Kafa Nereye Biz Oraya, 58 Günde Kütahya-salihli-didim-milas-bodrum-marmaris-datça-fethiye-denizli-af

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan geziyoM Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 310
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 109,455
Ynt: Kafa Nereye Biz Oraya, 58 Günde Kütahya-salihli-didim-milas-bodrum-marmaris-datça-fethiye-denizli-afyon-esk.

Allah bağışlasın, dedesinin sayesinde keyif yapıyor, deniz bütün elektriğini almış kuzunun sakin, huzurlu bakıyor
selamlar

Etiketler
Ynt: Kafa Nereye Biz Oraya, 58 Günde Kütahya-salihli-didim-milas-bodrum-marmaris-datça-fethiye-denizli-afyon-esk.

Çok güzel bir gezi tebrikler. Bozdağ-Gölcük Ödemiş hattı benim çok sevdiğim ve yılda birkaç kez olsun yaptığım bir rotadır. Geziniz çok keyifli geçtiği anlaşılıyor. Nice keyifli geziler dilerim.

Haşmet bey, teşekkür ederim.
Aslında aracımıza "camper" diyemiyoruz, çadırın hallicesi deyip geçiyoruz ama şunu da belirteyim piyasadaki en iyi araç benim aracım ) ne de olsa işimi gören o.
Hocam torun işini sorma, hakikaten bambaşka bir duygu fakat şimdiki çocuklar, maşallah, hepsi müthiş, yani tabiri caiz ise insanı maymuna çeviriyorlar

Gürçamlardan geçip gittik, pek inceleme şansımız olmadı açıkçası, verdiğiniz bilgiyi notlarımızın arasına aldık.

Tanışmak, görüşmek dileği ile selamlar, sevgiler.

aslanahmet' Alıntı:
Güzel bir gezi yazısı. Takipteyim.
Sevgili Hakan çok teşekkürler, bir yerlerde tekrar buluşmak dileği ile, selamlar,sevgiler.

buralpdi' Alıntı:
Allah bağışlasın, dedesinin sayesinde keyif yapıyor, deniz bütün elektriğini almış kuzunun sakin, huzurlu bakıyor
selamlar
Sevgili Levent, tamamen katılıyorum, Allah cümlesini korusun inşallah.Selamlar,sevgiler.
Not: Bakalım Eynal buluşmasına gelebilecekmiyiz, hala netleştiremedik ama çok istiyoruz

Yücel hocam, teşekkürler.
Size de sağlıklı, keyifli geziler dilerim.Selamlar

Gürçamlar, Ovakışlacık köylerini geçiyoruz ve saat 16 sularında Milas'tayız, arabayı merkeze yakın bir caddeye park edip dolaşmaya başlıyoruz, güzel bir şehir, ve şansımıza 3.Milas Festivaline denk geliyoruz, bundan iyisi Malatya'da kayısı )

Milas'ı gezmeye devam..

Bu arada aklımıza gelmişken, Salı günü kurulan Milas pazarı gerçekten de çok büyük, geniş, kapsamlı, gezmesi bile zevkli bir pazar
Neyse fotograflara devam...
Festivalde İlhan Şeşen, Metin Uca ve Kürşat Başar kısmına denk geldik, eğlenceliydi..

Milas'ın Gümüşlük Mahallesinde, bakımlı bir bahçe içerisindeki Gümüşkesen anıtı gerçekten de çok etkileyici bir yapı, zanaatkarlık dedikleri bu olsa gerek diye düşünmeden edemiyor insan..

Daha sonra Tarihi Beçin Kalesini ( 37.2739483,27.7892749 ) ve şehrini gezmeye gidiyoruz, kale tamam da şehri gezmek epey vakit alıyor, geniş bir alana yayılmış, iç surlar-dış surlar diye koca bir şehir ve biraz da yorucu oluyor tabii ki, ama memnunuz..

Kale içerisinde nar ağaçları mevcut ve kaleden Milas ovası ...

Kaleden manzaralara devam,
ileride gözüken yapı şehir surları içerisindeki Ahmet Gazi Medresesi
ve Medreseden kale görünüşü.

O sıcakta medresenin bahçesindeki buz gibi kaynak suyu nasılda hoşumuza gitmişti )

Devam..

Dış surlardan kale bayrağı...

Saat 10 sularında başlayan Beçin gezimizi 15:30 gibi ancak bitirebiliyoruz, hiç dinlenmeden gezdik desem yalan olmaz..

Daha sonra da Güllük'e doğru yola çıkıyoruz.

Saat 15:30 gibi Beçin Kalesinden Güllük tarafına doğru yola çıkıyoruz, planımız Bodrum yarımadasını kıyı kıyı dolaşmak.
17:00 civarında geldiğimiz Güllük'te aracımızı sahil güvenliğin yakınında yol kenarına park ediyoruz.
Hemen yakınında Yalçınkaya diye bir balık lokantası var, tuvaletleri 24 saat açık ve kullanabiliyorsunuz.

Son fotografta 7-8 sene önce terkedilmiş, kamu kurumuna ait bir dinlenme tesisi gözüküyor, bir kaç sene daha geçip iyice harabe haline gelmesi bekleniyormuş