Sisdağı Yaylasına Gittik (16 Mayıs 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan avhity Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 57
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,010
Ynt: Sisdağı Yaylasına Gittik (16 Mayıs 2010)

17Mays2010 2222

17Mays2010 2219

17Mays2010 2171

17Mays2010 2162

17Mays2010 2153

17Mays2010 2149

17Mays2010 2130

17Mays2010 2127

17Mays2010 2115

17Mays2010 2114

Etiketler

Merhaba arkadaşım, fotoğraftaki kırmızı evi biliyorum sizinmi?Buda babamın evi hanyanından pazara giden yolun kenarında.Kurban bayramında Çayır obasına giden yoldan çekmiştim.Sandık gölü ve şelale çok güzel.
Kalın sağlıcakla.

HPIM0608

sisdagili61' Alıntı:
Merhaba arkadaşım, fotoğraftaki kırmızı evi biliyorum sizinmi? Buda babamın evi hanyanından pazara giden yolun kenarında.Kurban bayramında Çayır obasına giden yoldan çekmiştim. Sandık gölü ve şelale çok güzel.
Kalın sağlıcakla.

Merhaba...

O kırmızı ev benim... 42 m2 lik küçük bir dağ evi. Ama bir iki yıl içinde dış cephenin tamamını ahşap, Kara Taş veya Kayrak taşı ile kaplayacağım. Belki örnek olur ve yayladaki betonarme yapılar otantik bir yapıya kavuşur.

Ben Ağustos ayında gene oralarda olacağım... Umarım görüşebiliriz...

Fırsat buldukça bu topic altına bir çok sisdağı fotosu daha yuklerim...

O evi biliyorum, kırmızı damlı evde babamın bizimde niyetimiz ahşap kaplama yapmak bakalım ne olur.Bence engüzel sarender gibi olan ev varya bizim obanın altında Geyikli'den birisnin.Güle güle otursun.

HPIM0496

Karadeniz turu yaptığım zaman sadece Vakfıkebir tabelası önünden geçtik ve fotoğraflayabildim, Trabzon'u gezdik bir kaç yaylaya götürdüler ama haklısın yarı Beşikdüzü'lü olarak oaraların tamamını adım adım gezmeliyim, belki Temmuz sonunda yapabilirim :smiley:

yol' Alıntı:
......Bu arada yarı Beşikdüzü'lü olarak bu yaylalar senin de gidip görmen gereken yerler ;)

Teşekkür ederim :smiley:

sisdagili61' Alıntı:
...Bu arada Zerrin arkadaşımızın yarı Beşikdüzü'lü olmasıda çok güzel.

Merhaba Zerrin hanım, 1 temmuzdan sonra yaklaşık 1 ay (ağustos da fındık hasadı başlar ben o işi hiç sevmem) Beşikdüzü'ndeyim Sisdağı ve çevre yaylalar bekler beni, madem sizde Beşikdüzü'lü sünüz temmuz ortasındaki Kadırga ve Sisdağı şenliklerini bilirsiniz kaçırmayın bulunun o şenliklerde derim.Aynı tarihlerde oralarda isek sizlere yardımcı oluruz eşim ve kızımla.
Kalın sağlıcakla.

Merhaba Niyazi Bey, davetiniz için çok teşekkürler ediyorum, şenlik programından sonra 24 Temmuzda LR Karadeniz Gezisine katılmayı planlıyoruz bir kaç arkadaş, program içinde Sis Dağlarına uğranacaksa eğer mutlaka sizlerle bir araya gelmek isterim. Beşikdüzü'nü görmeyi çok istiyorum umarım arkadaşlar program içine almışlardır. Görüşmek dileğiyle, selamlar..

Eskiden şehrin hemen kenarından geçilirdi durup birşeyler yiyip içmek mümkündü, şimdiki yol deniz dolgusu olunca biraz daha kuzeye ötelendi.Eskiden en az 10 yerden şehir içine giriliyordu şimdi otoyol girişi gibi ya girerken veya çıkarken.
Sisdağı ve çevre yaylalar hala çok bakir ve çok güzel özellikle fotoğraf tutkunlarına cömert bir doğa var görünce inanacaksınız zaten.
Kalın sağlıcakla.

ceranus' Alıntı:
Merhaba Niyazi Bey, davetiniz için çok teşekkürler ediyorum, şenlik programından sonra 24 Temmuzda LR Karadeniz Gezisine katılmayı planlıyoruz bir kaç arkadaş, program içinde Sis Dağlarına uğranacaksa eğer mutlaka sizlerle bir araya gelmek isterim. Beşikdüzü'nü görmeyi çok istiyorum umarım arkadaşlar program içine almışlardır. Görüşmek dileğiyle, selamlar..

24 temmuz geç olabilir. Tam tarihini bilmiyorum ama Her sene Temmuzun 3. cuma günü kadırga şenliği yapılır. Kaçırmamanızı tavsiye ederim. Bizim buralarda şenlikler Temmuz ayının 2. haftası başlar Ağustos 2 haftasına kadar devam ediyor diye biliyorum. Şenliklerin programlarını takip etmenizi tavsiye ederim. sağlıkla kalın

Arkadaşlar hepinizin eline sağlık. Fotoların hepsine baktım ama yorumların tamamını okumaya fırsat bulamadım. Sis dağında bulunan Evliya kıranı değil Evliya Tepesi olarak geçiyor bizim yörede. Doğru Kadırgada da var. Şimdi o ünlü tepede 1972 yılında çekilmiş bir foto. Ben ve arkadaşlarım. Geyikli Beldesinden. Ben Hasan ÖZTÜRK Şimdi İstanbulda öğretmen olan iki kardeş Ali Osman ve Hakkı BAYRAKTAR. Ahh ne günlerdi.

Sis

yok yine memleket hasretini icimize attın sayın abicim allah razı olsun bu sene kesin gidiyorum benim o doğduğum topraklara o köyü özletim evimizi kimse tutamaz beni bayramda ordayım allah izin verirse bekle beni vakfıkebir ispurli....bu arada resimler süper olmuş teşekkür ederiz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,522
Kayıtlı Üye Sayımız
172,180
Kaydolan Son Üyemiz
onurcel

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR