Tavan Sis Lambası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karter Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,133
Ynt: Tavan Sis Lambası

soyle dıyebılırm uzunmesafe aydınlatanların on camı normal pencere camı gıbı oluyor
bu lınk de orjınal katolog var oradan bakabılırısınız
http://www.hella.com/produktion/HellaCOM/WebSite/MiscContent/Download/Drivers/Auxilary_lights/GB_r_Catalogue_2008_Auxillary_lights.pdf

Etiketler

sirkeci emin otomativ 0212 511 52 49*****0212 522 30 70******şişli intermobil 0212 314 20 00 bpx bu telefon nolarından fiyat bilgisi alabilirsiniz
Daniels80Series 128

http://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=1459&k_id=65&kn=Sis+Lambas%FD

ben en sonunda bu lambadan almaya karar verdim.camı buzlu cam değil.dışa dönük. çapı 11ve 18 cm.likleri var.600mt rede ışık mesafesi.

herhalde anladığım kadarıyla acıma en uygun lamba bunlar

Hella

Merhaba
Hayırlı olsun Sis farını aldınızmı? Aldığınız üründen memnunmusunuz?
İyi günlerde kullanın.
Ahmet Arı.

Bu sis farından kullanan arkadaşlar varmı. kullanan varsa memnunmu işe yarıyormu tavsiye edermisiniz.. bunlardan buldum sarıcam çifti 60 tl alsammı almasammı karar veremedim veya 50 daha verip hellamı alsam..

Resim050

bende resimdeki maxtel'in bi küçük çevrimlisi var, arkası kromaj kaplı, delici özelliğe sahip gayet memnunum, çiftini 45 e aldım.

pancarmotorcu' Alıntı:
resimdeki araç benimdi maxtel kullandım iyi ışık veriyor ama 90tl ye hella orjinal degildir hella lar 200 tl nin üzerindedir
Hellanın comet 450 modeli olması lazım beyaz camlıydı çifti 110 lira dediler doğrudur onjinal olmaya bilir.

bu maxtellerden alacağım gece sisli havalarda 10 metre önümü göstersin razıyım...

cevaplarınız için teşekkürler..

Emre Bey; sisli havalarda yerden aydınlatma iş görür, tavandaki lambadan yayılan ışık sis partiküllerine çarpıp önünde duvar gibi durur, aksine görüşünü engeller, sis zeminden her zaman 10-20 cm kadar yukarıda olduğu için doğrusu yerden aydınlatma ama arazi araçlarımızda böyle şansımız olmadığı için en uygunu tampoun üstüne takacağımız aydınlatmalar (delici olması kaydıyla)

Güzel ama pahalı :smiley: Türkiyede sanırım çifti 300-400 ytl gibi ... Bence kırılması yada çalınması muhtemel bir malzeme için pahalı . Gerçi bütçe meselesi bütçe genişse neden alınmasın ...

Forumda yeni olduğum için kusura bamayın. Okuduklarımdan anladığım delici farlar uzağı aydınlatacağında görüşü mesafemizi arttırıyor. Yarıca tavana takıldığında ise siste kaput ve ön cam üzerine parlaklık oluştucağından görüş yeteneğimizi azaltıyor. O nedenle tampona takılmalı şeklinde anladım. Doğrumudur?
Siste görüş mesafesini arttıracak ancak sis dışındanda ileri görüşü olumlu etkileyece ek far nereye takılmalı ve ne tip olmalıdır.
Bazı farlar sarı renkte oluyor. Bu tip renk far önerir misiniz?

mdilek' Alıntı:
Forumda yeni olduğum için kusura bamayın. Okuduklarımdan anladığım delici farlar uzağı aydınlatacağında görüşü mesafemizi arttırıyor. Yarıca tavana takıldığında ise siste kaput ve ön cam üzerine parlaklık oluştucağından görüş yeteneğimizi azaltıyor. O nedenle tampona takılmalı şeklinde anladım. Doğrumudur?
Siste görüş mesafesini arttıracak ancak sis dışındanda ileri görüşü olumlu etkileyece ek far nereye takılmalı ve ne tip olmalıdır.
Bazı farlar sarı renkte oluyor. Bu tip renk far önerir misiniz?

Yayıcı sis farları, tavana takıldığında, yayıldığı için kaputtan yansıyarak gözü rahatsız edebilir. Onun dışında, tavandaki delici sis farları yakıldığında, olası bir siste beyaz bir sis duvarından başka hiç birşey görmemenize sebep olacaktır.
Nacizane bilgime göre, siste en iyisi, normal farların ve aracın kendi sis farlarının yakılmasıdır. Sis farının asıl amacı da önümüzdeki aracın sürücüsünün dikiz aynasından baktığı zaman bizi farketmesidir.
Aslında tavandaki sis farlarının amacı, offroad sonrası çamurlanan ön farlar aydınlatamaz hale geldiğinde, onların görevini icra etmesidir.
Sarı farların amaçları hakkında bir bilgim yok.

Selamlar ,

Öncelikle Işıkta kelvin arttıkça ışık beyazlaşır ve mavie doğru gider . Bkz. Mavi 8000K xenon kitler . Kelvin azaldıkça sarıya doğru gider .

Gerek siste gerek kötü hava şartlarında (yağmur kar vs ) sarı ışık çok daha iyi aydınlatma ve görülme imkanı sağlar . Üstelik beyaz ışıklara göre de sis duvarı oluşma hadisesini hayli az yaşatır . Özetle sisi delmek için ideal lamba sarı sis lambasıdır . Sarı sis lambası için en ideal tampon altı yada üstüdür . Yani yola yakın olmalıdır . Çok sise giriliyorsa çokta sisi farı takılacaksa üste de eklenilir iki tane keyfekeder . Ama asıl tamponda olmalı .

Sis farlarını kullanırken öncelikli amaçlardan biri de hiç değilse yol kenarını ve yol çizgilerini takip edebilmektir .

fastjunkie nin dediği gibi üstteki beyaz spotlar sis dubvarı oluşturur . Hatta siste uzun far dahi kullanılmaz .

Araç üstüne takmak istemiyorsanız . İleri görüş için iki delici beyaz , iki sarı tampona uygulanabilir .

ssbman' Alıntı:
Selamlar ,

Öncelikle Işıkta kelvin arttıkça ışık beyazlaşır ve mavie doğru gider . Bkz. Mavi 8000K xenon kitler . Kelvin azaldıkça sarıya doğru gider .

Gerek siste gerek kötü hava şartlarında (yağmur kar vs ) sarı ışık çok daha iyi aydınlatma ve görülme imkanı sağlar . Üstelik beyaz ışıklara göre de sis duvarı oluşma hadisesini hayli az yaşatır . Özetle sisi delmek için ideal lamba sarı sis lambasıdır . Sarı sis lambası için en ideal tampon altı yada üstüdür . Yani yola yakın olmalıdır . Çok sise giriliyorsa çokta sisi farı takılacaksa üste de eklenilir iki tane keyfekeder . Ama asıl tamponda olmalı .

Sis farlarını kullanırken öncelikli amaçlardan biri de hiç değilse yol kenarını ve yol çizgilerini takip edebilmektir .

fastjunkie nin dediği gibi üstteki beyaz spotlar sis dubvarı oluşturur . Hatta siste uzun far dahi kullanılmaz .

Araç üstüne takmak istemiyorsanız . İleri görüş için iki delici beyaz , iki sarı tampona uygulanabilir .

Barış, bu hiç bilmediğim birşeydi, çok teşekkürler...

Pekiii, bir sorum var... Benim bu ek farları (delici veya yayıcı...) tavana takmak istememdeki sebep, tampon altındaki sis farlarının ısınıp, herhangi bir su birikintisine girildiğinde çatlaması. Bazıları farların üzerine çarpı şeklinde yapışkan bant yapıştırıyorlar... Bununla ilgili bir bilgi var mı, çatlamasın diye ne yapılabilir, bir de tavandaki farları nasıl dizayn etmek gerekir?

arkadaşlar ben hella 3000 delici sis farı taktım tavsiye ederim 600 mt civarında da bir mesafeyi aydınlatıyor.satıcı firmada sirkecide kolay gelsin......

IMG 9805

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR