Kendi Karavanını Kendi Yapanlar Dukato

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Destan06 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 416
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 134,262
Ynt: Kendi Karavanını Kendi Yapanlar Dukato

Merhaba Vahit Bey,

Kırmızı muhafazada kameraya rastlamadım ama o arka bagaj kapılarının üzerindeki kırmızı görüntülü şey umarım kameradır.
Eğer değilse, arkaya tam da o kırmızı park/fren lambası görüntülü sanırım lambanın olduğu yere kamera düşünün ve mutlaka kablosunu da çekin. Çok lazım oluyor ve iş görüyor...

İlk resim benim de kullandığım, 2. İmaj Karavanın Ducato'lar için kullandığı orijinal, 3. Mercedes orijinal. Sizin aracınız için de 2 ve 3 resimdeki gibisi bulunamasa bile ilk resimdeki benim işimi fazlasıyla görüyor.

Geri Gr Kameras 1

Geri Gr Kameras 2

Geri gr kameras 3

Etiketler

Özür, resimlerinize tekrar bakarken gördüm, siz yazmışsınız o stop lambasıymış...
Kamera mutlaka koyun derim...

Karar verirseniz, kameranın enerjisini geri lambasından alıyorsunuz, sürekli enerjide kalmaması için. Yok yol alırken her durumda arkamı isteğe bağlı göreyim derseniz, ön konsoldan kontrollü bir besleme düşünülmeli o zaman. Kameranın görüntü kablosu ise, Multimedya bir ses görüntü sistemine eski adıyla radyo/teyp'e bağlanabilir yada konsol üstüne bağımsız bir küçük monitör düşünebilişiniz.

Kolay gelsin...

Bugün zemine su izolasyonu yaptım malzeme çok güzel zıt yönlü iki kat vuruluyor ahşabın su alma riski ortadan kalkıyor hemde astar görevi yapıyor kuruyuncu elastikibir pilastik oluyor tüm gözenek ve boşlukları dolduruyor. İkinci iş olarak sol yan ortaya pis su tahliye vanasını montajladım.

IMG 20150412 181405

IMG 20150412 130105

IMG 20150412 182823

IMG 20150412 155934

IMG 20150412 155616

bariscim' Alıntı:
Karar verirseniz, kameranın enerjisini geri lambasından alıyorsunuz, sürekli enerjide kalmaması için. Yok yol alırken her durumda arkamı isteğe bağlı göreyim derseniz, ön konsoldan kontrollü bir besleme düşünülmeli o zaman. Kameranın görüntü kablosu ise, Multimedya bir ses görüntü sistemine eski adıyla radyo/teyp'e bağlanabilir yada konsol üstüne bağımsız bir küçük monitör düşünebilişiniz.

Kolay gelsin...

Alparsan bey çok teşekkürler kamera kablosunu ve geri vites lambasından enerji kablosunu da çektim hazır bekliyor kamerayı en son monte edeceğim çünkü önceden aldığım bir çok şeyin daha iyisini bulunca tekrar almak gerekiyor. örnek fotoğraflar için de ayrıca teşekkürler. Sizin bu destekleriniz beni çok mutlu ediyor. Her şey gönlünüzce hayırlı olur inşallah.

Dün ve bugün ön kısmında yan giriş zemin ahşabını yaparak çift kat su yalıtımını yaptık. Kuruma esnasında araç aküsünden yaşam aküsüne 25 mm kablo, yaşam aküsünden de kontrol panosuna 10mm kablo ile invertör kablosu çekildi.

IMG 20150414 170215

IMG 20150414 170233

Mavi parçanın üzerinde Şeffaf renkle bir kapak var zaten ayrica bu giriş su geçirmez ...degil mı Vahit bey???

Sent from my iPhone using Tapatalk

şanlı' Alıntı:
220 volt girişi yagmurlu durumlar için güvensiz gibi duruyor,kapaklı cep gibi girişli baglantılar 220 volt için daha güvenli olurdu sanki
Araç üzerindeki erkek fiş eğimli duruyor ona geçen dişi fiş ise beyaz kısma kadar giriyor, marşbiyel yağmur çıkıntısından gelen su ise dişi fiş eğimli olduğundan girme şansı yok test edildi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR