Karavanda Su Depoları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 60
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 77,543

buralpdi

yokluk ve çaresizlik adamı mucit yapar
Yer
maltepe gurubu
arkadaşlar ağbim bu siteyi bulmuş ve bana mail atmış bende sizlerle paylaşayım burada her araç için modeline göre hazır su deposu yapılmış,
İnsel hocam senin camper'e buradan depo bulabilirsin, bir bak

http://content.yudu.com/Library/A1n1ev/CAKTANKSCARAVANACCES/resources/index.htm?referrerUrl=http%3A%2F%2Fwww.caktanks.com%2FCAK%2520-%2520Download%2520Catalogue.htm

Etiketler
Karavanda Su Depoları

Başka bir örnek de ;
http://www.reimo.com/en/D-accessories/DZ-water_sanitary/DZE-built_in_tanks/

Levent görüldüğü üzere, orijinal su depoları da 100lt ( artı/eksi %20) civarında yapılıyor.

Karavanda Su Depoları

teos' Alıntı:
Levent görüldüğü üzere, orijinal su depoları da 100lt ( artı/eksi %20) civarında yapılıyor.

delicesine su depoları yapmak zaten mantıksız, ihtiyaçlarda orta yolu bulmak gerekiyor, en idealide 100lt gibi, teşekkürler

Merhaba, Levent bey su ve atik su deposu 100 Lt ideal , fazlasi zaten arbaya agirlik ve Türkiyede her yerde su tedarik ediliyor.Benim Karavanimda da 100 Lt temiz ve atik su deposu var rahatlikla yetiyor.Ben 2 adet katlana bilir 20 lt Bidon aldim ve birini temiz su, digerini atik su yaptim .Bu Bidonlar rahatlikla Bisikletle ve Motorla tasinabiliyor.
katlaninca fazla bir yerde kaplamiyor.

RN0548221 11

Karavanda Su Depoları

Karavanda elastiki 300 Litrelik temiz ve kullanma suyu deposu fiyatı 197 ytl/koçtaş ebatları 141 x 90 cm.

Ynt: Karavanda Su Depoları

Tesekkurler. Benim t3'un alti fabrikada takilmis orjinal gaz tupu, kirli su atik deposu ve isitici ile dolu. Yani t3ler icin onerilen depolarin bana uymasi zor. O yuzden birine yaptiracagim diye umit ediyorum. Ben de bu katlanir su depolarindan aldim. Pek pratik. İki tanesi 50 litre. Doldurunca gidecegim yere goturuyorum ve is bitiyor. Hatta iki tane alsam 100 lt yaparki su bittiginde depoya bosalt is bitiyor. Alistim.

Benim karavanda temiz su için 50 lt lik Akpol polietilen depo var...

http://www.akplast.com/akpol-urunlerimiz.php?urunid=414

1239362949.jpg

Dalgıç pompa ile kullanıyorum...

Yanına bir 50 lt lik daha koyup alttan vanalardan ikisini birleştirip hortumla 100 lt yapayım diye düşünürken bu sefer küçük aygaz tüpü koyacak yer kalmadığı için tereddüte düştüm...

Aşağıdaki deponun 100 lt liğini sığdırabiliyorum artı tüpe de yer kalıyor...

http://www.akplast.com/akpol-urunlerimiz.php?urunid=399

1239281332.jpg

Lakin Cem aklımı karıştırdı, bunda aracın hareketinden dolayı çok sallanacağını ve taşma olmaması için benim zorunlu yarısına hadi olsun %60 ına kadar dolduracağımı belirtti... Sonuçta benim dikey deponun yüksekliği 50 cm, bu 100 lt lik yatay silindiriinkinde ise 46 cm... Çok fark yaratır mı acaba...

Bu konuda deneyimi olan, depoda tamamen doldurma yada taşma riskine karşı önlem alan arkadaşlar deneyimlerini yazabilirlerse çok memnun olurum...

Galiba biz, dostlar alışverişte görsün kabili, fazla bilimsel takılıp işi abartıyoruz, fiama'nın 80 litre su deposu, içinde hiç dalga kıran yok, yatay bir bidon....Ha 80 Lt, ha 100 Lt ne farkeder..

Fiama

Yusuf 100lt yatık hazır depo kullandı arkada yatağın altında hiç şikayet ettiğini hatırlamıyorum, yarım depo sıvı daha çok çalkalanır

Tankerleri yarım doldurmamak gerekir diye biliyorum ben de, Önemli bir kütlenin virajlarda yer değiştirmesi ancak depo yarımsa olabilir.

Benim depo 100 litrelik yatık olanlardandı ve hidrafor ile kullandım kapak içine yuvarlak şekilde fitil döşeyip kapadım ve depomu çok zaman tam doldurdum hatta boşluk kalmayacak şekilde ve hiç su kaçağı olmadı ayrıca hava girişide yoktu sadece yatak üstünde içeride dolum ağzı vardı o da kapalıydı.

IMG 8516

tecrübeli bir karavancı değilim, hatta daha önce de söylediğim gibi henüz bir karavana ayak basmış bile değilim, ama açıkçası biraz kafamı karıştıran bir nokta var. winnebago belgeselini internetten indirip izledim geçen gece, bu dalgakıran konusunda kafamda soru işaretleri oluştu, zira winnebago vektra'da biri 400 litre biri 350 litre biri de 200 litre olmak üzere üç depo var ve bu üç depo da plastikten tek barça olarak imal ediliyor, içlerinde dalgakıran falan yok, sıcak şişirme yöntemiyle kalıba basılıp imalat yapıyorlar. Atilla bey de fiamma'nın orjinal su deposunu örnek göstermiş, hal böyle olunca dalgakıranlar gerçekten ölümcül öneme sahip mi diye düşünüyor insan...

İşte avrupadan iki karavan su deposu daha hemde 250 litrelik , dalga kıran mıran hak getire, demekki bilimsel konuşmayı biz seviyoruz...

IBC varil 250 lt

IBC Varil 250 lt 2

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR