Kınık - Bergama - Dikili (Nebiler) Kamplı Gezimiz (20 - 21 Mart 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,717
Ynt: Kınık - Bergama - Dikili (Nebiler) Kamplı Gezimiz (20 - 21 Mart 2010)

yugun' Alıntı:
Çadırın içi de dış sıcaklığa göre çok iyiydi. Bizim haricimizde başka bir ısı kaynağı olmamasına rağmen 10-12 derecelik bir fark oluşabiliyormuş.
Bu kampta şunu anladık ki, Çadır kampçılığında iş tulumda bitiyor. İyi ve şartlara uygun alınacak bir tulumla bundan sonra her yerde ve her mevsimde kamp yapabiliriz. :smiley:
Selamlar,

Doğru söze ne denir Yücel Bey ,

Kaliteli bir uyku tulumu (-15/-18) kaliteli bir mat ( Hasır plaj minderleri de işinizi görür)
Ondan sonra ver elini doğanın kucağı.
Karda bile rahatça kamp yaparsınız.
Yatmadan önce yapılacak küçük bir kültür fizik hareketleri ısınmanızı sağlar deliksiz bir uyku çekersiniz.

Bu arada paylaşımlar için Çok Teşekkürler.
İzmir'liyim ama daha Bergama ve Kınık yapamamış olduğumu üzülerek yazıyorum.

Etiketler

Murat Bey, Teşekkürler.

Uygun tulumla üşünmeyeceğini tabii ki teorik olarak biliyordum. Ama bunu deneyip görmek insana ayrı bir güven veriyor. Burada konu şu: insanlar sana ne kadar da üşümezsin rahat olursun dediği halde, gerçekten sıcak ve rahat olabilecekmisin buna gerçekten denemeden inanamıyorsun.

Özellikle Bergama'yı gezerek görmenizi diliyorum, en kısa zamanda. :smiley:

Selamlar,

Yücel Bey akıcı bir anlatım ve harika fotoğraflar paylaşım için teşekkürler.

Devamını merakla bekliyoruz.

Ynt: Kınık-Bergama-Dikili(Nebiler) Gezimiz (Kamplı-20-21 Mart 2010)

Şimdi farkettim de ;

Yücel bey her mesaja IMG kodları ile olsa da sadece 5 adet fotoğraf yerleştirin lütfen.

Forum alt yapısı her mesajta 5 adet fotoğraf üzerine kurgulandığı için daha fazkla sayıda ki fotoğraf içeren mesajları açmakta zorlanıyor.

Paylaşım için teşekkürler. Ve ayrıca hevesiniz, cesaretiniz, olmaz bilineni olur yapma konusundaki azminiz dolayısıyla tebrikler... Yaz-bahar kampçıları için bazıları tatlı su kampçıları der. Ben tercihlere saygı duyar ve bu konuda kimseyi eleştirmem. Ancak henüz havaların ısınmadığı bu günlerde de ekstrem sporlar haricinde salt gezi amaçlı kamp yapılabileceğini göstermiş oldunuz. Nice kamplı gezilere...

Yücel bey çok güzel bir hafta sonu geçirmişsiniz paylaşım için teşekkürler .İşim gereği sizin güzergahtan birkaç defa geçtim ama hep acele olduğu için yeterince faydalanamadım ,ama sizin anlatımınız ve fotoraflarınız ayrı bir keyif verdi tekrar teşekkürler.

Teşekkürler Cengiz Bey,
Çalışan kişiler olarak ara sıra fırsatları değerlendirip böyle küçük kaçamaklar -baharda da olsa- yapmak hakkımız.
Umarım bir dahaki geçişlerinizde zamanınız olur.
Biz sadece gördüğümüzden bir pencere açabiliyoruz paylaşmak adına, o da yapabildiğimiz kadar.
Selamlar,

En son Demirciye 2-3 ay önce Sındırgı üzerinden gelmiştim dönüşüm Salihli üzerinden olmuştu gerçekten manzara ve doğa olarak çok güzel yerler Demirciye geldiğimde Salihli tarafındaki çıkışta karafırın var oradan Demirciye özgü peksimeti var muhakkak alırım birde Köprü başına gelmeden bir köy var ismi aklımda değil ama köyün çesmesinde akan suyun böbrek hastalıklarına iyi geldiği söylenir oradanda birkaç damacana su doldururum .

Saraycık olmalı, o köyün adı.
Demirci her mevsim ayrı bir güzeldir. Ve her köşede saklı bir doğal güzellik bulmanız mümkündür.
Bu güzergahı çok kullanıyorsanız Adala'ya da mutlaka uğramanızı öneririm
Selamlar,

Yücel bey merhaba Adala dediğiniz yer barajın altı oluyor herhalde barajın üstünde aşağı doğru manzarayı seyretmiştim ,hep iş için günü birlik gittiğimizden çok yer görüyoruz ama tam anlamıyla gezme fırsatı bulamıyoruz.

Barajın altındaki bölüm Adala sınırları içinde.
Çok güzel ve kamp yapmaya uygun bir çamlık alan, ve muhteşem bir alabalık çiftliği var. Ayrıca kız köprüsü görülmeye değer. Bu bölgede. Bu bölge de kesinlikle görülmeye değer.
Ama, Adala beldesi yaklaşık 5-10 km aşağıda sağa yol sapıyor. Adala yazar zaten. Bu bölgede, yani belde içinde olan güzelliğe de aşağıdaki linkteki başlıktan gözatabilirsiniz:
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=51584.0

Yücel bey teşekkürler bir dahaki sefere adala'yıda ziyaret edeceğim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR