Lastik Ebat Değişimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan acey Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,783

acey

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar.2004 model jeep cherokee aracımın lastiklerini değiştirmek istiyorum.aracımda 235 70 16 lastikler var.herhangibir yükseltme vb yok.bu araca en büyük hangi ölçülerde lastik takmam mantıklı olur

Etiketler
daha büyüğü zor ,engebeli yerde , seyir halinde stabilize yolda çukura girip çıktığında sürtme yaşayablirsin.
bir ihtimal 245-70-16 ölçüsü sıkıntı yaşatmaz ama risk almaya değecek bir değişim olmadığı için ben olsam büyük lastik almazdım.
arb yada ironmann 2" yükseltme kiti öneririm.

Merhaba ;

Aracımda yükseltme olmadan 245/70/16 lastikler var ,sorun yaşamıyorum.Daha geçen hafta 1100 km yol yaptım.Şehir içi,kum,orman içi..ağır offroad harici aklınıza gelebilecek her yerde kullandım.

aracım orjinal hali ile ve yükseltme yok.
235-65-17 lastik mevcut.

2inc yükseltme yapıcam, bununla beraber 245-75-17 lastik takarsam sıkıntı yaşar mıyım? at lastik takıcam

Hocam 3.7 kullanıyorum. 3" yükseltme ile 245/70/16 kumho at51 lastik kullanıyorum. 0 et jantlar ile sürtme yapıyor. 2" yükseltmede orjinal jantlarını kullansan bile sürter diye düşünüyorum çünkü lastik çapı baya büyüyor...

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ben orijinal jantlar ve 235 lastiklerle 15mm spacer kullanıyorum. lasitklerin dokunacağı tek yer ön taraftan davlumbaz içi eğer büyük lastik takarsanız. şu anda ara 1 1.5 cm kaldıyor. orayı aşındırıp yer israrcı olursanız. ön davlumbazın şekli nedeniyle arabayı 20 cm filan yükseltmeniz lazım ki oraya dokunmasın. yani bu durumda herhalde 245 65 yada 245 70 lastik en büyük lasitk olurdu.

kışlık lasitklerim daha dışarıda duran jantlarlar birlikte arabaya takılı. ( zj ye ait ). lasitkler 225 70 16 ölçüsünde . belkide büyük değilde daha geniş lastikler takılsa hoş olurdu. gocart gibi.

Off road jant Lastik

bu siteden önceki ve sonraki lastiğimin bilgilerini girdim.

eski lastik 235 65 17

yenisi 255 70 17

sitenin açıklaması ile beraber 2.02" fark doğuyor.

buna mukabil , lastik değişimi ile beraber 2" yükseltme yapsam kurtarır mıyız :smiley:

Off road jant Lastik

bu siteden önceki ve sonraki lastiğimin bilgilerini girdim.

eski lastik 235 65 17

yenisi 255 70 17

sitenin açıklaması ile beraber 2.02" fark doğuyor.

buna mukabil , lastik değişimi ile beraber 2" yükseltme yapsam kurtarır mıyız :smiley:
Bende %1.6 sık bir değişim söz konusu. 235/65/17 lastikten, 245/70/16 lastiğe geçiş yaptım. Ancak bende jant değişimi ile 0 ET jant taktım. Önler tampon altındaki karlığa sürtme yapıyor. Orijinal jant kullanımında bir sorun olacağını düşünmüyorum...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,166
Kaydolan Son Üyemiz
8vykwt37

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR