Liman Kenti Emden Ve Emden Gezilecek Yerleri. Emden, Aşağı Saksonya, Almanya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Jaseph Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,896

Jaseph

Ana Kamp
Yer
Köln, Almanya
Web
youtube.com
Emden, Aşağı Saksonya'nın kuzeybatısındaki bir şehir ve Doğu Friesland'ın en büyük şehridir. Dollart'ın kuzey kıyısındaki Ems'in ağzında yer alır. Emden, Almanya'nın okyanusa açılan kapısı olarak nitelendirilebilir. Emden limanı ve eski şehir görülmeye değer yerler arasındadır.

Şehir MÖ 800 civarında ortaya çıktı. Frizya'nın bir ticaret merkezi olarak M.Ö. Doğu Friesland'ın ilçesiz tek şehri olması nedeniyle iş lokasyonu olarak bölge için büyük önem taşıyor. Şehir 1973'ten beri bir üniversite şehridir. Aşağı Saksonya eyaletinin devlet planlaması, Emden'i 2007'den bu yana merkezi olmayan işlevlere sahip orta büyüklükte bir merkez olarak tanımlıyor.

Emden

Güzel çekimler yapmışsınız tbrik ederim sizi
Aşağıda iki sorum olacak.
1-Tarihi şehir ve özellikle eski şehiri görmelisiniz yazmıştınız videoda eski şehir yokmuy du yada ben mi fark edemedim
2- Birde çok yoğun biçimde eflatun-lila artık o ne renkse (renkleri tanımam pek) her yer o renge boyalı. Tren,otobus,servis aracı, bina dış cepheleri vs...
Eyalet bayrağının rengimi yada onlar için özel bir özel anlamı varmı o rengin.

Güzel çekimler yapmışsınız tbrik ederim sizi
Aşağıda iki sorum olacak.
1-Tarihi şehir ve özellikle eski şehiri görmelisiniz yazmıştınız videoda eski şehir yokmuy du yada ben mi fark edemedim
2- Birde çok yoğun biçimde eflatun-lila artık o ne renkse (renkleri tanımam pek) her yer o renge boyalı. Tren,otobus,servis aracı, bina dış cepheleri vs...
Eyalet bayrağının rengimi yada onlar için özel bir özel anlamı varmı o rengin.

Öncelikle yorumun ve izlediğin için çok teşekkür ederim.

Eski şehir, tarihi şehir aslında iç limanın oralar videoda gördüğün balıkçı kız heykeli ile meydandaki çeşmenin etrafında. Ben tüm sokakları ve eski evleri ve de mimarisini çekemedim. Çünkü her an yağmur başlama ihtimali vardı ve başladı, çok fena ıslandım.

Ikinci sorunun cevabı hakkında hiç bir fikrim yok. Ama eyalet bayrağı ile ilgili olacağını sanmıyorum. Şehir içi ulaşım şehir yönetimi tarafından kurulan yerel şirkette olur. Mesela Köln 'de KVB dir. Logosu kırmızı olduğu için tüm tren ve otobüsler kırmızı beyazdır.

Zaten otobüs sistemini sevmedim. İlk olarak durağa gitmeden otobüs şirketini arıyorsun, sonra durağa otobüs geliyor. Iç limandan dış limana gitmek bir saatimi aldı.

Ben Köln'den günübirlik gittim 4saat gidiş,4 saat dönüş 8 saat yolda geçti. Gezmek için 4saatim vardı, 2 saat otobüs bekledim bir saat yağmur derken bu gezi iki saatte tamamlandı. Pek detaylı olmadı aslında.

Tekrar çok teşekkür ederim.

.........

Zaten otobüs sistemini sevmedim. İlk olarak durağa gitmeden otobüs şirketini arıyorsun, sonra durağa otobüs geliyor. Iç limandan dış limana gitmek bir saatimi aldı.

Ben Köln'den günübirlik gittim 4saat gidiş,4 saat dönüş 8 saat yolda geçti. Gezmek için 4saatim vardı, 2 saat otobüs bekledim bir saat yağmur derken bu gezi iki saatte tamamlandı. Pek detaylı olmadı aslında.

....

Kısmetsizlik olmuş sizinkide.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,461
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.