Lastik Ebatlarına Göre Ayna Mahruti Oranları Tablosu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Jeep34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 118
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 129,853
Ynt: Lastik Ebatlarına Göre Ayna Mahruti Oranları Tablosu

sezgin07' Alıntı:
Her türlü ebatta COOPER,KUMHO,CONTİNENTAL,BARUM marka lastik bulunur.

teşekkür ederim. bunu merak etmiştik hepimiz. lastik ile alakalı görünce atladın tabi.. o zaman her ebat varsa 44x13.50x15 COOPER,KUMHO,CONTİNENTAL,BARUM marka lastik var mı?

Etiketler

)) başka konulardada var aynı mesaj.

etik kuralların dışında varsa ben yarın gider kesin alırım.

yavuz-çelikel' Alıntı:
etik kuralların dışında varsa ben yarın gider kesin alırım.

lastiği bulsam şasiyi alırdım ;D şaka bir yana bayram öncesi hakediş bekliyorum. alır almaz şasiyi alacağım. bişi yapmasam bile varlığı yeter ;D

Gönderdiğiniz fotolardaki 1,2,3 ve 8 ci fotolardaki araçların yürüyeni mitsubishi değil, dikkatinize !
Ön sabit kollar sökülüp yerine sabit dingil takılmış, toyota , nissan patrol benzeri birşey, bunu gözden kaçırmayın .

Selamlar

Okumaya, bilgi edinmeye, takipe devam..
Bir Gezenbilir kitabı çıksa hiç fena olmaz gerçekten

CJ de 35 lastikle 41/10 ayna mahruti kullanıyorum t150 3 ileri viteste kalkışlarda titreme ve fazla gaz verme gereği yaşıyordum t176 4ileri vitese geçerek sorunu çözdüm ayna mahrutime dokunmadan,şimdi 38 lastik düşüncem var t176 şanzumanın 1 vites oranı 3.52 olduğuna göre ayna mahrutim ne olmalı tabloya göre 5.13 diyor ama şanzuman burada durumu değiştirir mi yada şanzumanı t19 yapsam 1 vites 6.32 olacaktır bu durumda ayna mahrutiye(41/10)dokunmasam araç için durum nasıl olur?

38 leri t19a 41/10 ile çok rahat çevirir. Benim eski cj de 4,10 oran T19A ve 37 vardı. denedim sorun yok.

Peki kendi üzerindeki T176 da sorun çıkarır mı sizce,gerçi şimdi altyapı hazırlıyorum cj6 ya geçme niyetim var

Takip güzelmiş konu

Konu çok güzel ancak bir ricam var mümkünse ayna mahruti ve şanzuman dişlilerinde oran belitirken 3.54 --- 4.10 gibi oran yerine doğrudan 46/13 -- 41/10 gibi ayna mahrutinin diş sayılarını
ve aynı zamanda şanzuman dişlilerindede diş sayıları ile belirtmek mümkünmüdür bence daha faydalı olacağı kanaatindeyim saygılar

46/13 ü görünce bölüp öyle değerlendiriyoruz. Bence dediklerinizin tam tersi daha kolay anlaşılır olur. mesela 41/10 ile 45/11 aynı araçta ön arka kullandım. ikisininde sonucu 4,10. önemli olan bölümün sonucu..

merhabalar

v8 5.2 grant crokee aracım var

orjinal takozlarla 5 inç yükseltilmiş durumda aracım

265' 70R16 COOPER STT

marka lastik kullanıyorum

size sorum bu lastikler iyimidir

aracıma uyumlumudur

yoksa hatalı bir lastikmi kullanıyorum _?

Göktuğ bey benim anlatmak istediğim galiba yanlış anlaşıldı herhangi bir yedekparçacıya gittiğimizde oranla sorarsak birçoğu kaç diş diyecek ama diş sayısı ile sorduğumuzda ise var veya yok diyecektir ayrıca formdaki arkadaşlarımızın bir çoğu farklı mesleklerden dolayısı ile daha basit daha faydalı daha kolay olacağını düşünmüştüm ben 30 yıllık yedek parçacıyım her ne kadar kamyon ve tır la ilgilensemde birde hesabın tersi var örneğin 4.10 dan 41/10 gecmek kolay 3.54 diş sayısını bulmak daha zor dolayısı ille böyle bir açıklama yaptım saygılar