Rölanti Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Dalgacı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,872

Dalgacı

Kamp I
Yer
Adana
Aracım 97 model Frontera A kasa ----Rölanti de düzensiz çalışıyor yükselip düşüyor ,,,,gazlı

Kelebek boğazı ve sensörlerden kaynaklanır diyen ustalar var,
birileri de beyinden ve elektrik aksamından olabilir diyor,,,
sizlerden de daha önce aynı sorunu yaşayan tecrübesi olanlardan fikir rica ediyorum

Etiketler
Ynt: Rölanti Sorunu

Dalgacı' Alıntı:
Aracım 97 model Frontera A kasa ----Rölanti de düzensiz çalışıyor yükselip düşüyor ,,,,gazlı

Kelebek boğazı ve sensörlerden kaynaklanır diyen ustalar var,
birileri de beyinden ve elektrik aksamından olabilir diyor,,,
sizlerden de daha önce aynı sorunu yaşayan tecrübesi olanlardan fikir rica ediyorum

benzindemi gazdami yapıyor bunu? benzinde ise cok kisaca soyleyeyim cozumu yok, her fronteranin basinda var bu, frontera gazla pek uyumlu bir araba değil sanirim, gaz takildiktan sonra arabanin düzeni bozuluyor ve gazda normal claisirken benzinde zor calisma, tekleme, çekmeme yapıyor, yani kisaca benzinde yapiyorsa cozumu yok........

usta_' Alıntı:
benzindemi gazdami yapıyor bunu? benzinde ise cok kisaca soyleyeyim cozumu yok, her fronteranin basinda var bu, frontera gazla pek uyumlu bir araba değil sanirim, gaz takildiktan sonra arabanin düzeni bozuluyor ve gazda normal claisirken benzinde zor calisma, tekleme, çekmeme yapıyor, yani kisaca benzinde yapiyorsa cozumu yok........

ikisinde de yapıyor maalesef,demek çözüm yok

Benzinde hepsi yapıyor, ama gazdada yapmasi normal değil, gaz ayarlari ile olmali, gaz için yetkili sağlam bir servise göstermelisin, keşke bir cozum olsada bizde baktirsak benzinde claismasi ile ilgili ancak ben çözeni duymadım daha, arabanin artilari ve fiyati benzindeki sorunu görmemezlikten gelmek için yeterli bence....

Kolay gelsin.

Hava akismetresinden olabilir.bende yasadim ayni sorunu .detay icin tel ile ulasabilirsiniz.

Rölanti dalgalanması opele has bir şey değil. Lpg takıpta 70-80 bin km geçtikten sonra bu sorundan müzdarip olmayan marka model yok.
Üstteki arkadaşın dediği gibi akışmetre sorunu olabileceği gibi sübapların bozulması, emme manifoldundan hava alması, bujilerin yada kablosunun ömrünü tamamlaması, bobin ve distribütör sorunları, oksijen sensörünün hatalı okuması, boğaz kelebeğinin tıkanmış olması vb.. diye uzuyor sebepleri.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR