Motorsiklet İçin Çekme Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emrekilic Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,305

emrekilic

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar

Pandemi zamanı Motorsiklet için çadır,masa, vs. taşımak için tek tekerli amartisörlü römork yaptım. 3000Km civarı yol yaptım. Şimdi ise yataklı ve mutfaklı bir tane yapıyorum. Sizce neler olmalı. Ölçüleri 230X200 Yükseklik 130

Özellikleri
22W Polikristal Güneş Paneli 1 Adet
12v 5A Akü 4 Adet
İç ve Dış Led Aydınlatma
Ses ve Isı Yalıtımı 5cm
Mutfak
Dış Masa

Şu an İçin Mutfak kısmı kaldı sizce nasıl bir yol izlemeliyim.

1

2

3

4

Yurtdışında bir çok örneği var. Biz de neden olmasın? Kolaylıklar dilerim.
Onlar genellikle daha hafif malzemelerden yapılmış.
İnşallah sizinki de gönlünüze göre olur ve sorunsuz kullanırsınız.
Takip etmeye devam...

Selamlar

Öncelikle foruma hoşgeldiniz.

Yaklaşık 25 yıldır motosiklet kullanıyorum. Bugüne kadar motora bağlı bir yapı ile sürüş gerçekleştirmedim.

Konudan bağımsız olarak sormak istediğim şey;

Sürüş güvenliği açısından nasıl bir deneyim elde etmeyi düşünüyorsunuz?

Şahsen ben arkama binen artçının dengesiz hareketlerinden dahi rahatsız oluyorum ve özellikle dönüşlerde sabit kalmasını istiyorum.

Gerçi burada daha farklı bir durum var tabi, sonuçta arkada yere basan iki tekerlek daha güvenli olacaktır.

Ama yüksek hızlara çıkılabileceği düşünülürse, yine de aklıma soru işareti olarak takılıyor..

Yapımınız için kolaylıklar diliyorum.
Tek tekerlek Römorkta 130 Km hıza kadar herhangi bir sorun yaşamadım.
Bunda ise 100 Km hızdan sonra biraz zıplama oluyor. Römorkta fren sistemi mevcut öndeki basınca göre arka freni sıkıyor.

Teşekkürler

Tek tekerlek Römorkta 130 Km hıza kadar herhangi bir sorun yaşamadım.
Bunda ise 100 Km hızdan sonra biraz zıplama oluyor. Römorkta fren sistemi mevcut öndeki basınca göre arka freni sıkıyor.

Teşekkürler
Aman Emre bey, siz yine de bu süratlere çıkmayın 🙂 Kazasız keyifli sürüşler dilerim.

Yurtdışında bir çok örneği var. Biz de neden olmasın? Kolaylıklar dilerim.
Onlar genellikle daha hafif malzemelerden yapılmış.
İnşallah sizinki de gönlünüze göre olur ve sorunsuz kullanırsınız.
Takip etmeye devam...

Selamlar
Teşekkürler. Benim yaptığım sadece şase kısmı metal profil. Diğer kısımlar şişme yapmayan 3mm Marin Plaka

Motosikletle böyle yüklü gezmenin zor bir yanı da motorun üzerindekileri çaldırma korkusu. Bu yüzden gezdiğin yerlerde motoru hiç parkedemem ve her şeyi otele çıkarmadan bir türlü rahat gezemem gittiğim yeri...

Bu tek tekerli yapı çok daha stabil ve mantıklı görünüyor. Çift tekerli aks bu kadar güven vermiyor.
Sanırım bir benzeriyle denenmiş tecrübe de mevcut değildir. Aman dikkat.
üst karkası oluşturmadan önce biraz yol tecrübesi yaptım. Gezme vs. gibi sorunlar oluşmadı. Bu haldede aynı şekilde. Umarım olmazda.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR