Ssanyong - Korando Sport Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümityazman Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 49,279

Etiketler
Bu yaz bir akrabamıza aldık,

Actyon Sports'a oran ile yakıt ve performans olarak daha iyi

Araç ağırlığı azaltılmış motor daha sessiz,benzinli motor kullanıyormuşçasına sessiz

Sürüşü,süspansiyon konforu,darbe emişi ve verdiği haz ortalamanın üstünde

C sınıfı otomobillerin bir çoğundan daha sessiz ve sarsıntısız

Hatta yüksek hızlardaki sessizliğine inanamayabilirsiniz:smiley:

Bu fiyatta dizel,otomatik mümkün değil f/p oranı çok çok iyi

En önemlisi test etmek tabi ki...

tşk rottweiler 1 ay önce arabayı test ettim araba hakında az çok bilgim var ama test surüşü yeterli gelmiyor.alıpta kullanan arkadaşlar varsa daha detaylı bilgi edinirim düşüncesi vardı.bu gün zaten oğuşlar guruba uğradım.heralde yarın araç için gerekli işlemleri başlatırız yalnız kahve ve beyaz renk var şu an kararsız kaldım.artık hayırlısı. 8)

ümityazman' Alıntı:
tşk rottweiler 1 ay önce arabayı test ettim araba hakında az çok bilgim var ama test surüşü yeterli gelmiyor.alıpta kullanan arkadaşlar varsa daha detaylı bilgi edinirim düşüncesi vardı.bu gün zaten oğuşlar guruba uğradım.heralde yarın araç için gerekli işlemleri başlatırız yalnız kahve ve beyaz renk var şu an kararsız kaldım.artık hayırlısı. 8)

Beğeni farkıdır tabi ki ama kahve rengi çok hoş bence

Bizde Actyon Sports kullanıcısıyız bir farkı yok zaten aynı araba motorda iyileştirmeler var

Hayırlısı olsun...

Araci Mayis ayindan beri kullaniyorum... Yakitini sormayin... Genelde kisa mesafe, fazla gaz vererek ve klima acik kullandigim icin fazla yakiyor... Uzun mesafe olarak sadece Yalova, Sakarya yaptim ki, onlar da uzun sayilmaz... Yuksek oldugu icin ruzgari biraz fazla hissediyorsunuz ve devrilecek hissi veriyor, ama hic oyle bir tehlike yasamadim... Sanirim bunun bir nedeni de koltugunun yukseklik ayarinin cok asagiya alinamamasi olabilir... Ayrica lastik havasini 30 un uzerinde sisirirseniz balon gibi ziplaya ziplaya gidiyorsunuz... Lastik olcusu 225/75/16... 180-190 i gordum, ses bu hiza gore yok gibi... Ben onde rahatim, arka koltukta oturanlardan da daha sikayet gelmedi... Biraz geride kullandigim icin, sadece arkamda oturan kisi sikayetci oluyor... Ses sistemi iyi... Boom boom kullanmayacaksaniz, normal muzik dinlemek icin gayet yeterli... Herkes klimanin otomatik olmadigina dert yaniyor, ben ise buna seviniyorum... Cunku manuel klima benim icin daha kullanisli... Butun dugmeler surucuye odakli yapilmis, ulasimi kolay... Genis oldugu icin, yolcu yan aynaniz kapali ise, iceriden ona ulasmak icin yerinizden kalkiyorsunuz neredeyse... Benim boy 1.75... Ama bu ozellik iskence gibi gozukse de insana buyuk araba kullandigini hatirlatiyor ki bu cok guzel bir his... Benim kasa half top... Arkamda araba varsa ve yakindaysa, gormuyorum... Park icin 3'lu sensor var ama, cok iyi degil... 8'li sensor bence bu arac icin en uygun olani... Hatta mumkunse arka kamera... Aracin arkasi, her 4x2 aracta oldugu gibi, fazla gaz verildiginde savuruyor... Ozellikle islak zeminde... Bu gibi durumlarda kis konumunda kullanmak daha saglikli... Ayrica buradan bir abimizin tavsiyesi A/T lastik taktirmak... Bos bir zamanimda gidip, bunu da yapacagim... Fazla yakacagini bile bile kocaaaaaaaman lastikler taktirip, yere daha saglam bastiracagim... Aldigimdan beri arka bolumden gelen gicir gicir seslerim var... Servis sesi kesmek icin istedi ama, bir turlu gidemedim... Kabahati benim... Arka kapakta ara boslugu var, yagmur suyu giriyor iceriye... Onun icin de servise gitmesi gerekiyor ama, goturemedim bir turlu... Aklima gelenler bunlar... Sormak istediginiz birsey varsa, sorabilirsiniz...

teşekür ederim verdiğiniz bilgiler için.bende evrakları içeri verdim haber bekliyorum takasa gidim bende tepe var bakalım benim aracı kaça sayacaklar.18 inç jant ve geniş taban lastik istedim rahat yol tutuşu olsun diye.

Hırçın Karadeniz' Alıntı:
Mrb? 4*4'ler hakkında bi gelişme var mı?

4x4 ler uzak gözüküyor.gerçi çalışmalar var dendi ama belli değil.ötv den dolayı.aracın fiyatı 75000 civarı olur diye .birde araca her ay duzenli zam gelecek dediler.

Lastikler ile ilgili Tuzla YMY'den Turgay Usta ile konustum... 16 ve 18 jantlarin sorun yaratmayacagini ama, daha ust boyutlarin yuruyen aksama zarar verebilecegini soyledi... Ben de 315/75/16 filan taktirmayi dusunuyorum... A/T... Onleri 275 takmayi dusundum ama, teknik bilgim cok olmadigi icin, sisteme zarar vermek istemedigimden, vazgectim...

Serdar_çalışkan arkadaşım.bende aynı araçdan almayı düşünüyorum ve bu konuda sana aracı kullanan biri olarak şunları sormak isityorum, nede olsa bu konuda en tecrübeli olanlar kullanıcılardır,
1.Aracın sürücü koltuğu nasıl(Konfor, düğmelerin kontrolü, söför mahallinin genişliği, yola hakim olma duygusu)
2.Sürücü arkasında oturan yolcunun yer darlığı rahatsızlığını belirtmişsin ve boyunun da 1.75 olduğunu yazmışsın, şimdi ben 1,87 boy 125 kg biri olarak sürücü koltuğunu biraz geriye iterek kullanırım aracımı, dolayısyla arkada oturan yolcu rahat edebilirmi, anladığım kadarıyla arka taraf o konuda biraz sıkıntılı
3.Araçda mekanik tıkırtılar fazla mı, Konfor, rüzgar ve yol sesi, güvenlik,sürüş zevki, yakıt durumu nasıl..gerçi fazla yakıyor demişsin ama litre olarak yaklaşık ne kadar acaba...

Aslında ben subaru forester, suzuki grand vitara, kyron ve korando sport arasında tercihyapamadım. Evet korando sport kamyomet sınıfında diğerleri suv sınıfında farkındayım.Hyundai santafee(2005model)de düşündüm ama fazla yakıttan vazgeçtim.Aslında arazi ile fazla işim yok yani offroad falan düşünmüyorum.Hafif araziye de çıkarım, yayları gezmeyi severim, şu an ankaradayım ama memleket tokat ,tokaattda yaylaları, giresunda ki yaylalara giderim, yani kısacası hafif arazi işimi görür, aldığım aracın aynı zamanda f/p, fayda/maliyet oranları ve sürüş zevki ve konforu da önemli
Bu konularda cevaplarınızı rica edecem, şimdiden teşekkürler, Yukarıda ki diğer araçları kullanan arkadaşlar var ise(Özellikle kullananlar)fikirleri ve yorumlarını da rica ederim, herkese iyi forumlar

1- Koltuk, oturum olarak, bende bel agrisi yapiyor... Ama 35-40 km den sonra... Kisa mesafelerde sorun yok... Ben belimden ameliyat oldum, ondan dolayi olabilir diyeyim ama, diger araclarda boyle bir sorun olmadi bende... Kullandigim diger arac X3... Ama tabi Korando Sports ile onu eslestirmek sacma olur... Koltuk seviye olarak biraz yukarida... Ve alt seviyeye inmiyor, belli yuksekligini hep koruyor... Onunla alakali da olabilir... Genislik olarak koltuk iyi... Bu arada ben de 105 kiloyum... Dugmelere erisim kolay... Sadece bu araci kullanirsaniz, yerlerine cabuk alisirsiniz ve beyin otomatik olarak gitmesi gereken yere gider... Arac genis, yuksek ve uzun oldugu icin diger araclar yaninda guvende hissediyorsunuz kendinizi... Zaten ben dikiz aynasindan arkamdaki araci gormuyorum bile... Daha once buyuk ve yuksek arac kullanmadiysaniz zorlanabilirsiniz... Ben hem daha once buyuk araclarda hem de dar sokaklarda uzun sure kullanim tecrubesine sahip oldugum icin sorun olmadi... Aracin donusleri cok rahat... Normal arac gibi her yere girip, cikiyorum... Cok dar yerlerde en fazla cift hamle yapmaniz gerekiyor... Aracin boyutlarina alisana kadar gordugunuz park yerlerine BURASI COK DAR, BEN BURAYA GIREMEM modunda yaklasiyorsunuz fakat, alisinca her bosluga giriyorsunuz... Ama park sensoru sart...
2- Bakmayin boyumun 1.75 olduguna, cok yatirarak kullaniyorum ben... Bugune kadar kullandigim butun araclarda arkamda oturan kisi sikayetci olmustur... Marka bagimsiz arka koltuk problemi yasiyorum yani... Tahmin ediyorum sizde de ayni problem olacaktir... Yatirarak kullandiginiz icin... Mini mini minyon birini veya munasip boyutlardaki cocuklari oturtursaniz arkaniza, sorun olmaz diye dusunuyorum... Sonuc olarak 3-5 cm genis olsun diye cok buyuk farklar odemeye degmez...
3- Mekanik tikirti yok gibi... Sadece benim arka bolumden ses geliyor... Ama alir almaz basladi o... Servise gittigimde yeni gemi yanastigi icin usta yoktu serviste, ertesi gunden itibaren istedigim gun gelmemi istediler ama, benim ihmalkarligimdan dolayi hala duruyor... Baska da ses yok zaten... Konfor olarak dedigim gibi diger aracim kadar olmasa da, gayet guzel... Sadece yuksek oldugu icin ve ben birazcik suratli gittigim icin yolculara azicik korku ile karisik konforsuz geliyor.. Yol sesi, motor sesi, ruzgar sesi cok az.. Bir cok luks aractan iyi yani... Guvenlik kismina gelince, ben asiri gaz vererek birkac kalkis yaptim ve ceyrek daire arka atmalar ile karsilastim, o yuzden artik kalkislarda cok gaza basmiyorum... Cok hizli giderken bazen devrilecek hissi veriyor ama bunu da yuksek olmasina bagliyorum... Mumkun oldugu kadar 180 in ustune cikmamaya calisiyorum... Araci kullanmak zevkli... Ozellikle sehir icinde o herkesin uzerine kiran minibusler sizin uzerinize kirmiyor... Hatta siz onlarin uzerine kirinca duruyorlar... Yakit, daha once de dedigim gibi benim kullanim seklimden dolayi fazla... Ev is arasi kullaniyorum... Yokuslu ve kisa mesafe bir yol... 18litreye kadar cikiyor bu yuzden... Ama ilk 30-35 km lik yol yapisimda bir anda 15-16 litreye kadar iniyor... Sanirim normal yollarda duzenli kullanimlarda 11-13 litre arasi harcar.. 9.9 litre yaziyor kitapciginda ama ben bu aracin 9.9 litre yakmasini hayal gibi goruyorum... Istediginiz kadar sakin kullanin...

Eger sehir icinde kullanacaksaniz ve uzun yollara, yaylalara cikacaksaniz, bu arac yerine baska tercihleriniz olabilir... Ama bu araci tercih ederseniz de yanilmazsiniz... Sifir arac olarak en uygunu bu... Ikinci el de olur diyorsaniz, 2005-2006 X3 ler 50-55bin civari olmasi lazim... 2.0 dizel otomatik olarak onlari da tercih edebilirsiniz... Bakimlari uygun araclardir ve konfor olarak da iyidirler... Bendeki 2010 ve yakit sarfiyati sehir ici 9.5 litre... Sehirlerarasi 6.5 litre...

Çok teşekkür ederim serdar çalışkan beyefendi...Bu pazartesi Ankara Kayaş çıkışında bir petrol istasyonunda tesadüf işte))) beyaz renk korando sporta rastladım...Biraz sohbet ettik sahibiyle araçtan bayağı memnun. hatta şehirler arası 275 İstanbul şehir içi 350 krş yaktığını ifade etti.Arabanın şöför koltuğuna rica ettim oturdum, ama arka koltukda valiz vardı bir şey diyemedim...benim şimdiki aracımda eski model olmasına rağmen,ön koltuklarla arka koltuklar arasında bayağı geniş bir diz mesafesi var(Passat), o yüzden arkada oturan yolcularda rahat ediyor.Tavsiyenizi de dikkate alarak başka araçlara da bakacam fakat 50 bin lira beni biraz zorlar o yüzden x3 olmasa da diğer alternetifleri değerlendirebilirim, eğer 30-40 bin lira arası önerebileceğiniz başka araçlar var ise beklerim...
İyi forumlar, tekrar teşekkürler

rainman1972' Alıntı:
Çok teşekkür ederim serdar çalışkan beyefendi...Bu pazartesi Ankara Kayaş çıkışında bir petrol istasyonunda tesadüf işte))) beyaz renk korando sporta rastladım...Biraz sohbet ettik sahibiyle araçtan bayağı memnun. hatta şehirler arası 275 İstanbul şehir içi 350 krş yaktığını ifade etti.Arabanın şöför koltuğuna rica ettim oturdum, ama arka koltukda valiz vardı bir şey diyemedim...benim şimdiki aracımda eski model olmasına rağmen,ön koltuklarla arka koltuklar arasında bayağı geniş bir diz mesafesi var(Passat), o yüzden arkada oturan yolcularda rahat ediyor.Tavsiyenizi de dikkate alarak başka araçlara da bakacam fakat 50 bin lira beni biraz zorlar o yüzden x3 olmasa da diğer alternetifleri değerlendirebilirim, eğer 30-40 bin lira arası önerebileceğiniz başka araçlar var ise beklerim...
İyi forumlar, tekrar teşekkürler

Tekrar merhaba... Evet, maalesef (sahsim icin degil, yolcularim icin soyluyorum) Koranda Sports un arka genisligi Passat kadar degil... Ama herhalde ben bu aractan aldigim keyfi Passat tan alamazdim diye dusunuyorum... Passat a kimse kafasini cevirip bakmaz ya da korkudan frene basmaz... Ama bu arac icin oluyor bunlar... Her neyse... Gorustugunuz kisinin telefonunu alsaydiniz keske... Onunla yakit tasarrufu hakkinda konusmak isterdim acikcasi... Supermis cunku yaktigi miktar... 30-40 bin icin, uzerine biraz daha katilarak, sifir icin alinabilecek en iyi alternatif sadece Korando Sports... Ama, daha once dedigim gibi, ikinci el takintiniz yoksa ve genis genis arka bolumu olan Discovery de isinizi gorur... 2000-2001 modelleri arasi... Ben araclarin 10 yasindan sonra kendisi kadar masraf cikardigina inanan biri olarak tavsiye etmem... Daha dusuk model olarak alternatif 2005-2006 Freelander lar olabilir... Ama onlarin da arka koltugu Korando Sports'dan genis degildir... Mercedes ML ve Range Rover lar var, 2000-2001 model fakat, bunlarin yuksek motoru ve benzinli olmalari uzak durulmasi gereken ozelliklerden... Dizel olanlari da butce olarak daha yuksek oluyor maalesef... Burada bu konularda benden cok cok cok daha iyi bilgi sahibi insanlar var... Tahminimce hepsi su aralar gezilerde oldugu icin size yanit veremiyordur... Vaktiniz var ise, onlarin da fikrini bekleyin derim...

Teşekkür ederim Serdar bey, iyi bayramlar bu arada...Dün yine bid kyron marka araç gördüm sahibi ile ayak üstü konuştuk, kendisinde bmw 3,20 de varmış, (belki de ondanır)Kyronun tek iyi yanı bagajı dedi))))Alıpda başına bela etme bunlar olsa olsa ikinci araö olur deyince bende şaşırdım...Yakıtını soracaktım ama arkadaş böyle konuşunca soramadım...Bende artık ya nasip diyorum...Arazi ye fazla çıkmayacağım için CRV yada RAV4 de düşünüyorum ama bir yandan da diyorum ki, suv dediğin biraz iri olacak))Sanırım bize beklemek düşecek...Aslında Korando sporta biraz kanımız kaynamıştı ama nasip artık, youtube den bakıyorum, elde sunroof lu modeli bile var, ama bize aracın tek havayastıklı gelmesini açıkcası kınıyorum...4 hava yastığı ve sunroof olsun inancım odur ki bu araç satış rekorları kırar...
Tekrar teşekkürler iyi bayramlar

Ynt: Ssanyong - Korando Sport Hakkında

Valla yaz başından beri Korando Sports'u bekliyorum geleceği de yok gibi görünüyor!
Artık ümidim tükendi ve hevesimde diğer araçlara kaymaya başladı Yeni Ranger'i yakından inceledim tank gibi olmuş.Amarok baktım hoşuma gitmedi oyuncak araba gibi heran kırılabilir duruyor.
L200 biraz pahalı ve tipsiz ama arkadaşlar hep onu tavsiye ediyor.
Toyota da hoşuma gitti;
Ssangyon hevesimi şahsuvaroğulları södürdü bi arabayı getirmeyi beceremediler. Getirecek gibi de durmuyorlar bu kadar para kazanmak istemeyen bi grup görmedim
Ford Ekim sonunda 4*4 lere kesin gelecek dedi istersem ön sipariş bile alıyorlar. Fiyatınıda aşağı yukarı belirlediler.

Dostlar aranıza katılmak çok isterdim hatta ediz abiden getlerin ölçülerini aldım burda iyi bir tornacı ve poliüretancı abime hazırlattım desem yalan söylemiş olmam yarım saatte tornaya çekerim dedi arkadaş; takacak arkadaşlada konuştum lakin araba yok işte.

Bir altarnetif olarak 15-20 i geçmemiş temiz 2. el bile almayı düşünürüm bu konuda bana arabasını satmak isteyen arkadaşlar olursa berabercde değerlendirebiliriz. Saygılar ...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,513
Kayıtlı Üye Sayımız
172,171
Kaydolan Son Üyemiz
PİTİABLE

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR