Rota Prenses 5,75

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yağmur adam Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,745

Etiketler
Ynt: Rota Prenses 5,75

Selamlar benim merak ettiğim bir tekne bir zaman almayı düşündüm hatta 2 tekne arasınada baya bir gidip geldip 6.60 fischerman rota ile,
denizlerdeki performansı, direğin sağlamlığı nasıl merak ediyorum..bide teknenin içinde kaç kişi rahat denize açılabiliyorsunuz..

size göre eksileri neler ....
artıları neler bu konularda bilgi verirseniz teknelrle ilgili paylaşımda yapabişliriz
saygılarımla

Zamanında alayım mı, yoksa almayayım mı diye çok düşünmüştüm. Daha sonra asıl istediğimin en azından bir gofy olduğuna karar verip vazgeçmiştim. Ama halen merak ederim bu teknelerle ciddi ciddi yelken yapılabiliyor mu diye?

Selamlar,hemen hemen yılın 12 ayı hafta sonları denize açıldığım için benim de bu sorular kafamı meşgul etti ve sert havalarda nasıl sonuçla karşılaşacağım konusunda netleşmedim...
denize açıldığım yerde yaz sezonu ortalama lodostan 3-5 eser fakat 3 görmek pek nadir ,kışın ve bahar aylarında ise gündoğusu ortalama 4-6 kuvveti esiyor ...bu yüzden tekne seçimleri mutlak önem taşıyor...

asem spor' Alıntı:
Selamlar benim merak ettiğim bir tekne bir zaman almayı düşündüm hatta 2 tekne arasınada baya bir gidip geldip 6.60 fischerman rota ile,
denizlerdeki performansı, direğin sağlamlığı nasıl merak ediyorum..bide teknenin içinde kaç kişi rahat denize açılabiliyorsunuz..

size göre eksileri neler ....
artıları neler bu konularda bilgi verirseniz teknelrle ilgili paylaşımda yapabişliriz
saygılarımla

Merhabalar, 6.60 fisherman ile 5.75 prenses çok farklı tekneler, prensesin yelkensiz modeli bile 6.60 la kıyaslanamaz, balıkavı ile uğraşıyorsaniz kesinlikle fisherman derim balığın yanında yelken merakınız varsa ve bu merakınıza fazla bütçe ayıramıyorsanız bence tek alternatifiniz 5.75 prenses. Direği ve gövde yapısı çok sağlam, bizim denizlerimizde bu tekneyle açılmayı planladığınız yerlerde karşılaşacağınız kötü hava şartlarında alabora olma şansı yok denecek kadar az, ben 5-6 kişi ile sert havalarda motor ile çok rahat seyir yapabiliyorum, ayrıca, maceracı ruha sahip olup rahatınıza düşkün değilseniz bu teknede iki kişi konaklayabiliyor. Ben severek ve zevk alarak kullanıyorum gerekli emniyet techizatı ve tedbirlerini aldıktan sonra korkmanıza hiç gerek yok.
Bazı arkadaşlar satışını yaparken yelkene başlangıç teknesi diye yazıyorlar çok yanlış ! yelkeni bilmeyenler kesinlikle bu tekneyle sert havada yelken basmamalı kuvvetli sağnaklarda kesin alabora olur ayrıca vinç ve araba sistemleri olmadığı için herşey kas kuvvetine bağlı yeni modellerinin salma şekli ve ağırlığı farklı bu da eski modellere nazaran daha iyi yelken performansı ve pratikliği sağlamış, ama yinede uzun salmalı teknelerle kıyaslamak yanlış olur. Kısaca benim gibi kısıtlı bütçe ile yelken yapıp balık tutmak denizde olmak istiyorsanız baştada söylediğim gibi bu paraya alınabilecek en güzel yelkenli budur.Benim için bu teknenin eksileri yok hatta artılarını baya bi yazabilirim...
Görüşmek üzere sağlıcakla kalın ama Deniz siz kalmayın...

orsaalabanda' Alıntı:
Zamanında alayım mı, yoksa almayayım mı diye çok düşünmüştüm. Daha sonra asıl istediğimin en azından bir gofy olduğuna karar verip vazgeçmiştim. Ama halen merak ederim bu teknelerle ciddi ciddi yelken yapılabiliyor mu diye?

Cem bey bu teknenin yelken performansı orjinal haliyle çok düşük, bazı ilaveler yapılırsa ve ben bunları en kısa zamanda yapmayı planlıyorum eminim çok güzel bir yelkenli olacak.
Planladığın ilaveler nedir diye soracak olursanız, şöyle, olması gereken ağırlık merkezinde 150-200 kg.civarı yaprak salma, iki adet vinç, iskota arabaları, yeke sabitleme düzeneği.
Bu ilaveleri yapabilirsem bence bu tekne farklı bir yere gelecek ben ümitliyim. Değermi derseniz oda ayrı bir sohbet konusu...
Görüşmek dileği ile Yelkenleriniz hep dolu olsun...

yağmur adam' Alıntı:
Merhabalar, 6.60 fisherman ile 5.75 prenses çok farklı tekneler, prensesin yelkensiz modeli bile 6.60 la kıyaslanamaz, balıkavı ile uğraşıyorsaniz kesinlikle fisherman derim balığın yanında yelken merakınız varsa ve bu merakınıza fazla bütçe ayıramıyorsanız bence tek alternatifiniz 5.75 prenses. Direği ve gövde yapısı çok sağlam, bizim denizlerimizde bu tekneyle açılmayı planladığınız yerlerde karşılaşacağınız kötü hava şartlarında alabora olma şansı yok denecek kadar az, ben 5-6 kişi ile sert havalarda motor ile çok rahat seyir yapabiliyorum, ayrıca, maceracı ruha sahip olup rahatınıza düşkün değilseniz bu teknede iki kişi konaklayabiliyor. Ben severek ve zevk alarak kullanıyorum gerekli emniyet techizatı ve tedbirlerini aldıktan sonra korkmanıza hiç gerek yok.
Bazı arkadaşlar satışını yaparken yelkene başlangıç teknesi diye yazıyorlar çok yanlış ! yelkeni bilmeyenler kesinlikle bu tekneyle sert havada yelken basmamalı kuvvetli sağnaklarda kesin alabora olur ayrıca vinç ve araba sistemleri olmadığı için herşey kas kuvvetine bağlı yeni modellerinin salma şekli ve ağırlığı farklı bu da eski modellere nazaran daha iyi yelken performansı ve pratikliği sağlamış, ama yinede uzun salmalı teknelerle kıyaslamak yanlış olur. Kısaca benim gibi kısıtlı bütçe ile yelken yapıp balık tutmak denizde olmak istiyorsanız baştada söylediğim gibi bu paraya alınabilecek en güzel yelkenli budur.Benim için bu teknenin eksileri yok hatta artılarını baya bi yazabilirim...
Görüşmek üzere sağlıcakla kalın ama Deniz siz kalmayın...
Bilgileriniz yeterince aydınlatıcı ,6.60 fisnerman ve 575 rota sınıf olarak farklı dediğinize katılıyorum...her ikisinin ortalaması bir tekneyi tercih ederim. yazdıklarınızdan sonra 5.75 e bakış açım değişti saygılarımla

Bilgileriniz yeterince aydınlatıcı ,6.60 fisnerman ve 575 rota sınıf olarak farklı dediğinize katılıyorum...her ikisinin ortalaması bir tekneyi tercih ederim. yazdıklarınızdan sonra 5.75 e bakış açım değişti saygılarımla

Merhaba
Rota 575 inizi satmayı düşünürmüsünüz?
Her yerde aradığım bii türlü bulamadığım tekne bu.
satmasanızda sizinle irtibata geçip bilgi almak isterim lütfen bu adrese mail atın..
egemenyerlikaya@hotmail.com

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,514
Kayıtlı Üye Sayımız
172,172
Kaydolan Son Üyemiz
avukatomersefacanata

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR