Orman Yolundan Gerede - Yenice Ormanları Denemesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Monti Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,598
İyi günler
Sy Çömert
Çok güzel bir gezi olmuş paylaştığınız için teşekkür ederim.
Saygılar
Batuhan

Etiketler
Ynt: Orman yolundan Gerede - Yenice ormanları denemesi

Zurnanın zırt dediği yer. Buraya kadar sadece kaybolmuştuk ve herhangi bir endişemiz yoktu. ancak bir çoban amcamızın tarifi üzerine girdiğimiz bu yollar domuzlar tarafından iyice bozulmuştu ve ağaçlar güneşi engellediğinden yerler balçık olmuştu. bu yolda ilerlerken az ilerde Ahmet secdeye gelip yere yapışıyor ve debriyaj manetini kırıyor.

Yenice Denemesi 202

Yenice Denemesi 203

Yenice Denemesi 205

Yenice Denemesi 207

Ynt: Orman Yolundan Gerede - Yenice Ormanları Denemesi

Neyseki ekipte eli anahtar tutan hem becerikli olduğu kadar aynı zamanda çok tedbirli bir üyemiz Hakan var. Çamur yoldan aşağı boşta ve iterek motoru indirdikten sonra işe girişiyor. Bozulan moraller Hakanın çakma maneti yapmasıyla yerine geliyor :

Yenice Denemesi 216

Yenice Denemesi 222

Yenice Denemesi 227

Ancak çakma manette çok dayanmıyor. Yarım saat sonra çakma maneti bağladığımız parçada kırılıyor ve tamiri imkansız hale geliyor. Saat zaten 19:30 civarları olduğundan biz Ahmetle Hakanı beraber bırakıp, Ulaşla yakında kamp yeri aramaya çıkıyoruz. Şansımıza aşağı yokuştan 6-7 km gidince bir çeşme başında güzel bir yer buluyoruz. Ahmet bu yolu boş vites ve 2. vitesle geçebilir. Dönüp bizim ekiptekileri alıyoruz, geri gelip çadırları kuruyoruz. Mangalı yakıyoruz. Etrtesi günü kimse düşünmüyor ve konuşmuyor.

Yenice Denemesi 229

Yenice Denemesi 232

Yenice Denemesi 235

Yenice Denemesi 237

Yenice Denemesi 241

Herkez birer deniz yatağı almıştı. Güya erkenden gidip Eğriova göleti üzerinde bunlarla keyif yapcaktık. Napalım? Vucudu dinlendiremedik ama ruhumuz bütün o doğa güzellikleri ile çoook dinlendi.

Yenice Denemesi 264

Kampın sabah görüntüsü. Neden 3 motor ve 3 çadır var ? Çünkü Ahmetin motoru bizimkilerin yanına kadar itmemiz gerekiyodu. Yapmadık. VE Hakanın yeni aldığı çadırının polü kırık çıktı o yüzden Ulaşın çadırda kalmak zorunda kaldı.

Yenice Denemesi 274

Ben sabah çok erken uyandım. Çadırı eşyaları topladım. Kamptan ayrılırken etrafta bir tane çöp bile bırakmadık hatta başkalarının bıraktıklarınıda topladık ve orada hiç bulunmamış gibi bırakarak orayı terk ettik. Çöpleri yanımıza aldık ilk yerleşim yerinde atmak üzere ve Mengene doğru yol almaya başladık. Hakanı önden gönderdik Mengende tamirci bulması için. Bizde Ulaşla, Ahmete eskortluk yaparak Ahmet 2. viteste yaklaşık 20 km ilerdeki mengene kadar vardık.

Yenice Denemesi 278

Yenice Denemesi 279

Yenice Denemesi 282

Mengende şansımıza Pazar günü açık Mobilet ve bisiklet tamircisi ustamızı bulduk. Oda bir bisiklet frenini geçici olarak oraya yaptı. Usta baya bi kıvrandı yaparken. Sonra Hakan bi akıl verdi 5 dk. sonra motor hazırdı. Ankaraya kadar rahat götürecek gibiydi. Gerçektende hiç problemsiz Ankaraya vardık.

Yenice Denemesi 299

Yenice Denemesi 300

Ustayla işimiz bitince Mengende Müdür Restoran da yemeğimizi yedik. Bildiğiniz gibi Mengen aşçıları ile meşhur bi ilçemiz. Müdürün restoranıda burdan geçeceklere ısrarla tavsiye olunur. Biz restorana girerken başka bi motorlu grup ayrılıyordu. İçlerinde bir çift yabancı misafir de vardı. Ancak beraber resim çekmek çok acıktığımızdan heralde aklımıza gelmedi. 2 günlük biraz riskli biraz komik biraz yorucu ama her dakkası keyifli bir hafta sonu geçirip geri döndük.

Yenice Denemesi 302

Çok güzel bir gezi raporu olmuş eline sağlık, sanırım hepmizin harita okuma becerisini geliştirmemiz lazım !

Özgürlük budur dedirten güzel bir geziyi paylaştığınız için teşekkürler.
Yenice Denemesi (110).JPG aslında bikepics sitesinde günün resmi olacak bir paylaşım olabilirmiş, bilmiyorum resimleri oraya yüklüyor musunuz ama...

halilugar' Alıntı:
Özgürlük budur dedirten güzel bir geziyi paylaştığınız için teşekkürler.
Yenice Denemesi (110).JPG aslında bikepics sitesinde günün resmi olacak bir paylaşım olabilirmiş, bilmiyorum resimleri oraya yüklüyor musunuz ama...
Sagolun. bikepics sitesini biliyorum ama resim hiç yüklememiştim. Bi deneyeyim. belki bir tanesi günün resmi olur.

Çok güzel bir gezi olmuş. Bisiklet ile yaptığım turlardan sonra Motora terfi edip o zevkide yaşamanın zamanı geldi sanırım. Paylaşım için teşekkürler.

Teşekkürler. İsterseniz bisikletten motora yatay geçiş diyelim :D. Bisiklette çok güzel bir aktiivite. ;)

Paylaşım için teşekkürler . Bende dün Abant'taydım . Çok güzel yerler gerçekten .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR