Kırklareli - Demirköy Civarında Kamp

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan forester Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 44
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,770
Ynt: Kırklareli - Demirköy Civarında Kamp

mogzilla' Alıntı:
Ayıahmet çok fazla konuştuğu için forumdan uzaklaştırılmış ve rehabilitasyon için Yalova'ya Datvi ve arkadaşlarının yanına gönderilmiştir.
Biz ayı gibi ayı istiyoruz.Felsefe yapan ayı istemiyoruz.Demedi demeyin.Bu ayı yakında buraya moderatör de olur. ;D

Canım Kardeşim..
Yok benim mod.lukla falan işim olmaz bilirsin...
Bu insanlar bir garip...Doğru konuşuyorsun..Felsefe yapan ayı oluyorsun..Gerçekten insanlara yaranılmıyor.. :D

Evdekilere selamlar..

Etiketler
Ayı Ahmete yeni ormanlar

Sevgili Ayı Ahmet kardeşim, bu sene seni ayı değişim proğramı çerçevesinde 1 yıllık süre ile Alaskaya göndermek istiyoruz. Senin yaşadığın yerlerede amerikadan ayılar gelecek. Alaskanın soğuk nehirlerinde somon balıkları avlar yeni yetenekler geliştirirsin. Orada tatmadığın yabani meyvelerle tanışır ağız tadın gelişmiş olur. Katil arıların kovanından balları aşırır yeni tanışacağın kibar ayı hanımlara ikram edersin. Burada kış uykusuna yatıyormusun bilmem ama biraz oralar soğuk olur. İlkbahara yeni yavrularla merhaba dersin. Bu fikir seni heyecanlandırdı değilmi. Süre sonunda yeniden buralara dönünce anlatacak çok hikayen ve maceraların olur. Fakat hepsi armut üzerine olmasın. Oralara gidince sakın bizi unutma. Ayrıca Alaskaya gideceğim deyipte otel ayısı veya salon ayısı olup çıkma. Köprüyü geçinceye kadar ayıya dayı dendiğini unutma. Sanada çok dayıcığım diyen çıkmıştır. Hepsini gerçek sanıp aldanma.

Doğada yaşamış olduğunuz huzuru bizlerle paylaştığınız için teşekkürler :smiley:
Yazışmalarınız içinde ikinize ayrıyeten teşekkürler :smiley:

,size karşı hiçbir savunması olmayan,bir canlıyı öldürmek. üstelik spor adı altında !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ve ÖLDÜRMEK ,YOK ETMEK, rahatsız ettik sizi ayı arkadaşım özür dileriz .

mogzilla' Alıntı:
Ayıahmet çok fazla konuştuğu için forumdan uzaklaştırılmış ve rehabilitasyon için Yalova'ya Datvi ve arkadaşlarının yanına gönderilmiştir.
Biz ayı gibi ayı istiyoruz.Felsefe yapan ayı istemiyoruz.Demedi demeyin.Bu ayı yakında buraya moderatör de olur. ;D

yalovadan başka yer bulamadıkmı ?mirim biz oraya yerleşecektik.

ORHANBIYIKLI' Alıntı:
,size karşı hiçbir savunması olmayan,bir canlıyı öldürmek. üstelik spor adı altında !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Orhan bey avcılık spordan çok insanoğlunun genlerinde olan bir olgudur.Sizinle avcılığı tartışmıyacağım ama var olan bir gerçeğide kabul etmeniz gerekir.Boğazda binlerce insan olta atar ve o göçünü yapan masum balıkları tutar kızgın tavada veya mangalda yer herkes buna imrenir fakat ne hikmetse işin içine avcılık girince herkes doğa dostu olur o av hayvanları masum bir canlı ben ve benim gibi avcılarda cani olur(katliam yapanlar istisna onları zaten avcı olarak ben ve benim gibi avcılar kesinlikle kabul etmiyorlar).Unutmayalım ki kasaptan aldığımız etlerde masum hayvanların etleridir ama ne hikmetse onlar mangalın üstünde hepimizin gözüne çok hoş görünür :smiley: Unutmayalım ki dünyadaki her şey insanlar için yaratılmıştır.Saygılarımla.

huntercemal' Alıntı:
Orhan bey avcılık spordan çok insanoğlunun genlerinde olan bir olgudur.Sizinle avcılığı tartışmıyacağım ama var olan bir gerçeğide kabul etmeniz gerekir.Boğazda binlerce insan olta atar ve o göçünü yapan masum balıkları tutar kızgın tavada veya mangalda yer herkes buna imrenir fakat ne hikmetse işin içine avcılık girince herkes doğa dostu olur o av hayvanları masum bir canlı ben ve benim gibi avcılarda cani olur(katliam yapanlar istisna onları zaten avcı olarak ben ve benim gibi avcılar kesinlikle kabul etmiyorlar).Unutmayalım ki kasaptan aldığımız etlerde masum hayvanların etleridir ama ne hikmetse onlar mangalın üstünde hepimizin gözüne çok hoş görünür :smiley: Unutmayalım ki dünyadaki her şey insanlar için yaratılmıştır.Saygılarımla.
cemal bey merhaba,avcılığı ben zaten tartışamam çünkü bana çok uzak bir konu.haklısınız çünkü öldürmekle ölene karşı bir üstünlük salandığını
düşünüyorum .boğazdaki binlerce balık,veya mezbahalardaki on binlece,kesilen hayvanların kesimini ,o iş ile ilgili insanlar yapıyor ve bunların ihtiyaca yönelik, yapılması gereken bir iş olsa gerek. boğazda balık tutan,veya marketten 100 gr. et alan mehmet amca veya ayşezenin eline
bir silah alıp herhangi bir hayvanın gözerine bakarak tetiği çekebileceğini hiç sanmıyorum.ben avcı arkadaşlara bir sıfat takmıyorum sadece bu işin
bir spor olamayacağını düşünüyorm.sevgiyle kalın.

ORHANBIYIKLI' Alıntı:
huntercemal' Alıntı:
cemal bey merhaba,avcılığı ben zaten tartışamam çünkü bana çok uzak bir konu.haklısınız çünkü öldürmekle ölene karşı bir üstünlük salandığını
düşünüyorum .boğazdaki binlerce balık,veya mezbahalardaki on binlece,kesilen hayvanların kesimini ,o iş ile ilgili insanlar yapıyor ve bunların ihtiyaca yönelik, yapılması gereken bir iş olsa gerek. boğazda balık tutan,veya marketten 100 gr. et alan mehmet amca veya ayşezenin eline
bir silah alıp herhangi bir hayvanın gözerine bakarak tetiği çekebileceğini hiç sanmıyorum.ben avcı arkadaşlara bir sıfat takmıyorum sadece bu işin
bir spor olamayacağını düşünüyorm.sevgiyle kalın.

Orhan bey bir avcı olarak bende avcılığı bir spor olarak kabul etmiyorum,belki avcılık yapılırken yapılan çeşitli sportif faliyetler olabilir ama bu avcılığı bir spor haline getirmez.Bir avcı olarak benim sitemim her hangi en ufak bir şeyde bile birileri avcıların üstüne üstüne geliyor.Bizim yaşadığımız bu tutku bazılarına çok uzak gelebilir ama bu onlara avcılara vurun abalıya der gibi hakkını vermiyor.Şunu kesinlikle bilmenizi isterim ki gerçek avcılar gerçek doğa dostu ve doğa koruyucusu kişilerdir,en basit denklem doğa yosa av da avcılık ta yoktur.Hoşça kalın.

Eleştiri ile küstahlığı karıştırmamak lazım derim vesselam.

bu hafta sonu kısmetse birkaç aile olarak bahsettiğiniz bölgeye kampa gideceğiz. daha önce muhtelif yerlerde yaz-kış kamp yapmama rağmen demirköy tarafında ilk defa kamp yapacağız ve umarım normal binek araclarla ulaşabileceğimiz dere kenarı, ağaçlık sakin bir yer bulabiliriz. tavsiyede bulunabilecek arkadaşım varsa şimdiden tşk ederim.

forester' Alıntı:
Kampçılık bölümüne uzun zamandır yapılmış yeni bir kampla ilgili bir konu açılmadığını gördüm, belki başkalarıda beni takip eder yeni konu ekler diye en son yaptığımız kampın fotoğrafları sizlerle paylaşmak istedim.
Bayramın ikinci günü üç çocukluk arkadaşı sessiz, sakin ve insanımızın henüz pet şişe ve izmaritle kirletemediği bir yerde yıldızların altında kamp yapmak istedik, Demirköy yakınlarında bir dere kenarında bulduk kendimizi. Dere kenarına ulaşmak için orman içindeki yolları kullandık, yolumuzun üzerindeki Mona Petra Kayalıklarına da uğramadan edemedik.

IMG 0003 1

100 2210

100 2211

100 2214

Mona Petra Kayalıklarına vardığımızda hava kapalıydı o nedenden dolayı güzel fotoğraflar çekemedik, belki de bizim beceriksizliğimizdir.

100 2219

100 2242

IMG 0035

IMG 0055

IMG 0056

IMG 0060 1

Yol boyunca hep dökülmüş yaprakların üzerinde yol aldık, bazılarının altında ciddi boyutta ve derinlikte çamur vardı, bir tanesinde aracımız tamamen battı ve arka diferansiyele kadar oturdu, vinç kullanmak zorunda kaldık.

100 2247

100 2250

100 2267

100 2268

100 2251

100 2332

100 2333

100 2400

100 2356

IMG 0175

100 2336

100 2316

100 2321

IMG 0172 2

Gece yarısı 2 saate yakın aralıksız yağmura karşı sönmeyen kamp ateşimiz

IMG 0140

Kampımızdan gökyüzünün görüntüsü

IMG 0184

iyi bir kamp ve muhabet olmuş paylaşımlar içiin teşekürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR