Mogzilla Usulü "Tenekede Tavuk"

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 130
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,385

Etiketler

Ynt: Mogzilla Usulü "Tenekede Tavuk"

Nadir Abi bu saatte yapılır mı bu
Çok enteresan bi pişirme tarzı, ilk kez görüyorum. Ama sonuç harika olmuş, afiyet olsun...

Bugünkü menü ; tenekede tavuk , patates kızartması ve bol maydanozlu havuç-turp salatası.
Üstüne de odun ateşinde hazırlanmış semaver çay.
İptidai bir masa ve sandalye yerine boş çim tohumu torbaları.
Bugünde güzel bir günü geride bıraktık , yarına Allah kerim.

Çok teşekkür ederim. İnşallah o da olur....
Ben hala işyerindeyim ama bizde bırakın tavuğu -sürekli diet modundaki- kızlarımızın habire kemirip durdukları galetalardan bile yok !Mümkünse sizinle çalışmak istiyorum

bugünde nasibimizi aldık. çok güzelmiş hakikaten Cemal abimin ve senin ellerine sağlık Nadir abicim...

Ne diim, Boğaz'da yemeğe tercih ederdim ben bunu. Eleman lazım mı?

Caner eleman lazım tabi.Zaten bu gidişle esas işimiz olan peyzaj sektörünü bırakıp , gıda sektörüne geçeceğiz galiba. ;D
Dün İbocan ve Güneş konuğumuzdular.Menü ise ;çömlekte kurufasülye , tavuklu pilav , ev turşusu ve irmik helvası.

Nadir abi sizin oralara nasıl gelebilirim bir tarif alsam diyorum
Amacım sadece ziyaret yoksa ne tenekedeki tavukta gözüm var,ne de çömlekteki kurufasulyede

Ayça gel , beklerim.Yerim çok basit.
Terkos ( Durusu ) içinde.Sen alo de , ben seni aldırırım.

Nadir abi kuru süpermiş, ta akşam 12-1 gibi etkisini gösterdi. Normal pişen bi kuru olsa 1-2 saatte netice verirdi.
Harbi çok iyi pişmiş

Görüntü çok harika...
Nadir bey yapılışını da biraz tarif edeblirmisiniz? biz de deneyelim

Geçen sene Denizli offroad klübü biz izmir grubunu honaz dağında bir şenliğe davet etmişti. Orada da benzer şekilde tenekede tavuk yapmışlardı ama bu biraz farklı gibi geldi bana.
Onlar önce zemine inşaat demiri çaktılar sonra tavuğu dikine bu demire geçirdiler, sonra tenekeyi tavuğun üstüne kapattılar, üstü kapalı olarak. Daha sonra kor halindeki kömür (veya odun) u tenekenin etrafına çevrelediler (yaklaşık 10-15 cm yükseklikte) ve tabandan hava almaması gerektiğini söylediler. Yaklaşık 45 dakika sonra tavuk tandır hazırdı vede mükemmeldi

Sizin tarifi de alırsak seviniriz.
sevgiler
erdal

Afiyet Şeker Olsun Nadir ağabey,
Denizli Honaz dağında yapılanı da gözüm tuttu. Yere demir çakıp, tavuğu demirlere geçirmek iyi fikir.
Demirlerin sıcaklığı ile içi daha güzel pişer mutlaka.
Kurban bayramında Kaz Dağlarında yapsak mı ne.?
;D