Karavan Için Mutfak Eşyası Seçimi Ve Dolap Içi Düzenleme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erkenemekli Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 12
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,200

erkenemekli

Yeni Üye
Merhaba,

Uzunca bir süredir grubu takip ediyorum, bugün de üye olarak aranıza katıldım. İstanbul'da çalışıyor ve yaşıyorum. Mayıs ayı itibari ile evimden ayrılarak karavanda yaşamaya başlayacağım. Kafama takılan şey karavan hareket halinde iken mutfak eşyalarının zarar görmemesi için nasıl bir yol izlenebilir? Farklı dolap içi organizerler gördüm fakat sizlerin bu konu için kullandığı lokal çözümleri ve alternatif mutfak eşyalarını öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim.

Etiketler
karavan
Ben benzer bir konu açtım farklı siteye hiç mantıklı cevap gelmedi millet dalga geçmeye adam ariyor google ıngilizceye çevirip aradım da buldum.
Mutfak eşyalarını yolculuk esnasında kırılmadan nasıl koruyorsunuz dedim . Kırılan kırılır sağlar bizimdir demiş biri 2. cevap plastik al gerçeğini yabancı sitelerde buldum

Çekmece için ahşap dikmeler ile bölmelendirme en pratik çözüm gibi görünüyor. Eşyalarımın bir kısmımı emaye ve mika ya çevirmeyi planlıyorum. Kırılma riski olanlar için de ilk fotoğraftaki paylaşımınız kullanılabilir gibi. Teşekkür ederim.

İlk şekildeki sağa sola kaymaları engeller güzel ama ya kasisde yada herhangi bir şeyde aracın yukarı hareketinde yani zıplamasın da da bişey yapılmalı

İlk şekildeki sağa sola kaymaları engeller güzel ama ya kasisde yada herhangi bir şeyde aracın yukarı hareketinde yani zıplamasın da da bişey yapılmalı
Bozuk yolları sıklıkla kullanıyorsanız, seramik ve ince cam kullanımından mümkün olduğunca kaçınmak en iyisi. Kalın cam kupalar genellikle zarar görmüyor. Plastik veya çelik gereçler tercih edilirse ilave önlem almaya gerek kalmıyor.

Bir kadın olarak bu konu en çok aklımı tırmalayan konuydu. Sağolsun eşim tr100a adlı kullanıcının attığı görsellerin malzemelerini buldu. Dalga geçilmesine çok şaşırdım ayrıca. En önemli konulardan biri bence

Merhaba, malzemeleri nereden buldunuz acaba?

Ciddi firmaların on-line internet sitelerinde resimlerinin yanında ayrıca ağırlıkları da belirtilmiş. Bence bu konu da çok önemli. Sayfanın en üstten ikinci resmi bana ilk evlendiğim yılları anımsattı. Eşimin çeyiz seti gibi olmuş. Bu çekmecenin ağırlığı ne kadardır acaba? Minimalist yaşam tarzı gereği malzemenin görüntüsünden çok işlevi ve ağırlığı bence daha önemli.