Karavan Yapmaya Başlıyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cebocan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,739
Ynt: Karavan Yapmaya Başlıyorum.

Gokhan Bey, oncelikle almis oldugunuz karardan dolayi sizi tebrik ederim.Hayirlisi olsun...

Adil hocam a yerden goge katiliyorum.Bende arac kullanmasini bilmiyorum yada 5. vites 90 km standart surat bize gore degil.
Uzun yillardir yilda 30-70 bin arasi km yapan biri olarak sundan da eminim ki ister 1200 cc olsun ister 5000 cc araci 7 lt de 37 lt de yaktirmak sizin elinizde.
Dolayisiyla Bulent hocama da kesinlikle katiliyorum.Siz ekonomik kullanmayi biliyorsaniz araci fabrika verilerinin altina bile cekmeniz mumkun.

Genclik donemlerimde Bursa-Bodrum-M.K.Pasa(yaklasik 1100km) 1 depo (45 lt) benzinle gidip dondugumu cok iyi hatirlarim.Arac Astra GSI 2.0...100 km de 4,1 lt ye denk gelir.Opel fabrikasina soyleseniz inanmaz.Ayni aracla Bursa-Ankara (360 km) 2 depo (90 lt) ile gittigimi de hatirliyorum.:smiley:)

Olcu mu....? bildigim yegane gercek olcu fabrika verilerine %15-20 ekleyin.

Sevgiler Saygilar
Mustafa GULER

Etiketler

must' Alıntı:
Gokhan Bey, oncelikle almis oldugunuz karardan dolayi sizi tebrik ederim.Hayirlisi olsun...

Adil hocam a yerden goge katiliyorum.Bende arac kullanmasini bilmiyorum yada 5. vites 90 km standart surat bize gore degil.
Uzun yillardir yilda 30-70 bin arasi km yapan biri olarak sundan da eminim ki ister 1200 cc olsun ister 5000 cc araci 7 lt de 37 lt de yaktirmak sizin elinizde.
Dolayisiyla Bulent hocama da kesinlikle katiliyorum.Siz ekonomik kullanmayi biliyorsaniz araci fabrika verilerinin altina bile cekmeniz mumkun.

Genclik donemlerimde cok iyi hatirlarim Bursa-Bodrum-M.K.Pasa(yaklasik 1100km) 1 depo (45 lt) benzinle gidip dondugumu hatirlarim.Arac Astra GSI 2.0...100 km de 4,1 lt ye denk gelir.Opel fabrikasina soyleseniz inanmaz.Ayni aracla Bursa-Ankara (360 km) 2 depo (90 lt) ile gittigimi de hatirliyorum.:smiley:)

Olcu mu....? bildigim yegane gercek olcu fabrika verilerine %15-20 ekleyin.

Sevgiler Saygilar
Mustafa GULER
Mustafa sana katılıyorum ben dede astra gsi 94 model vardı gaza basınca harika yakardı .Ama karavanım jamper 2007 model 330 Tl ye doldurdum yaklaşık 1000 km yaptım kırmızı ışık yanmamıştı. Şimdi karavanımı satıyorum daha büyük düşünüyorum o zaman nasıl yakacak bilmiyorum 3000 motor olunca.

Selamlar Turan

gezmen' Alıntı:
Bu kamperi, tek araç olarak, hangi kentte kullanmayı düşünüyorsunuz? ???

Cavid Sezen

Gökhan bey,Cavid hocamın sorusuna yanıtınız gelmeden bir deneyimden yola çıkarak bu araçların ancak 10 m3 den büyük modellerini şehir içi kullanımda günlük kullanımda sıkıntı yaşayabilirsiniz diye düşünüyorum.Bir de yakıt tüketimini (sizi ilk düşündüren konu da olduğundan) oldukça arttıracağını hatırlatmak isterim.

Gökhan Bey,
Kararınız hayırlı olsun. Umarım dilediğiniz gibi bir araca denk gelir gönlünüzce yaparsınız.
Gezenbilir ailesindeki dostların desteklerini, fazlasıyla göreceğinizden hiç kuşkunuz olmasın...
Kolay gelsin, araç bulmanızda da şansınız bol olsun. İzliyor olacağız...

bülent usta' Alıntı:
Adil abi meraba ben sana bi örnek vereyim sen hesapla istersen 1000 (bin) km de 350 tl mazot yaktım citroen jumperle ;)
Doğrudurve de inanırım.Benim arabam 1000km de 500 tl yakıyor.2800 motor.Ne kadar zorlasam aşağı düşmüyor.Bir formül varsa bekliyorum.Bütün bakımları sıfır.20 mayısta fulleyeceğim.80 lt yakıt bakalım kaç km gidecek.90 km yide geçmem.Sakın olaki iveco daily almayın.Birde 1200 motor cılio.İkiside bende var.Sevgiler.

Aracı Ankara şehir trafiğinde kullanacağım zorda kalırsam emekli öğretmen olan babamın 97 brodway ile idare etmeyi düşünüyorum Karavanı bir bakıma onlar içinde istiyorum.

cebocan' Alıntı:
Aracı Ankara şehir trafiğinde kullanacağım zorda kalırsam emekli öğretmen olan babamın 97 brodway ile idare etmeyi düşünüyorum Karavanı bir bakıma onlar içinde istiyorum.
Böyle evlatlar da var demek.Herkes arabasının arkasına" babam sağolsun" yazar.Çünki parasını babası vermiştir.Yazlık alırsan ellere,karavan alırsan kendi ailene hizmetçi olursun.Helal olsun sana.Senin oğlun da karavanı senin için alacak.yatırımın güzel.Sevgilerde benden olsun.

Adil05' Alıntı:
Böyle evlatlar da var demek.Herkes arabasının arkasına" babam sağolsun" yazar.Çünki parasını babası vermiştir.Yazlık alırsan ellere,karavan alırsan kendi ailene hizmetçi olursun.Helal olsun sana.Senin oğlun da karavanı senin için alacak.yatırımın güzel.Sevgilerde benden olsun.
Sağol Adil hocam keşke daha çoğunu yapabilsem

Adil Amca bende 1979 luyum karavan yapım aşamalarında yanlış hatırlamıyorsam emekli öğretmen diye hatırlıyorum ona istinaden demişdim sevgiler saygılar

cebocan' Alıntı:
Adil Amca bende 1979 luyum karavan yapım aşamalarında yanlış hatırlamıyorsam emekli öğretmen diye hatırlıyorum ona istinaden demişdim sevgiler saygılar
Emekli öğretmenim. "Adil Öğretmenim" desen sakınca yok.teşekkür ederim.Karavanım bitti gibi.Sayfamda resimler var.20Mayıs 'da demir alıyoruz,Batı karadeniz.Sevgiler.

Değerli abilerim bugün bir galeride 2007 fiat 12m3 ducato 2,8 baktım 220.000km fiyat 19.500 dedi fiyat yüksek geldi ben 16000tl gibi düşünmüştüm ama takas olunca fiyatını yükseltti bişey diyemedim orta kasa psa grubu son kasadan parçası daha ucuzmudur? bu grup araçların vergisini kamyonetmi yoksa panelvan motokaravan gurubundanmı alınıyor? sizler araç vergisi ne kadar veriyorsunuz?

Depom 70LT , bir depo ile net 650 km gidiyorum, 70-80 km arası giderim. ağırlığım 3500 kilo max.
Belki çok olabilir, fakat aracın karavan olduğu düşünülürse bana göre makul. yakıt hesabı yaparken gözden kaçan husus süratin yanı sıra araç ağırlığı.
Karavan dönüşümü yapmadan önce Focaya gitmiştim, orada bir alkovenli ile sohbetimde bana 500 TL yaktığını söylemişti, oysa ben aynı yolda 175 TL yakmıştım.

Aka' Alıntı:
Depom 70LT , bir depo ile net 650 km gidiyorum, 70-80 km arası giderim. ağırlığım 3500 kilo max.
Belki çok olabilir, fakat aracın karavan olduğu düşünülürse bana göre makul. yakıt hesabı yaparken gözden kaçan husus süratin yanı sıra araç ağırlığı.
Karavan dönüşümü yapmadan önce Focaya gitmiştim, orada bir alkovenli ile sohbetimde bana 500 TL yaktığını söylemişti, oysa ben aynı yolda 175 TL yakmıştım.

Ağırlığın yanısıra alkovenin rüzgar direnci de etkili olsa gerek. Ama en önemlisi tabii ki sürücüden sürücüye değişen sürüş tekniği.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR