Kaz Dağlarında Kamp için Önerileriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan osgoodtr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,382
Ynt: Kaz Dağlarında Kamp için Önerileriniz

Yücel Bey ,
Semada ki yıldızları görmek için kamp ateşinin başından kalkmanız gerekecek.
Kamp ateşi 25-30 metre yüksekliğinde büyük bir çınar ağacının yakınında olunca gökyüzü sadece yapraklar ile kaplı
Smiley

Çınar gölgesi de bir başka güzel oluyor doğrusu,
İnşallah son dakika bir iş çıkmaz da biz de o çınarın altında olabiliriz.
Bu çınarın altına araçlar gidebiliyor mu peki?

Etiketler

Zeytinli Edremitin büyük bir kasabası.
Akçay'ı geçtikten sonra ilk yerleşim yeri diyebilirim.
Tabelalar vasıtası ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz Okan Bey ,

yugun' Alıntı:
Çınar gölgesi de bir başka güzel oluyor doğrusu,
İnşallah son dakika bir iş çıkmaz da biz de o çınarın altında olabiliriz.
Bu çınarın altına araçlar gidebiliyor mu peki?

Ziyaret Etmeniz gerekn link;
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=21514.0

Kamp yerimizin görüntüsü.
[attachment=1]

Kaz Dalar Kamp Yerimiz

Harika görünüyor,
Mevsim aşağı yukarı kasım başı yine galiba,
Bence çok güzel sonbahar fotoğrafları çekilir bu gezide,
Selamlar,

Kasım başı değil.
10 Aralık 2008

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=21514.0 bu linkte ki konudan kopyaladım fotoğrafı.
29 Ekimde hava tam kıvamında olur.
Gideceğiz gideceğiz diyorum.
İnşallah son dakika bir aksilik çıkmazda hep beraber gidebiliriz.

TezzMertek' Alıntı:
Zeytinli Edremitin büyük bir kasabası.
Akçay'ı geçtikten sonra ilk yerleşim yeri diyebilirim.
Tabelalar vasıtası ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz Okan Bey ,

Ok.. Perşembe o ağacın altında olurum muhtemelen:smiley:
Teşekkürler

Kamp yerimiz çok belirgin bir yerde değil Okan bey,
GPS'niz var mı.?

Koordinat atayım.?

TezzMertek' Alıntı:
Kamp yerimiz çok belirgin bir yerde değil Okan bey,
GPS'niz var mı.?

Koordinat atayım.?

Aynı şeyi sormak için girmiştim siteye:smiley: Harika olur koordinat verebilirseniz...

Yarım gündü yanıt yazamadım :(

bu linkte ki GPs görünütüsünde koordinatlar vardı.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=17569.0

Darıdere mesire yerine son iki yıldır tatil dönüşü uğruyorum ve iki gece kalıp dönüyorum. Sakin sessiz yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca gayet güzel bir şelalenin altında serinleyebilirsiniz, kayaların üstünde güneşlenebilirsiniz. Kamp alanının hemen yakınında ırmağın geniş, derin ve debisinin az olduğu bir yerde dogal havuz oluşmuş, orada suya girilebilir.

Herşeyden önce pek çok kamp yeri gezdim ve darıdere kadar temiz yer görmedim. Ortak kullanım alanları duş, tuvalet, mutfak tertemiz. Çadır kurmak keyifli olur. Oda fiyatları biraz yüksek ama odaları gayet güzel. Yemekler çok lezzetli, porsiyonlar yeterli. Yolu toprak ve virajlı bir tırmanış olduğundan biraz zorlu ulaşılıyor.

Kamp alanında bağ bahçede var. Kendi sebzelerini yetiştiriyorlar. ördekler, kazlar, köpekler falan filan güzel işte ya. Yanınıza iki kitap bir hamak alıp gidilecek yer. Akşamları ve sabah erken çok soğuk yanınıza polar yada çok kalın olmayan bir mont alın.

Kışın ocak ayında heryeri kar kapladığında da geçici süre ile açıyorlarmış. Yurt dışından av için gelenler oluyormuş, domuz avlıyorlarmış. Ben o zamanda gitmeyi düşünüyorum. Domuz avlamayacağım ama karda kamp kurmak güzel olur. Çalışanlar kışın araçların zincirle gayet rahat çıktığını söylediler. Ulaşımda sorun olmuyormuş.

Teşekkürler, acaba diyorum bu kısacık yazısıyla bizimle bir şeyler paylaşan dostumuz ''Zagor Tenay''mı.

2 mesaj ile Seyyah'lık.?
Cık cık.
Paylaşımlarınızı bekliyoruz sayın "hay1000kunduz"

Yüzbaşı'ya Selamlar. :smiley:

Dedimya işte kendi çapında :smiley:

Fırsat buldukça motoruma atlayıp kaçıyorum biryerlere. Pazar günleride çalışan biri olarak sadece cumartesi günüm izinli. Eh bu da beni bir hayli kısıtlıyor. Dolayısı ile genelde istanbula yakın civarda gezebiliyorum.

Kaz dağlarının kuzey yamaçları da güzel yerler. Doğası aynı zaten tek farkı güney yamaçlar turistik ve köylük kuzey yamaçlar hepten köylük. Geçen nisan ayında Akçakoyun'da 4 günlük bir moto kampa katılmıştım. Oldukça geniş ve ağaç gölgesinin de bol olduğu bir alanda kamp kurmuştuk. Kamp alanı coğrafya olarak süper ama tesis bakımından ahşap masa, çeşme ve tuvaletten ibaret. Kamp alanının yakınlarında üzerinde herhangi bir tesis olmayan doğal sıcak su kaynağı, şelale ve yürüyüş için uygun yerler var. Sıcak su kaynağı sanırım kullanılmıyor. Bekçisi bizim gezmemize izin vermişti. Kaynağın üzeri basit bir yapı ile kapatılmış içinde bir sıcak su havuzu var, belki kullanıma açılmıştır. Gece dağa çok uzun olmayan bir sürüş yapmıştık önümüzden küçük bir domuz sürüsü geçti. Pek bi sevimliydiler. Dedigim gibi coğrafya genel olarak aynı. Akçakoyun yakınında uygun fiyatlı bir otel de var.

Dağ havası sevenlere kaz dağları ideal. Ben deniz kenarı tatil kampı isterim diyenlere Gökova körfezini öneririm. Gökova milli parkı gayet güzel ama kalabalık. Gökova körfezinin kuzey sahillerinde kamp kurulabilecek sakin yerler var. Deniz güzel civarda ormanlar var ancak biraz derme çatma yerler. Temiz bir tuvalet bulabileceğinizi düşünmeyin. Ona göre tedbirinizi alın. :smiley:

Kırklareli kıyıköy güzel bir coğrafya ancak yerli halkın turizm namına öğreneceği daha çok şey var. Toprak yollar beni durduramaz diyenlerdenseniz Kıyıköy'de Selves plajına gitsinler. Ulaşım iki şekilde oluyor. Aracınızı kıyıköy plajında bırakıp bacak boyunu aşmayan bir dere ve yüksekliği 50 metreyi aşmayan bir tepeyi geçtikten sonra Selves plajındasınız. Yada Kıyıköyden vize istikametine 200 m gittikten sonra sağdan yokuş aşşağı bir toprak yol başlıyor. Oradanda ulaşabilirsiniz ancak yolda plajı gösteren tabela falan yok yol iki yerde kavşak yapıyor. Doğru yolu bulmak için benim gibi hepsini gezebilirsiniz yada ben size tarif edeyim :smiley: O yol Selves barajına da ulaşımı sağladığından bölgede baraj ve lojman var. İlk yol ayrımında sağdan gidiyorsunuz zaten sola da girseniz lojman yada yönetim binası olduğunu düşündüğüm bir yere varıyorsunuz çok birşey kaybetmiş olmazsınız. İkinci yol ayrımı 4 yol ayrımı biçiminde bir kavşak ve yine sağdan giderseniz plaja en yakın yolu seçmiş olursunuz. Direk karşıya giderseniz yolu biraz uzatarak yakındaki başka bir plaj girişine varıyorsunuz ki burası hepten bakir bir saha. Sağdan nereye çıkılır bilmiyorum. Oraya biri gidip yazsın :smiley: Plaj yaklaşık 2-3 km uzunluğunda. Bahsi geçen tepeyi aştıktan 1,5 km sonra ormanla denizin birleştiği bir yere varıyorsunuz. Bu nokta toprak yolunda plaja ulaştığı yer zaten. Ormanla içi içe olmak güzel. Yaşlı bir amcanın işlettiği ahşap bir restoran var. Köfte ekmek falan yapıp satıyor. ve hemen ordaki ahşap masaları kiraya veriyor. Kendisini hayırlar ile anıyorum, zira çadırını kuramadığı için benden yardım istemişti eşimle beraer çay keyfimizi bırakıp amcanın çadırını kurmuş ve yardımcı olmanın dayanılmaz hafifligi ile yerimize döndük. Sabah kahvaltısı için yanımızda ekmek olmağını fark ettiğimizde aynı amcadan ücreti mukabilinde ekmek almak istediğimde acayip bir cevapla karşılaştım. "Ben köfte ekmek satıyorum, istersen köfte ekmek vereyim ekmeklerini kahvaltıda ye, köftesini sakla öğlen yersin." Sağlık olsun diyerek kendisi ile tekrar karşılaşmamak dileği ile yanından ayrıldım.
Orman içine çadır kuranlar var. Kıyıköydeki kamp alanı ile karıştırmayın orası baya baya gelip yerleşen yılın yarınısı orada geçiren bir topluluk bana baya baya uzaydan gelmişim gibi baktılar. Zaten çok kalamadım. Güneş altı kum üstü bir yer. :smiley: Selves koyu güzel ama.

Birde o bölgede kastro diye bir yer var tabelasını görünce sakın oraya girmeyin. Naçizane tavsiyem.

;D ;D ;D ;DKastro çok eskilerde güzel bir yerdi ancak o hatayı yapıp eşim ve kızlarımla girmiş,onca bozuk yolu tepmiş ve hemen hüsranla ayrılmış biri olarak şiddetle GİTMEMENİZİ tavsiye ederim.

Darıdere mi,

aman aman aman......

Okadar virajlı yolu çekmek yer
ne mehmet alan ve civarı on numara, kanımca.

dalyan' Alıntı:
;D ;D ;D ;DKastro çok eskilerde güzel bir yerdi ancak o hatayı yapıp eşim ve kızlarımla girmiş,onca bozuk yolu tepmiş ve hemen hüsranla ayrılmış biri olarak şiddetle GİTMEMENİZİ tavsiye ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,267
Kaydolan Son Üyemiz
Aylin aksoy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR