Şu Anda Ne Dinliyoruz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Srkn Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 822
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 166,386

Etiketler

Ynt: Şu Anda Ne Dinliyoruz?

Merhabalar,
Hamdi arkadaş, GEÇİT YOK'a teşekkürler,
Bende Türk Halk Müziği dinliyorum ve sesimle eşlik etmeye çalışıyorum zaman zaman.
Bir Antalya, Kalkan türküsü; Kalkan ile kapı taşın arası. Bence ilerde klasiklerin arasında yerini alacak bir eser olacak, kim bilir belkide aldı bile.
Bestecisine ve yorumcularına teşekkür ederim.
Türkülerle ve sağlıkla kalın.

Ahmet Kaya arşivimin tamamı (yaşadığı dönemdeki albümleri) kaset, gel görki bizim arabada cd çalar var ve ben 100 lerce kasedimi dinleyemiyorum arabamda.
Cd ye kaydettirmek istemiştim İstanbulda olduğum dönemde elemen 10 TL dan kuruş aşağıya inmedi gördüya ben mereklıyım sadece 40 TL verip Londra'da yaşayan komşuma onun beğendiği ve çok aradığını, bulamadığını söylediği kasetleri çektirip hediye ettim.
Şimdi yazıcının sesini dinliyorum malum seçim var ihtiyar heyti listesi bastırıyorum.
Nerde olursanız olun sağlıkla kalın, birde türkülerle.

sisdagili61' Alıntı:
Cerrahpaşa, Volkan Konak'tan.
Türkülerle vede sağlıkla kalın.

cerrahpaşa nın bir hikayesi vardı şimdi çok net hatırlayamadım ama mükemmel bir şarkıdır .. alır götürür...

Angarada yedim taze meyvayı, boşa çiğnemişim yalan dünyayı,
Keskinden de sildirmeyin künyayı (üstat künyayı olarak söylüyor)
Mekanın cennet olsun Hacı Taşan üstat.
Tavsiye ederim Kalan müzik yapmıştı 3 cd lik bir arşiv.
Türkülerle sağlıkla kalın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR