Toyota Hilux

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan enigmaxi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,396
Ynt: Toyota Hilux

nedimurcan' Alıntı:
vakum diyaframına bakacağım. bu arada sanırım arka dif. %100kilitli. bu da güç kaybına neden olur mu bilemiyorum.
%100 kilitli olamaz. Orjinalde yok. Sonradan da aklı başında bir usta pickup'a %100 (otomatik) kilit takmaz, anında çıkarsınız yoldan.

Bunun dışında %100 veya LSD kilitlerin güç kaybına neden olacağını sanmıyorum.

Etiketler

umutcelikel' Alıntı:
%100 kilitli olamaz. Orjinalde yok. Sonradan da aklı başında bir usta pickup'a %100 (otomatik) kilit takmaz, anında çıkarsınız yoldan.

Bunun dışında %100 veya LSD kilitlerin güç kaybına neden olacağını sanmıyorum.

istanbuldan niğde ya kadar kullandım. sehir içinde de 100km kadar kullandım. sizin dediğinize göre %100kilitli olsa şimdiye kadar farkederdik yani. yoldan çıkmadığımıza göre.

önlerdede manuel kilit var sanırım. tekerleklerin ortasında. free ve lock konumu var. bu tür kilitleme sistemlerine ne deniyor bilmiyorum.

nedimurcan' Alıntı:
istanbuldan niğde ya kadar kullandım. sehir içinde de 100km kadar kullandım. sizin dediğinize göre %100kilitli olsa şimdiye kadar farkederdik yani. yoldan çıkmadığımıza göre.

önlerdede manuel kilit var sanırım. tekerleklerin ortasında. free ve lock konumu var. bu tür kilitleme sistemlerine ne deniyor bilmiyorum.
:smiley:)))
Yok o önlerdeki aks ayırıcısı..Kilit değil. Free konumunda 4x2'deyken ön akslar ve şaft dönmüyor, araç az yaksın ve vibrasyon yapmasın diye. 4x4'de kullanmadan önce Lock konumuna getiriyorsunuz. Benim BJ60'ın kullanım kitabında kullanmasanız bile 15 günde bir Lock konumuna getirin ve 4-5 km sürün demiş. Yağlama için sanırım...Bu arada orjinal Aisin marka ise değerini bilin, bayağı pahalı ve kaliteli bir parça.

hımmm,

hazır bilen birilerini bulmuşken sormakta fayda var. ilerde başkalarının da işine yarayacaktır.

şimdi araçta şu konumlar var.

2H 4H 4L

2h konumu normal seyir halinde sadece 2 çeker. yani arkalarda,

4h konumu 4 çeker ama ön tekerlerdeki sistem lock konumundayken. ( bu kısım tam oturmadı henüz.)

4L konumu ise 4 tekerden çekis ama ağır devir.

peki 4L de iken ve aks ayırıcısı free konumdayken güç bütün tekerlere iletiliyor mu ?

hay allah,

geçen gün öylesine bir denemek için dik bir kum tepesine tırmandım. oldukça gevşek bir zemindi üstelik. 4L pozisyonuna almıştım.

demek iki tekerlekten çekmiş sadece...

inanılmaz:smiley:

teşekkür ederim.

arkadaşlar bende 89 dızelivar motor sıfır motorun bütün iç ekıpmanları değişti ama bendede aynı sorun var 130 dan fazla basmıyor lastıkler etkilermi 16 jant

Araba 061

Sevgili Nedim
Tesadüfen rastladım ,ama çok güldüm yıllar sonra böyle bir konunun bizi tekrar karşılaştırması ne güzel.Bilmem hatırlayacakmısın dağlardan Kaçkarlardan Fatih ben Yusufeliden :smiley:
Ve şimdi de Trabzon Toyotada Servis Müdürlüğü yapıyorum.Eski bir dost olarak senin soru ve sorunlarına cevap verebilirim sanırım.
Tırmanışlara devam ediyorsun sanırım.Neyse görüşelim ama mutlaka 05326229489

merhaba arkadaslar. 4x4 ler de sizin kadar deneyimim yok . ama babamın pw250 si var . arada kullanırım . oda memlekete gidince.
burda hızla ilgili yorumları okudumda . 4x4 araclar ole cok hız yapan araclar deildir . yani o kadar yuksek bi aracın cok hızlanması zaten pekde guvenli bi durum deil.Turk oldugumuz icin kanımız kaynıyo :smiley: . amam hem hızlı gitsin hem daga tasa cıksın , fiziksle olarak pekde uygun kombinasyonlar deil . bizim arac 100/110 yapıyo. 130/140 4x4 icin cok ii hız bence. bundan otesi hem tehlikeli o kadar yuksek bi arac icin hemde yuruyen aksam icin bence pek saglıklı deil.
bence aracın oncelikli gorevi daga tasa cıkmak hız yapmak deil .:smiley:

Engineer53' Alıntı:
merhaba arkadaslar. 4x4 ler de sizin kadar deneyimim yok . ama babamın pw250 si var . arada kullanırım . oda memlekete gidince.
burda hızla ilgili yorumları okudumda . 4x4 araclar ole cok hız yapan araclar deildir . yani o kadar yuksek bi aracın cok hızlanması zaten pekde guvenli bi durum deil.Turk oldugumuz icin kanımız kaynıyo :smiley: . amam hem hızlı gitsin hem daga tasa cıksın , fiziksle olarak pekde uygun kombinasyonlar deil . bizim arac 100/110 yapıyo. 130/140 4x4 icin cok ii hız bence. bundan otesi hem tehlikeli o kadar yuksek bi arac icin hemde yuruyen aksam icin bence pek saglıklı deil.
bence aracın oncelikli gorevi daga tasa cıkmak hız yapmak deil .:smiley:

engineer53 arkadşıma son derecede katılıyorum. ağırlık merkzi yüksek olan araçların virajlarda savurma riski daha yüksektir. o yüzden fazla hız yapacaklarını sanmıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,266
Kaydolan Son Üyemiz
tomas1984.cat@gmail.

SON KONULAR

Geri