Ln 65 Almak Istıyorum Fıyat Arastıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gcan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 28,328
Ynt: Ln 65 Almak Istıyorum Fıyat Arastıyorum

Biraz reklam yapalım.
Bu forumdan bir arkadaş şöyle yazmıştı ismini hatırlamıyorum bağışlasın.
''Toyotayla off-roaddan sonra evine gidersin diğerleri ile sanayiye''teşbihte hata olmaz diğer marka sahipleri alınmasın.
Ben Hi-Lüx ve Land Cruiser'i Honda Transalp ve Africa Twin'e benzetiyorum.
Üstte yazdığım modeller sizi gideceğiniz yere,hızlı ve konforlu götürmez ama mutlaka götürür.
Şu meşhur BBC belgeseli Killing a Toyota'yı izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=xnWKz7Cthkk
https://www.youtube.com/watch?v=xTPnIpjodA8
https://www.youtube.com/watch?v=kFnVZXQD5_k
Bir de bunlar var.
https://www.youtube.com/watch?v=BtwLOIkV268
https://www.youtube.com/watch?v=iqwnr2sza_o
fikir sahibi olursunuz.

Etiketler

b382d22101c6f0ebacfc197d2238a89f.jpg

Mermaba Mustafa bey,
1- Aracınızı nasıl yükselttiniz
2 - Lastiklerinizin büyümesiyle alakalı olarak araçta herhangi bir modifiye yaptınızmı daha geniş tabanlı lastik takmak istersem herhangi bir modifiye yapmak lazımmıdır.
3 - Aracınız ne kadar benzin tüketiyor gaz takılabiliyormu takılırsa performansı nasıl olur
4 - 15.000 tl ile azami 17.000 tl arası alınacak araç masraf çıkartırmı şimdiden teşekkürler cevaplar için.

merhaba arkadaşlar ben 87 ln65 aldım 12 bin tlye komple söktürdüm şu anda kaportada siteya çok yeniyim inşallah fotolarınıda yükleyeceğim çeki demirini nasıl işleteceğiz bilgisi olan varmıdır.

Mermaba Mustafa bey,
1- Aracınızı nasıl yükselttiniz
2 - Lastiklerinizin büyümesiyle alakalı olarak araçta herhangi bir modifiye yaptınızmı daha geniş tabanlı lastik takmak istersem herhangi bir modifiye yapmak lazımmıdır.
3 - Aracınız ne kadar benzin tüketiyor gaz takılabiliyormu takılırsa performansı nasıl olur
4 - 15.000 tl ile azami 17.000 tl arası alınacak araç masraf çıkartırmı şimdiden teşekkürler cevaplar için.
Çok gec kaldım ama toyotaysa korkma kardeş al derim ayrıva lpg de cok güzel performans veriyo detaylı bilgi hala istiyorsan 05445970785

Merhaba,
3 yıldır 2010 model Hilux 3.0 Elegance kullanıcısıyım.
Arabayı Off-Road da harcamamak için Ocak 2916 da 12.000 TL ye LN 65 aldım. Araç ilk sahibinden. 89 yılında Bursa da projelendirilerek jipe çevrilmiş. 7 kişilik ruhsata işli. Aldıktan sonra arka kilit taktım, 33 lastik taktım, komple mekanik bakım yaptım. 12.000 TL civarında para harcadım. 2.4 D motor var. Beygir az, tork çok. Şu an istediğim ayna mahruti değiştirip 37" lastik takmak. Bundan sonra araca yapılacak bir şey yok bence. Yarışlara sokulacak bir araç değil. Ancak devirme derecesine kadar it gibi tırmanan bir canavar. Yükseltmek için çok acayip rakamlar duyuyorum. Ancak teknik olarak tatmin edici bir cevap alamıyorum aracı yükseltecek ustalardan. Benim de merakım şu; aracı makaslardan ne kadar yükseltebilirim? 37" lastik içerde rahat döner mi? kaportayı kesmek sorun değil ancak yükseltme sınırında aracın direksiyon ve şaft mekaniği çıkma noktasında sıkıntı yaratır mı? Bu çalışmayı İstanbul da makul fiyatlara yapacak birileri var mı? Bilen varsa, destek rica ederim.

Makaslardan okadar yukselmez 31 inc son.
Fakat kupadan yukselir sakarya kırk pınarda görmüştüm kupayı şaseden ayırıp altına bildigimiz ağaç takoz koymuşlardı

Discovery Air cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İyi bir ustanız olması lazım okadar yukseltmeye tadilat ta gerekir direksiyon şaft vs. Özellikle difransiyeller yukarı doğru cevrilmesi gerekir yoksa vuruntu yapar yakiti artirir cekisi dusurur.
Hadi hayirlisi bitince resimleri paylasin lutfen bizde bir bakalim küheylana :smiley:

Discovery Air cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR