Prado Almaya Adım Adım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arcamenel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 560
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 111,363
Selim bey merhaba
Zamab içinde arkada alçalma olabiliyormuş.Bunun ayarıda tandır kollarından yapılıyormuş.
Kendi aracımda henüz ölçme yapamadım aralığın kaç cm olduğunu.Konforu pozitif yönde etkileyen bir dokunuş diyebilirim

Etiketler

Selamlar
Dikiz aynalarını içerden katlanma ve acılma özelliği anahtardan yapılabiliyor mu?
Kendime cevap vereyim Aynaların otomatik katlanması için auris modelü taktırdım.Kumanda dan kitlendiğinde aynalar kapanıyor.Aynaların açılması kontağı çevirdiğinizde oluyor.

Tebrikler , iyi çalışma . Auristede aynı şekilde kontak açıldığındamı açılıyor aynalar .

Modül maliyeti ne kadar ?
Kontak açıldığında aynalarda otomatik acılıyor bas as bas kapaya göre bir hayli pratik oldu.Maliyet 150.TL.
Acık camların kapanması içinde modül taktıracaktım.Tam emin olamadık bu nedenle rafa kalktı şimdilik.Maliyeti 180 TL

Yukseklik ayarı yaptığımda bahsetmiş olduğum takoz ile difransiyal arası yukarıdaki gibiydi.
H10 N5 L3 cm mesafa olması gerekiyormuş.( edindiğim bilgibu sekilde en azından)

Ayar öncesi N pozisyonu

Ayar öncesi H pozisyonu

Ayar öncesi L pozisyonu

Suan N poziyonunda ki hali

Basit bir işlem bir somunu gevşet yukselt sık

Hafta sonu 2008 model dizel prado ile ufak bir karşılaştırma yaptım.Araçta multimedya sistemi vardı.Yalnız kullanıcısı pek beğenmemiş.Diğer fark ise 5 vites olması.
Kısaca şunu söyleyebilirim.Benzinli motor daha sessiz ve performanslı ani gaz tepkimesi çok hoş benzinlinin.aracın yakıt tüketim ortalaması 11.,4 veya 11,7 gibiydi.
4,0 olarak lpg ile dizelden daha az yakıyor kuruş adına
4,0 motorun keyfide ayrı bir keyif, 250 beygirlik canavar bir başka

Ek olarak; kıyaslama yaptığım araç sahibinin söyle bir düşüncesi var.120 kasaya 150 kasa gögsünün monte edilebilirliğini sorgulamakta.Aracı şuan satmayı düşünüyor üst model almak için böyle bir değişim yapar ise 2008 kasada devam edecek. Var mı böyle bir imkan? Biri daha fazla mekanik biri daha fazla elektronik

Zor işlem . Genişlik , camın açısı vs vs pek mümkün olmaz heralde . Dizel prado geçen bi tane denk geldi baktım bende . Dizel 3.2 did pajeroya göre sessiz sayılır , ama yinede ses var . Yakıt lpg+benzin karışımından fazla mı diyorsunuz ?

Lpg olarak aldığım bu tarafa yaptığım ölçümlerde sehir içi kullanımı 100 km 16 lt seklinde.33 kuruş.
Dizel ise 11 küsür gösteriyordu.11,5 diyelim.43 kuruş çıkmakta
Benzin tüketimini eklemek gerekiyor.Tam ölçmedim ama 7/8 kuruş da oradan gelir diye düşünüyorum.

Kendime cevap vereyim Aynaların otomatik katlanması için auris modelü taktırdım.Kumanda dan kitlendiğinde aynalar kapanıyor.Aynaların açılması kontağı çevirdiğinizde oluyor.
Şener bey bu modülü nerde taktırdınız?Nasıl bir işlem nereye takılıyor acaba?

Şener bey bu modülü nerde taktırdınız?Nasıl bir işlem nereye takılıyor acaba?
Fazla uzun bir işlem değil.Aynaların kontrol edildiği düğme grubuna takılıyor.
Park sensörü takdırmaya gittiğim servisde taktırdım.Elektrik elektronik ile haşır neşir olan bir yerdi.Güvenlik sistemleri navigasyon vs.
Ehli bir elektrikçi de halledebilir.

120 kasaya 150 kasa gögüsü yapılabiliyormuş min maliyeti 15.000 tl daha da yukarıya cıkar gibi geliyor bana

Maliyet yüksek olur , az iş yok . Yapan kişi gözü karartmış olmalı