Serbest Muhabbet Köşesi (Trekking)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ceranus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15,984
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 689,134
Ynt: Serbest Muhabbet Köşesi (Trekking)

Bir bakayım o çadıra ,

Ayduran akaşm bu mesajları okuyunca yine Çadırlarla ilgili konu başlığında konuşsanıza diyecek.
;D

Etiketler

Behiç Bülent Dağdeviren' Alıntı:
senin yazmış olduğun adresi incelerken beni adrenelin diye bir siteye yönlendirildim. orada dediğin gibi bir 3 mevsimlik iki kişilik lafuma bir çadır buldum. ama 4.2 kiloymnuş şimdilik tek kusuru bu. yorumlarda bu doğrultuda. sen onu biliyormusun.

Çadırın model adını da yazsaydınız arama zahmetinden kurtulmuş olurdum.
Fiber pollere sıcak bakmıyorum.
Alimunyumdan yapılmış pollerden şaşmam

Ehem ,
Çadırda kalarak hiç kamp yaptınız mı.?
Yapmadı iseniz Koçtaş - Pratiker ve diğer yapı marketlerden 30-50 lira arasında seyreden yazlık bir çadır alarak kullanmaya başlayın.
Daha ilerleyen yıllarda , daha üst modellere terfi edersiniz.
Daha ilk çadırınızın tuzlu bir faturaya sahip olmasını tavsiye etmem.
İçinizin acımayacağı bir fiyatta ki çadır ile deneyim kazanmanız gerekir diyorum Bülent ağabey.

anladım sağol. aslında yazışmakla olmuyor. bizim ay sonundaki şile gezisinde çadırlarda olacak. uygulamalı öğrenirim. zaten çadırı aldığımda muhtemelen onlarla gideceğimden sağlıklı bilgi vermeleri onların hayrına olur kanaatindeyim. ayrıca ilgin için çok teşekkür ederim.

Birşey değil.

İlk çadırımı 98 de aldım. Tek kat 2 plastik pollü yazlık birşeydi. Hoş hala kullanıyorum.
Dağcılık kulüp kamplarında çeşitli çadırlarda kalma imkanım oldu.
Rhino ile de o zamanlar tanıştım.
2002 de Isparta Barla dağında saatlerce yağan yağmura rağmen bana mısın dememişti.

2003 de bir kampanya sayesinde kendime de bir adet almıştım ve hala da ayı verimlilikle kullanıyorum.
Çift Kapı , Çift Tente , Çift bagaj ile fiyat performans açısından piyasa daki en uygun çadır bana göre.
Tabii herkesin görüşü farklı olur.
Üst satırlarda yazdığım gibi deneyerek öğrenmek en doğrusu.

Rhino U-400 ün Fotosu;
RhinoU400

4 adet alimünyum pollü.Sert rüzgarlı fırtınalarda bile düzgün sabitlendiği zaman gönül rahatlığı ile geceleyebilirsiniz

bayağıda kullanışlı çadırlara benziyor. aslında bütün sorun doğa sporcularının genelde buluşma noktaları haliyle dönüş noktalarının kadıköyden başlaması. malum istanbul büyük benim evimden o buluşma saatlerine vasıta bullmam biraz zor yoksa çoktan deneyimim olurdu.

bununla ilgili aslında bir anım var aslında. ben istanbula ilk geldiğimde bazı semtlerin ismini haliyle bilmiyorum. ve bazı semtler izmirdekilerle aynı ismi taşıdığından hep karıştırıyorum. o zamanlar sık sık izmirede gidiyorum. internette bazen form dolduruyorum. bir iki yere üyede oldum. zirve dağcılık var bilirsin izmirde de şubesi var hatta galiba merkezi de izmir.

galiba şirinceye düzenlenen bir geziydi bende muadil olmak istedim. fakat bostancı ismi ile bostanlıyı yanlış okumuşum. aslında fiatından huylandıydım. bayağı ucuzdu buradan gidilmesine rağmen. formu doldurdum. o zamanlar bende arabada vardı. bostancıda durakta beklemeye başladım. onlarda beni bostanlıda bekliyor. allahtan telefon denilen alet var ben özür filan diledim ama herhalde çok hayır dua almışımdır ogün. beni ve gelmeyen bir diğer arkadaşı yaklaşık yarım saat beklemişler.

Valla Ayduran haklı :D ..Değerli bilgiler veriyorsunuz, ama bütün bunlar burada kaybolup gidecek :(

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,621
Kayıtlı Üye Sayımız
172,265
Kaydolan Son Üyemiz
handyman.

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR