Land Cruiser aks kodu okuma(Diff.oranı ve diff. kilit olup olmadığını anlama)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Tümer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 115
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,682
Ynt: Land Cruiser aks kodu okuma(Diff.oranı ve diff. kilit olup olmadığını anlama)

kazalı bir land cruserden söktüm km göremedim gösterge yoktu ön ve arka akslarını kampanalarıyla beraber aldım kampanalar cok temiz cıktı heralde fazla km yapmamıs

Etiketler
Ynt: Land Cruiser aks kodu okuma(Diff.oranı ve diff. kilit olup olmadığını anlama)

ömer kardeşim..diffler iyi durumda görünüyor..hiç aşınma ve kırıklanma görünmüyor..ayna çapını ölçüp bildirebilrmisin?sökülen landcruıser modelini biliyormusun? 3 tip ayna ölçüsü var..
ayna çapları 8'' 9.25'' ve 9.50'' (2.54 ile çarpacaksın)

ayna capı derken büyük disli kastediyorsunuz yanlıs ölcmediysem capı 18.5 cm geldi aracın modelini bilmiyorum sizin resimdeki araca cok benziyordu

evet .kastettiğim ölçü o..ama yanlış ölçmüş olabilirmisiniz? en küçük 8'' x 2.54 =20.32cm( çap)
sizin hiluxte, plakette trans/axle yazan harfe göre G -8'' J - 9.25'' K -9.5''
buna göre uyup uymayacağını anlayabilirsiniz..

yanlıslık olabilir cünkü agac metresiyle kaba sekilde ölçtüm baska ölcüm yapacak alet yok yanımda malesef türkiye dönüste plakete de bakarım uyar insallah

çapını düzgün olçerseniz sizin hıluxe uyar diye tahmin ediyorum..her durumda onları yurda getirin..size uymazsada mutlaka başka bir araca uyar..satabilir değerlendirirsiniz..böyle bir şey olursa da bana haber verirseniz yardımcı olurum..bellimi olur size uymazsa belki bana belki başka bir arkadaşa uyar..kolay gelsin..

uyup uymadıgını size yazarım aslında benim diff saglam sadece bosluk var kalkıslarda vuruyor küt diye ne kadar ayarlamaya calıssamda oluyor bende buna uyuz oluyorum onun icin aldım aslında..koltuklar fransadan diff ispanyadan altimetre ingiltereden tam internasyonel arac olacak ;D ;D

motorize06' Alıntı:
bunlar bir land cruisere ait MTA san satılanlara benziyordu modelini bilmiyorum acaba 85 model hiluxe uyarmı disli sayısı 39

ayna dişlisinin ve onu çeviren konik küçük dişlinin diş sayılarını verirseniz ayna mahruti oranını bulabiliriz..

motorize06' Alıntı:
uyup uymadıgını size yazarım aslında benim diff saglam sadece bosluk var kalkıslarda vuruyor küt diye ne kadar ayarlamaya calıssamda oluyor bende buna uyuz oluyorum onun icin aldım aslında..koltuklar fransadan diff ispanyadan altimetre ingiltereden tam internasyonel arac olacak ;D ;D

resimlere göre aracınız çok iyi durumda..diffteki o vuruntu, ayna ile mahrutinin arasındaki boşluktan kaynaklanır genellikle.şaft boşlukları ve ıstavrozlardan da kaynaklanabilir.difteki dişli boşlukları,,araya çok ince özel yaprak pul ilaveleri ile alınabiliyor.siz nasıl ayarladınız bilmiyorum..

ben aldıgımda harıltı vardı bi tornacı arkadasa baktırdım o biraz boslugunu aldım dedi fazla sıkmadı cünkü bozabiliriz diye korktugu icin aldıgımdan beri yaptıgım tek sey bu oldu diff sökülmedi hic

iyi bir usta için bunlar sorun değil..iyi ustaya denk gelmemişsiniz..bu araçların ustaları ayrı.her kesin yapacağı iş değil.çok zorlanırsanız en kötü ihtimalle dişlileri getirin..burda değerlendirilir..

fotoğraftaki dişlileri sayabildiğim kadarı ile ayna mahruti oranı 4.88 .buda çok iyi bir oran..35'' lastiği çevirir..

aynada 39 disli saydım ama icerideki disliyi suan sayamam acaba hiluxe uysa aracın hızında degisme olurmu

ayna mahruti oranı büyüdükçe aracın gücü artar.hızı azalır..bu oranı büyütmenin sebeplerinden biri araca büyük lastik takıp zorlu ve engebeli yollardan rahatça geçmek..aşırıya kaçmadıkça bu yükü kaldırır oranların dışına çıkıldığında ya aksı kırar,ya şaftı kırar yada anzımana zarar verir..bu araçlarla asfaltta zaten 120 geçmemek gerekiyor..bana göre 4.88 cıvarı ideal ölçüdür.aşagıdaki tabloyu incelersen daha iyi anlarsın..

tekrar gönderiyorum

tümer bey merhaba, benim aracında bilgilerini yorumlayabilirmisiniz?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR