar, arazi, şanzıman fren boruları kevlar balatalar arabanın altındaki her paça sıfır, güçlendirilmiş ve yepyeni duruyor.

haklısınız, kardeşimde discoII V8 vardı, ondada 33 lastikler vardı, gercekten cok heybetli duruyordu.nefis bir arac. ama ozaman şansınızı fazla zorlamayın

Yavuz abi siz zaten en önemli parçalarda modifikasyonu yapmışssınız.Benim kampanalar ve diskler hala orjinal lastiklere göre.Bu şekilde fren ve el freni testinden geçtim.(ön frenlerde sıfır sapma,arka frenlerde %21 sapma olarak)Siz de problem olacağını sanmıyorum.
muayeneyede ,neden bu kadar büyük bu aracın lastikleri,neden bu kadar yüksek diye de sormadılar.Ayrıca muayene sırasında adam lastiklere bakıyor ölçüsünü muayene sonrası alacağınız rapor kağıdına bilgi olarak yazıyor.

bence sansını dene yavuz abi büyük ihtimal onay alır. 33lerle herkes geçiyor.
33 le 35'in farkını anlayabileceklerini bile sanmıyorum

hasanfb' Alıntı:
Dodiklerle örtpas edebilirsiniz... ;)

Toyota liftback girip altına parkedebiliyor bunu nasıl örtbas edebilirimki?

[attachment=1]

Liftback

gülmekten karnım ağrıdı
ağacın arkasına saklanan fil gibi :D

Araç 33 yada 35 diye takılmıyor.
Lastikle ilgili başka şeylere bakıyorlar daha çok.
Hani dişlerin durumu,çatlaktı,patlaktı,kopma v.s varmı diye.
Bunun dışında ebada bağlı olarak, takılan araç duymadım henüz. :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR