Olympos'tan Ölüdeniz'e Seyahat Planı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan brkk620 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,600

brkk620

Yeni Üye
Herkese merhaba,

2 kişi bu gece yola çıkıp 24.06.17 Cumartesi sabahı Olympos'ta olmayı planlıyoruz. 7-8 günlük bir vaktimiz var ve hem deniz-kum-güneş keyfi hem tarihi yer gezmeleri hem de doğa yürüyüşleri yapmak istiyoruz. Hepsini yapmak için yeterli bir zaman yok farkındayım o yüzden oraları arşın arşın gezmiş siz değerli forum üyelerinden tavsiye istiyorum =)

Şöyle kabataslak bir seyahat rotası yaptım ; google maps rota
Rota noktası sınırlı olduğu için kabak-kelebekler vadisi-katrancı koyu-faralya 4lüsünü işaretleyemedim. Ölüdeniz'den önce oraları görmeyi istiyoruz.

-Kamp alanlarında konaklayabiliriz ama ormana ya da sahile çadır atmayı tercih ederiz o yüzden kamp alanları dışında çadırımızı atıp konaklayabileceğimiz yer önerileri en önemli konu gibi duruyor.
-Tarihi gezilebilecek yüzlerce yer olan bir bölge. Bir yere girip saatlerimizi harcamak istemiyoruz, "şurayı görmeden geçmeyın" diyeceğiniz yerleri paylaşırsanız çok seviniriz. Ya da yukarda paylaştığım rotada "şurada vakit harcamayın pek bir şey yok" önerilerine de açığız.
-Yaz kampı hiç yapmadık, sineksavar sprey, güneş kremi ve şapka dışında pek bir şey aklımıza gelmedi, malzeme önerileri de alabiliriz.

Bu forumu son gün keşfettiğim için kendime kızmaktayım ama bu dar vakitte de sizden daha iyi tavsiye verebilecek bir platform olduğunu sanmıyorum =)

Şimdiden teşekkürler.

Etiketler
36.276462, 30.381199 noktasında ücretsiz olarak konaklayabilirsiniz. araçla gidebilirsiniz ve orada kaldığınız gün gelidonya fenerine çıkmanızı tavsiye ederim 2007 yılında türkiyenin en güzel manzaraya sahip noktası olarak seçilmişti.

kekovada deniz kaplumbağaları ile yüzün ;) kalmak isterseniz cennet pansiyonun bahçesinde rica ederseniz kalabilirsiniz.

arabayı bırakarak boğazcık köyünden yürüyerek (likya yolunu takip ederek) Appolonia temple ruins i geçip aperlai the purple house ye kadar gezinti yapın yol boyunca 2000 yıllık lahitler göreceksiniz. the purple houseda geceliği 5 tl gibi bir fiyata çadır kurabilirsiniz. işleten aile dünya tatlısıdır.

kaşta konaklayacak yer arasanız limanagzında çadır kurabilirsiniz denizi ortamı güzeldir. likya yolunu yürüyenlere muhabbetine bağlı olarak tek gecelik kalıp yola devam edeceksen para almıyorlar ;) normalde sanıyorum 20-30 tl gibi bir fiyatı olması lazım (bildiğimden değil tahmin ediyorum fiyatlarını)

kabak ya da faralyada kamp yapacaksanız çadır için pansiyonda oda fiyatı vermeniz lazım (çadır başına değil kişi başına alıyorlar 2 sene once 2 kişi tek çadır geceliğine 60 tl para vermiştik pazarlıkla aklınızda bulunsun) 2 tl lik suya da 5 tl verirsiniz (2 sene önce yine) hesabınızı yapın. doğası harikadır. sadece o kadar.

ölüdenize kadar gitmişken kayaköyü ziyaret edin.

şimdilik aklıma gelen bunlar arkadaşım şimdiden iyi tatiller umarım yardımcı olabilmişimdir size ve diğer okuyanlara.

36.276462, 30.381199 noktasında ücretsiz olarak konaklayabilirsiniz. araçla gidebilirsiniz ve orada kaldığınız gün gelidonya fenerine çıkmanızı tavsiye ederim 2007 yılında türkiyenin en güzel manzaraya sahip noktası olarak seçilmişti.

kekovada deniz kaplumbağaları ile yüzün ;) kalmak isterseniz cennet pansiyonun bahçesinde rica ederseniz kalabilirsiniz.

arabayı bırakarak boğazcık köyünden yürüyerek (likya yolunu takip ederek) Appolonia temple ruins i geçip aperlai the purple house ye kadar gezinti yapın yol boyunca 2000 yıllık lahitler göreceksiniz. the purple houseda geceliği 5 tl gibi bir fiyata çadır kurabilirsiniz. işleten aile dünya tatlısıdır.

kaşta konaklayacak yer arasanız limanagzında çadır kurabilirsiniz denizi ortamı güzeldir. likya yolunu yürüyenlere muhabbetine bağlı olarak tek gecelik kalıp yola devam edeceksen para almıyorlar ;) normalde sanıyorum 20-30 tl gibi bir fiyatı olması lazım (bildiğimden değil tahmin ediyorum fiyatlarını)

kabak ya da faralyada kamp yapacaksanız çadır için pansiyonda oda fiyatı vermeniz lazım (çadır başına değil kişi başına alıyorlar 2 sene once 2 kişi tek çadır geceliğine 60 tl para vermiştik pazarlıkla aklınızda bulunsun) 2 tl lik suya da 5 tl verirsiniz (2 sene önce yine) hesabınızı yapın. doğası harikadır. sadece o kadar.

ölüdenize kadar gitmişken kayaköyü ziyaret edin.

şimdilik aklıma gelen bunlar arkadaşım şimdiden iyi tatiller umarım yardımcı olabilmişimdir size ve diğer okuyanlara.
Hocam çok teşekkür ederim, yolda olduğumuz için anca yazabildim. Müsait bir zamanda yazarım gezi ile ilgili bir şeyler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR