pajero 3.5 v6 1999 vs 2002-4 gc crd 2,7

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KIZILIRMAK Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,143

KIZILIRMAK

Yeni Üye
arkadaşlar 4x4 lerin oldukça acemisiyim hevesle aldığım cj 6 yı arızaları nedeniyle az kaldı dağda yakacaktım şimdi başımı ağrıtmayacak bir arac alıcam bu iki araç arasında kararsız kaldım ağır off road yapmayacağım sizce yedek parca konfor sağlamlık ve tabiii yakıt acısından bu iki arac tan hangisi daha iyi ve alınabilir yardımlarınız acısından şimdiden teşekkürler.....

Etiketler
Ynt: pajero 3.5 v6 1999 vs 2002-4 gc crd 2,7

Sağlamlık olarak Pajero, yakıt olarak GC.

Not: Pajero ya LPG takılırsa dizel GC ile aynı yakar.

bu iki aracın yakıt sarfiyatı ne kadar dır tabii pajeronun lpg li olarak hesaplarsak

Pajero LPG ile ş.içi 35-40 kuruş arası.
GC Dizel olarak ş.içi 35-40 kuruş arası.

Unutmayınki yakıt direk kullanım karakteri ile alakalıdır.

Tamiri ucuz olsun diyorsaniz lpg'li motor daha avantajlıdır.
Dizel araç ise temiz olduğundan eminseniz daha mantıklı sonuçta lpgnin güvenli olduğu bilinse de yine de kimse bagajda tüp ile gezmek istemiyor.

acıkcası yakıtları daha yüksek olur diye düşünüyordum bu haliyle oldukça iyi görünüyor. aAklım pajerodan yana ancak araştırdığım tüm araçlar yaklaşık 200 bin km civarında bu araçlar bu km lerde sorun yaşatırmı zira bildiğim kadarıyla servis ve yedek parcaları cook pahalı birde bu araçların 2.8 dizel formu var ve bunların yedek parcaları 3.5 den farklı olaral l200 ile uyumlu imiş dolayısıyla yedek parca sorunu yasamazsın deniyor pajero dizel hakkında bilgisi olan veya kullanan varsa palasımlarını bekliyorum simdiden tesekkürler....
birde bu araçlar neden bu kadar az sayıdadırkı Türkiye de mi yok alanmı satmıyor 2 aydır arıyorum doğru dürüst bir araç bulamadım.:(

arabada mercedes motoru var 5 silindirli. sorun çıkarmaz bence.

KIZILIRMAK' Alıntı:
acıkcası yakıtları daha yüksek olur diye düşünüyordum bu haliyle oldukça iyi görünüyor. aAklım pajerodan yana ancak araştırdığım tüm araçlar yaklaşık 200 bin km civarında bu araçlar bu km lerde sorun yaşatırmı zira bildiğim kadarıyla servis ve yedek parcaları cook pahalı birde bu araçların 2.8 dizel formu var ve bunların yedek parcaları 3.5 den farklı olaral l200 ile uyumlu imiş dolayısıyla yedek parca sorunu yasamazsın deniyor pajero dizel hakkında bilgisi olan veya kullanan varsa palasımlarını bekliyorum simdiden tesekkürler....
birde bu araçlar neden bu kadar az sayıdadırkı Türkiye de mi yok alanmı satmıyor 2 aydır arıyorum doğru dürüst bir araç bulamadım.:(
merhaba bir pajero kullanıcısı olarak bilgilerimi az çok paylaşmak istiyorum yaklaşık 15 yıl 2600 cc 1990 model tek kapı pajero kullandım ardından şuanda kullandığım 3500 cc 1998 model pajerom ile 4 yıldır seyehat ediyorum 1998 model pajero gerçekten başka bir araç nedne bulamadığınızın sebebi ise çok tutulduğundan dolayı fiyatlarıda biraz yüksektir çünki sınıflarının arasında vergisi ve yakıtı en düşük araçtır sağlamlık konusunda ise bütün jeepleri hemen hemen bozar dersem yalan olmaz etrafımızda gördüğümüz yaşadığımız deneyimlerden dolayı söylüyorum ağır offroadda yapıcaksanız farketmez bu araç onada varım der ama normal geziler falan dersenizki ömrünüzü bitirir bu araç emin olun inanılmaz derecede konforlu ve sağlamdır benim aracım 8 cm yükseltilmiş durumda ve hala yolda çok keyifli konforlu binek lüks taksileri aratmıyor parça konusuna gelince arza yapmadığı için parça sorunu olmuyor :smiley: bu gerçek akıs kesicekmiş orası kopucakmış burası çatlıcakmış çok zor adamlar yapmış abicim pajero ve land curuiser den daha sağlam bir jeep biraz zor bulursunuz tabi herkezin tercih meselesi bu arkadaşın dediği gibi benzinli pajeroya lpg taktınızmı dizel kadar yakıyor amcamın oğlu pajero aldı benzinli al dedim yalvardım aynı kasa dizel aldı ve yakıtından şikayet etmeye başladı kasa büyük dizel motor yetersiz kalıyor ve haliyle yakıt çok oluyor lpg den hiç korkmayın herşeyiyle ıspatlanmış patlama havaya uçma gibi bir sıkıntısı yok halen bir araç almadıysanız tercihiniz kesinlikle pajero olsun parça sıkıntısı yaşamassınız benim arka cam patlamıştı 250 tly 2 günde elime ulaştı kaza falan yapmadığınız taktirde sıkıntı olmaz diye düşünüyorum diyelimki parça lazım oldu artık yurt dışından kolayce geliyor dert etmeyin yani kendinize bunu umarım verdiğim bilgiler azda olsa işe yarar selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,110
Kaydolan Son Üyemiz
Bukrek

SON KONULAR

Geri