Kendi Karavanını Yapanlar; Çelebi Mini Çekme Karavan - (yugun)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 971
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 385,556
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Çelebi Mini Çekme Karavan - (yugun)

Benim kimseyle bir sorunum yok benimle sorunu olan yalancı müfteri şerefsizlerden de bana bir şey olmadı gönlümün istediği gibi kamplarda olmaya ve eğlenmeye devam ediyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler

Sevgili Yücel.
Epey dir bu forumda çeşitli başlıklarda yazdıklarını okuyorum . Her ne kadar kendimce anlam yüklemeye çalışıp sorununun ne oldugunu anlamaya çalıtım ise de başarılı olamadım Başını dinlemek ihtiyacın olabileceğini tahmin ederek halen takip etmekteyim . Belli ki seni bir üzen ler olduğu yorumumdan başka hiçbir tahmin de yürütemiyorum . cok zaman oldu suskun olarak yazdıklarını dinleyeli.
Ben bir karavancı olarak kendimi görevli hissederek yeterince beklemiş olduğumu var sayarak da dostane duygularımla soruyorum. (istersen cevap vermeyebilirsin) Ben bir karavancı gezgini ve gezgin dostu olarak soruyorum. Her ne kadar hiç bir şey bilmiyorsam da katkıda bulunabileceği bir gayretim ve emeğim olabilir mi ?. Gerçekten samimi yim.
Ben , dogru bildiğiniz her şeyi gönlünüz ce yaşamanızı dileerim.
Selamlar.

Teşekkürler Mehmet abi beni üzmek isteyenler oldu ancak başarılı olamadılar çünkü hayatımda kimlere değer vermem gerektiğini kimlerin hakkımdaki görüşlerinin gerçekte önemli olduğunu biliyorum bu vesile ile ailenin önemi ve değerini bir kez daha keşfettim ve bu hayatta hiç kimseye dostum deyip sırtını dönemeyeceğini keşfettim bir kez daha gerçekten içim çok rahat ve ben çok rahatım çünkü insanlar için elimden gelenin en iyisini yaptığımı biliyorum kafamı yastığa koyduğumda ve her şeyin muhasebesini yaptığımda içim gerçekten çok rahat önemli olan da budur selamlar ve ilginize çok teşekkürler ben şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da kamplarda olmaya ve doğru bildiğim yaşam tarzımı sonuna kadar sürdürmeye devam edeceğim ama karavanımla ama motorumla güzel kamplar yapmaya devam edeceğim selam ve sevgilerle

Bu vesile ile şunu da belirtmek isterim ki hiçkimse bir insan olarak beni beğenmek zorunda değil beğenmiyorsan benimle görüşmez ve konuşmazsın benim katıldığım kampları beğenmiyorsan bunlara katılmak zorunda da değilsin ancak yalan uydurup insanları aşağılamak delikanlı ve insan olan insanların yapacağı bir iş değil önceden de söylediğim gibi bir insanın kalitesini ancak ve ancak Allah yargılayabilir insanları özel hayatlarıyla yargılayıp hüküm vermek hiçbir kimsenin haddine değildir Allah herkesi haddini bilmeyen insanların şerrinden ve zulmünden korusun ben kendi adıma yaptığım işlerde yeterince delikanlı ve insanca davrandığımı düşünüyorum ve bunu kendi yüreğimde biliyorum ben yürekli ve yiğit bir insanım güleç yüzlü herkesle arkadaş ve dost olmaya çalışan kamp arkadaşlarını ailesinden birileri gibi görmüş ve öyle davranmış birisiyim karşılığında gördüğüm nankörlük ve arkamdan konuşulup sırtımdan vurulmaksa buna da eyvallah dedim ve yoluma devam ediyorum ancak sırtımdan yalan konuşanları hayatımdan temizleyerek yoluma devam ediyorum ve edeceğim ben doğru bildiğim şekilde güzel insanlarla güzel kamplarda buluşmaya devam edeceğim kim benim hakkımda ne yalan uyduruyorsa uydursun bunun hiçbir önemi olmadığını hepberaber gördük ve yaşadık istedikleri kadar biz kimin ne olduğunu biliyoruz desinler istedikleri kadar kamp arkadaşlarıma ateşin başında oturup muhabbet etmekten başka bir hadise yaşanmadığı halde onlara da yalan söyletsinler hiçbir önemi yok yapmak istedikleri hadise ne delikanlılığa ne insanlığa sığmaktadır ve bunu da ben ve ailem başta olmak üzere vicdan ve izan sahibi herkesle beraber yüce Allah çok iyi bilmektedir ki gerisinin de pek bir önemi yoktur arkadaşlAr ben yastığa başımı koyduğumda kimsenin hakkını yemediğimi ve böyle bir şeyin olamayacağını çok iyi bilmekteyim arkadaşlar ben motorumla olsun karavanımla olsun gezmeye ve kamplara da katılmaya devam ediyorum ve edeceğim beni beğenemeyen kimsenin de yanımdA veya benim onların yanında işim olmasın kimse bu dünyayı üç beş yalancıdan ibaret sanmasın ve gerçekten kaliteli insanlar olup insanlarlA uğraşmak yerine herkes kendi işiyle gücüyle uğraşsın dünya kimse için paylaşılamayacak kadar küçük değil herkes hobilerini ve yapmakta anlam ve güzellik bulduğu şeyleri herhangi bir kaygı duymaktan uzak bir şekilde gönlünce yapabilsin ve yaşayabilsin bu dünya kimsenin dünyası değil bu dünya herkesin dünyası ve herkesin kaygısız bir şekilde bu dünyada yaşamaya hakkı var kamp yApmak özgürlüktür ve ben özgürlüklerimi ve sınırlarını da iyi bilmekteyim selam ve saygılarımla

Kendimi ve içimi bu satırlara döktüm biliyorum ki ben ne söylersem söyleyeyim beni ikinci sınıf insan olarak görmek üzere şartlanmış sözleşmiş insanlar var olsun be hayat yine de bana güzel alıyorum motorumu vuruyorum yol beni nereye götürürse var mı daha güzel bir yaşam Allah herkese sağlık sıhhat versin hiç görmediğimiz insanlar hakkımda ne düşünmüşmüş koyver gitsin kim benim hakkımda ne söylüyorsa söylesin umrumda bile değil bu saatten sonra yakınımda olup arkadaşlığımı dostluğumu kötüye kullanıp yalan söyleyenler de dahil varsın yalan dünyaları kendilerinin olsun bana bir ben bir de Allah yeter o her şeyin asıl doğrusunu gerçeğini biliyor nasıl olsa kimseden bir şey istediğim aldığım yok kimseye muhtaç olmadım ve Allah tüm bunları biliyor Allah yalancıları da biliyor ve ben yalancılarla hesabımı Allah'a havale ediyorum arkadaşlar her zamanki gibi gezmeye ve kamplara katılmaya devam ediyorum ve edeceğim kim ne derse desin arkadaşlar

Atlıyorum motora vuruyorum yola yol beni nereye götürürse geziyorum var mı daha güzel bir yaşam Allah herkese sağlık sıhhat versin müfteri şerefsizler onu demiş bunu demiş bana ne istedikleri kadar kudursunlar hasetlerinden yolda ve kampta olmaya devam

Arkadaşlar,
Çelebi yapıldığı yıllarda daha yarım yarım yollardaydı,
Birçok, çok sayıda insanın katıldığı kampa ve izci kamplarına katıldı,
Yaz aylarında kullanıldı.
Ondan sonra 2013 yılında Babam hasta oldu(Ve öldü) ve ben de bir akıl hastalığı geçirdim.
Ayrıca boşandım da.
Bu sıralar çekici aracımı da satmış ve motosikletle ağırlıklı olarak geziyordum.
Çelebi birkaç yıl kaldığı ve hiç ilgilenemediğim yerinden Foça belediyesi tarafından önce başka bir yere çekildi.
Sonra da her nasıl olduysa başka birilerinin kullanımına geçti.
Ben ne Foça belediyesine ne de başka bir kimseye bir şey sormadım.
Zaten sonraki yıllarda önce Arabam Garip'i 2015. (Lada Samara)
Sonra da PİRİ'yi (2017 Güney MİDİ) aldım ve yeni bir döneme girdim.
Bundan sonraki gezilerim yeni karavanımla oldu.
Çelebi'nin hala kullanıldığının haberini alıyorum.
Benim için ilk gözağrısı ve bir devrimin karavanıydı.
Şimdi el değiştirdiğine göre yeni sahibinde kalabilir.
Ama eğer benimle ödeşmek isterlerse.
Karavanın çıplak malzeme maliyeti olan 3600TL'yi
Lösev'e bağışlayıp bana da makbuzu kampciyiz@gmail.com adresime gönderirlerse.
Hakkımı da helal eder kendileriyle helalleşirim.
İlk karavanım böyle gerçekleşti. Tasarım konusunda çok hassas davrandığım için.
Tam olarak istediğim sonuçları aldım. Bir karavan sahibi olmanın heyecanını bu karavanda yaşadım.
o1 Belgesi hiç olmadı, bu bir sorun da olmadı.
Karavan yapmanın ne kadar çok değişik alan bilgisi, kabiliyet ve tasarım becerisi gerektirdiğine
inanamazsınız. Ben de bu karavanı yaparken çok zorlandım.
Çoğu zaman tut şunun ucunu diyeceğim birinden bile yoksun çalıştım.
Ama bir şekilde başardım.
Kim ne derse desin ben bu karavanı seviyorum ve bu karavan benim kendi karavanım.
İlerde belki yeni yeni karavanlar da yaparım. Ama benim yaptığım en güzel karavan şimdilik Çelebi Mini Karavan'dır.
Çelebi'yi yapısal olarak son derece sağlam yapmıştım. Ancak dışının ahşap kaplanması bakımsız kullanım süresini çok kısaltmıştır. Bir daha karavan yaparsam mutlaka aliminyum veya fiberglass panel kullanmanın yollarına bakacağım.
Bunun dışında keşke şöyle olsaydı dediğim bir yan, bir yön yoktur arkadaşlar...
Çelebi'ye selam olsun.
Arkadaşlar, Bu konuyu 12 Haziran 2010'da yazmışım ilk. Ve ilk kendime ait karavan düşüncesinden bu güne on yıl yaşamayı cenab'-ı hakk nasip etmiş. Ne kadar ilginç. Çok şükür.

Son düzenleme:

Yücel bey ağzına yüreğine sağlık. Gecenin 5.30 u yaklaşık şuanda, yazdıklarınız beni duygulandırdı. Yaşadıklarınız aslında. Karavana olan bağlılığınız. Benimde uzunca süredir karavanhayalim var, bu yaz gerçekleştirebilirsem sizi de ziyret edip tanışmak isterim ege taraflarındasınız sanırım. Saygılar , hayırlı geceler

Yücel bey ağzına yüreğine sağlık. Gecenin 5.30 u yaklaşık şuanda, yazdıklarınız beni duygulandırdı. Yaşadıklarınız aslında. Karavana olan bağlılığınız. Benimde uzunca süredir karavanhayalim var, bu yaz gerçekleştirebilirsem sizi de ziyret edip tanışmak isterim ege taraflarındasınız sanırım. Saygılar , hayırlı geceler
Teşekkürler, Ankara'dayım ama yazın nerede olacağım hiç belli olmaz. Selamlar.

100 Binlik karavanın hikayesi...

Bir karavan yaptım ve bu karavana benim yüz binlik karavanım dedim. Bunu yaparak büyüklendim ve böbürlendim. Başka kimsenin yapamayacağı şeyler yapmış ve bilmediğim çok şeyler öğrenmiştim. Zafer başımı döndürdü. Aslında ortada yüz binlik bir karavan yok ama enflasyon nedeniyle bütün karavanlar yüz binlik karavan oldu zaten. Benim hala motokaravanım yok. Düşük bir maaşla geçinmeye çalışan basit bir öğretmenim. Ama beni anlamak için hislerimi anlamak gerekir. Çelebi hala benim yüz binlik en güzel karavanımdır arkadaşlar. Hatırası unutulmadı ve yeri de hiç dolmadı bu karavanın...

Sevgili Yücel.
Epey dir bu forumda çeşitli başlıklarda yazdıklarını okuyorum . Her ne kadar kendimce anlam yüklemeye çalışıp sorununun ne oldugunu anlamaya çalıtım ise de başarılı olamadım Başını dinlemek ihtiyacın olabileceğini tahmin ederek halen takip etmekteyim . Belli ki seni bir üzen ler olduğu yorumumdan başka hiçbir tahmin de yürütemiyorum . cok zaman oldu suskun olarak yazdıklarını dinleyeli.
Ben bir karavancı olarak kendimi görevli hissederek yeterince beklemiş olduğumu var sayarak da dostane duygularımla soruyorum. (istersen cevap vermeyebilirsin) Ben bir karavancı gezgini ve gezgin dostu olarak soruyorum. Her ne kadar hiç bir şey bilmiyorsam da katkıda bulunabileceği bir gayretim ve emeğim olabilir mi ?. Gerçekten samimi yim.
Ben , dogru bildiğiniz her şeyi gönlünüz ce yaşamanızı dileerim.
Selamlar.
Sevgili Mehmet Abicim...
Bugün öldüğünü haber aldım.
Çok çok çok üzgünüm.
Karavan Dünyası çok çok çok önemli bir değerini kaybetti.
Bıraktığın boşluğu kimse dolduramaz.
Huzur içinde uyu.
Sevgiyle...

Arkadaşlar,
Çelebi Mini Karavan benim hayalim olan ve hayalden gerçeğe dönüşen ama imkansızlıklar içinde, Bir şeyin ucunu bile tutturacak kimse bulamazken tamamına yakınını tek başıma bitirdiğim bir karavandır. Bu karavanla biraz övünmek benim hakkımdır. Ama şimdi zamanın da etkileriyle bu karavan iyice dökülmüş de olabilir. Her ne olursa olsun o benim ilk göz ağrım ve onunla yaptığım güzel kampları hiç unutmuyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,462
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR