"SON ŞERO" Yeni Yol Arkadaşım Huzurlarınızda "2001 WJ"

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan euzlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,909

euzlu

"YANOFF" KARS...
Yer
Kars/Trabzon
Arkadaşlar merhaba hepinize, 1997 ZJ 5.2 "Yaren"imi ısrar üzerine bir dost'a sattıktan sonra yine bir abimizden almış olduğum 2001 WJ ile Kars gibi zorlu bir iklim ve arazide yine yollarda ve çoğu zaman işim gereği de dağlarda olacağım, Allah (c.c.) bana ve cümlemize kaza bela vermesin diyorum, çamurumuz bol olsun..

Özellikler:

-2001 model

-4.7 Lt, 223 HP

-Quadra-drive çekiş sistemi

-Prince LPG

-195.000 KM.'de

gelelim fotograflara...

2012 01 13 084917

2012 01 13 084930

Etiketler

Ynt: "SON ŞERO" Yeni Yol Arkadaşım Huzurlarınızda "2001 WJ"

hayırlı uğurlu olsun, Trabzon'da mısınız yoksa Ankara'da mı?Trabzon'dayasanız yolda ŞERO'yu görme ihtimalimiz var:smiley:))
Birde önceki aracınız neydi bilmiyorum ama wj yi ilk kullanım izlenimlerinizi bi yazarsanız sevinirim fena kafayı taktım wj ye:smiley:))

Hocam hayırlı olsun, yanlız isimi değiştir bence daha çok şero eskitirsiniz inşallah.

yavuz-çelikel' Alıntı:
Hocam hayırlı olsun, yanlız isimi değiştir bence daha çok şero eskitirsiniz inşallah.

haklısınız Yavuz bey, hepsi ayrı keyif veriyor, ZJ hep aklımın bir köşesinde yer almaya devam edecek, fırsatım olursa da ekonomik açıdan, ayrıca bir tane alıp ki muhtemelen 5.9 veya 6.1 alırım, ağır offroad için toplamaya niyetim var...

maresal' Alıntı:
hayırlı uğurlu olsun, Trabzon'da mısınız yoksa Ankara'da mı?Trabzon'dayasanız yolda ŞERO'yu görme ihtimalimiz var:smiley:))
Birde önceki aracınız neydi bilmiyorum ama wj yi ilk kullanım izlenimlerinizi bi yazarsanız sevinirim fena kafayı taktım wj ye:smiley:))

Trabzon'luyum ama Kars'ta yaşıyorum, sıklıkla da Trabzon'a geliyorum, TROFF'un gönüllü üyesiyim : ))) gelince görüşmek isterim.

-Bir önceki arazi taşıtım 97 model amerikan versiyon ZJ idi, 5.2 motor, eski ZJ ile bu WJ arasında en büyük fark; eğer aracı aktif kullanabiliyorsanız arazide veya benim gibi hem arazi ve hemde yılın 6-7 ayı buz ve kar üzerinde WJ'de olan"Quadra-Drive" çekiş sistemidir. WJ de olan ön-orta ve arka kilit sistemi aracı hem bu şartlarda yolda tutmak için süper ve etkin bir avantaj, hem de yavaş sürat ve ağır arazi şartlarında inanılmaz bir "artı" sağlıyor, ben işim gereği kışın derin kar ve buzda, yazında yol dışı değişken zeminli arazide "uygun lastikleri" kullanarak çok fazla zaman geçiriyorum, arazide lastiğin önem derecesini hem tecrübeli arkadaşlardan duyup şiar edinen, hem de bizzat uygulayıp tecrübe edinen biri olarak diyorum ki WJ'nin standart donanım olarak bu iki araç arasında eşit lastik şartlarında çekiş sisteminden kaynaklanan bariz üstünlüğü var, bunu hem "sulu kar-asfalt-yüksek süratte (90-110 km/saat)'de" denedim, hem de derin kar veya buz-düşük sürat-4H (yani standart çekiş formu)'de denedim, bana verdiği izlenbim bu, bunun haricinde ZJ'de bulunan alttaki yol bilgisayarının olmaması dezavantajı WJ'nin.

-Kasanın değişmiş olması hem artı hem eksi duruma göre : ))

-ZJ 5.2 de Atiker LPG vardı ancak motor çok diri idi (127.000 mil'de idi araç yani yaklaşık 212.000 km'de), buna rağmen LPG'de güç kaybı; devamlı -10 ve -20 derecelerde, standart Aygaz lpg ile, %40'lara varan bir his uyandırırken
WJ 4.7 Prince LPG ile (araç 196.000 km de, motor çok bakımlı ve sağlıklı verilere sahip şu an) aynı marka lpg kullanarak bu kayıbın %20'yi aşmadığını NET OLARAK SÖYLEYEBİLİRİM,

"her iki araın versiyon farkları ile LPG Sistemi markalarının farklı olduğunu ve bu verilerin alıdığı-hissedildiği durumun; henüz mevcut şartlara göre gaz ayarı yapılmamış sistemlerde, Rakım'ın 1800 metreler ve sıcaklığın daimi - 10-20 derecelerde gezen şartlar olduğunu tekrardan hatırlatmak istiyorum"

Başka sormak istediğiniz bir şey olursa memnuniyetle cevaplayabilirim, unutmadan 1999-2000 WJ'lerde Quadra-tract çekiş sistemi var, 2001'lerden itibaren QuadraDrive sistemi mevcut, aradaki fark sitede konu başlıklarında açıklanmış vaziyette, bunu da hatırlatmak isterim..

Saygıllarımla;

Erdoğan UZLU

Hocam hayırlı olsun, süper gerçekten. ne zaman çamura sokacağız ? yada durun, ben benim nivayı çamura gömeyim, sen bizi kurtarmaya gel ! ne dersin ???

alitutuncu' Alıntı:
Hocam hayırlı olsun, süper gerçekten. ne zaman çamura sokacağız ? yada durun, ben benim nivayı çamura gömeyim, sen bizi kurtarmaya gel ! ne dersin ???

her iki türlü de çamura hazırım Ali'cim, teşekkürederim iyi dileklerin için, daha daha iyileri senin olsun...

euzlu' Alıntı:
Trabzon'luyum ama Kars'ta yaşıyorum, sıklıkla da Trabzon'a geliyorum, TROFF'un gönüllü üyesiyim : ))) gelince görüşmek isterim.

-Bir önceki arazi taşıtım 97 model amerikan versiyon ZJ idi, 5.2 motor, eski ZJ ile bu WJ arasında en büyük fark; eğer aracı aktif kullanabiliyorsanız arazide veya benim gibi hem arazi ve hemde yılın 6-7 ayı buz ve kar üzerinde WJ'de olan"Quadra-Drive" çekiş sistemidir. WJ de olan ön-orta ve arka kilit sistemi aracı hem bu şartlarda yolda tutmak için süper ve etkin bir avantaj, hem de yavaş sürat ve ağır arazi şartlarında inanılmaz bir "artı" sağlıyor, ben işim gereği kışın derin kar ve buzda, yazında yol dışı değişken zeminli arazide "uygun lastikleri" kullanarak çok fazla zaman geçiriyorum, arazide lastiğin önem derecesini hem tecrübeli arkadaşlardan duyup şiar edinen, hem de bizzat uygulayıp tecrübe edinen biri olarak diyorum ki WJ'nin standart donanım olarak bu iki araç arasında eşit lastik şartlarında çekiş sisteminden kaynaklanan bariz üstünlüğü var, bunu hem "sulu kar-asfalt-yüksek süratte (90-110 km/saat)'de" denedim, hem de derin kar veya buz-düşük sürat-4H (yani standart çekiş formu)'de denedim, bana verdiği izlenbim bu, bunun haricinde ZJ'de bulunan alttaki yol bilgisayarının olmaması dezavantajı WJ'nin.

-Kasanın değişmiş olması hem artı hem eksi duruma göre : ))

-ZJ 5.2 de Atiker LPG vardı ancak motor çok diri idi (127.000 mil'de idi araç yani yaklaşık 212.000 km'de), buna rağmen LPG'de güç kaybı; devamlı -10 ve -20 derecelerde, standart Aygaz lpg ile, %40'lara varan bir his uyandırırken
WJ 4.7 Prince LPG ile (araç 196.000 km de, motor çok bakımlı ve sağlıklı verilere sahip şu an) aynı marka lpg kullanarak bu kayıbın %20'yi aşmadığını NET OLARAK SÖYLEYEBİLİRİM,

"her iki araın versiyon farkları ile LPG Sistemi markalarının farklı olduğunu ve bu verilerin alıdığı-hissedildiği durumun; henüz mevcut şartlara göre gaz ayarı yapılmamış sistemlerde, Rakım'ın 1800 metreler ve sıcaklığın daimi - 10-20 derecelerde gezen şartlar olduğunu tekrardan hatırlatmak istiyorum"

Başka sormak istediğiniz bir şey olursa memnuniyetle cevaplayabilirim, unutmadan 1999-2000 WJ'lerde Quadra-tract çekiş sistemi var, 2001'lerden itibaren QuadraDrive sistemi mevcut, aradaki fark sitede konu başlıklarında açıklanmış vaziyette, bunu da hatırlatmak isterim..

Saygıllarımla;

Erdoğan UZLU
Açıklamalarınız için teşekkür ederim Erdoğan Bey...

hayırlı olsun erdoğan bey ...kazasız belasız kullanmak nasip olsun...benim aracım 2000 model ama çekiş sistemi quadra drive !!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,514
Kayıtlı Üye Sayımız
172,172
Kaydolan Son Üyemiz
avukatomersefacanata

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR