Kafa Nereye Biz Oraya, 58 Günde Kütahya-salihli-didim-milas-bodrum-marmaris-datça-fethiye-denizli-af

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan geziyoM Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 310
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 108,275
Ynt: Kafa Nereye Biz Oraya, 58 Günde Kütahya-salihli-didim-milas-bodrum-marmaris-datça-fethiye-denizli-afyon-esk.

Allah bağışlasın, dedesinin sayesinde keyif yapıyor, deniz bütün elektriğini almış kuzunun sakin, huzurlu bakıyor :smiley:
selamlar

Etiketler
Ynt: Kafa Nereye Biz Oraya, 58 Günde Kütahya-salihli-didim-milas-bodrum-marmaris-datça-fethiye-denizli-afyon-esk.

Çok güzel bir gezi tebrikler. Bozdağ-Gölcük Ödemiş hattı benim çok sevdiğim ve yılda birkaç kez olsun yaptığım bir rotadır. Geziniz çok keyifli geçtiği anlaşılıyor. Nice keyifli geziler dilerim.

drares' Alıntı:
Mehmet bey, yeni yazınıza uygun deyimle "balıklama atladım" :D
İlk dikkatimi çekense sanırım artık bir camper sahibisiniz :smiley:
Torununuz da çok tatlı, aman nazar değmesin ;)
Gezinize bizim ellerden başlamışsınız. Akbük son bahar için iyi bir seçim olmuş. Kazıklı'dan biraz ötede Gürçamlar mevkii vardır. Orman içinde deniz kıyısında sakin bir kamp için idealdir. Ama su-wc gibi tesisler olmadığından donanımlı bir karavan, ıssız olduğu için de bir kaç karavan gidilecek bir yerdir.
Paylaşımlarınız için teşekkürler :smiley:
Haşmet bey, teşekkür ederim.
Aslında aracımıza "camper" diyemiyoruz, çadırın hallicesi deyip geçiyoruz ama şunu da belirteyim piyasadaki en iyi araç benim aracım :smiley:) ne de olsa işimi gören o.
Hocam torun işini sorma, hakikaten bambaşka bir duygu fakat şimdiki çocuklar, maşallah, hepsi müthiş, yani tabiri caiz ise insanı maymuna çeviriyorlar :smiley:

Gürçamlardan geçip gittik, pek inceleme şansımız olmadı açıkçası, verdiğiniz bilgiyi notlarımızın arasına aldık.

Tanışmak, görüşmek dileği ile selamlar, sevgiler.

aslanahmet' Alıntı:
Güzel bir gezi yazısı. Takipteyim.
Sevgili Hakan çok teşekkürler, bir yerlerde tekrar buluşmak dileği ile, selamlar,sevgiler.

buralpdi' Alıntı:
Allah bağışlasın, dedesinin sayesinde keyif yapıyor, deniz bütün elektriğini almış kuzunun sakin, huzurlu bakıyor :smiley:
selamlar
Sevgili Levent, tamamen katılıyorum, Allah cümlesini korusun inşallah.Selamlar,sevgiler.
Not: Bakalım Eynal buluşmasına gelebilecekmiyiz, hala netleştiremedik ama çok istiyoruz :smiley:

yugun' Alıntı:
Çok güzel bir gezi tebrikler. Bozdağ-Gölcük Ödemiş hattı benim çok sevdiğim ve yılda birkaç kez olsun yaptığım bir rotadır. Geziniz çok keyifli geçtiği anlaşılıyor. Nice keyifli geziler dilerim.
Yücel hocam, teşekkürler.
Size de sağlıklı, keyifli geziler dilerim.Selamlar

Gürçamlar, Ovakışlacık köylerini geçiyoruz ve saat 16 sularında Milas'tayız, arabayı merkeze yakın bir caddeye park edip dolaşmaya başlıyoruz, güzel bir şehir, ve şansımıza 3.Milas Festivaline denk geliyoruz, bundan iyisi Malatya'da kayısı :smiley:)

10 09 16 43 MilasBaltaliKapi

10 09 16 43 MilasBaltaliKapiTabela

10 09 17 42 MilasDrServetEvi

10 09 17 42 MilasDrServetEviTabela

10 09 17 43 MilasFestivalAfis

Milas'ı gezmeye devam..

10 09 17 48 MilasMeydan

10 09 17 51 Milas Anit

10 09 18 11 MilasFestivalAlani

10 09 20 13 MilasFestival

Bu arada aklımıza gelmişken, Salı günü kurulan Milas pazarı gerçekten de çok büyük, geniş, kapsamlı, gezmesi bile zevkli bir pazar :smiley:
Neyse fotograflara devam...
Festivalde İlhan Şeşen, Metin Uca ve Kürşat Başar kısmına denk geldik, eğlenceliydi..

10 09 20 15 MilasFestival

10 09 21 07 MilasFestivalAmfiTiyatro

10 09 21 09 MilasFestivalAfis

Milas'ın Gümüşlük Mahallesinde, bakımlı bir bahçe içerisindeki Gümüşkesen anıtı gerçekten de çok etkileyici bir yapı, zanaatkarlık dedikleri bu olsa gerek diye düşünmeden edemiyor insan..

11 09 08 42 MilasGumuskesenTabela

11 09 08 43 MilasGumuskesenAnit

11 09 08 44 MilasGumuskesenAnit

11 09 08 44 MilasGumusKesenAnit1

11 09 08 48 MilasGumuskesenCicek

Daha sonra Tarihi Beçin Kalesini ( 37.2739483,27.7892749 ) ve şehrini gezmeye gidiyoruz, kale tamam da şehri gezmek epey vakit alıyor, geniş bir alana yayılmış, iç surlar-dış surlar diye koca bir şehir ve biraz da yorucu oluyor tabii ki, ama memnunuz..

Kale içerisinde nar ağaçları mevcut ve kaleden Milas ovası ...

11 09 10 07 MilasBecinTabela

11 09 10 08 MilasBecinKale

11 09 10 20 MilasBecinKaleGiris

11 09 10 21 MilasBecinKaleAgaclar

11 09 10 24 BecinKaledenMilas

Kaleden manzaralara devam,
ileride gözüken yapı şehir surları içerisindeki Ahmet Gazi Medresesi
ve Medreseden kale görünüşü.

O sıcakta medresenin bahçesindeki buz gibi kaynak suyu nasılda hoşumuza gitmişti :smiley:)

11 09 10 25 MilasBecinKaleBayrak

11 09 10 34 MilasBecinKaledenKusbakis

11 09 13 58 MilasBecinKalesi

11 09 14 02 MilasBecinAhmetGaziMedreseSuKaynagi

11 09 14 06 MilasBecinAhmetGaziMedreseGirisi

Dış surlardan kale bayrağı...

11 09 14 42 MilasBecinDisSurlardanKale

11 09 14 43 MilasBecinTekke

11 09 14 45 MilasBecinTekkeici

11 09 14 50 MilasBecinHarabe

11 09 14 46 MilasBecinRestorasyon

Saat 10 sularında başlayan Beçin gezimizi 15:30 gibi ancak bitirebiliyoruz, hiç dinlenmeden gezdik desem yalan olmaz..

Daha sonra da Güllük'e doğru yola çıkıyoruz.

11 09 14 49 MilasBecinUzaktanKale

11 09 14 58 MilasBecinHarabe

11 09 14 59 MilasBecinHarabe

11 09 15 26 MilasBecinAhmetGaziMedresesineDonus

11 09 16 24 MilasGullukTabela

Saat 15:30 gibi Beçin Kalesinden Güllük tarafına doğru yola çıkıyoruz, planımız Bodrum yarımadasını kıyı kıyı dolaşmak.
17:00 civarında geldiğimiz Güllük'te aracımızı sahil güvenliğin yakınında yol kenarına park ediyoruz.
Hemen yakınında Yalçınkaya diye bir balık lokantası var, tuvaletleri 24 saat açık ve kullanabiliyorsunuz.

Son fotografta 7-8 sene önce terkedilmiş, kamu kurumuna ait bir dinlenme tesisi gözüküyor, bir kaç sene daha geçip iyice harabe haline gelmesi bekleniyormuş :mad:

11 09 17 05 MilasGullukSokakMhmt

11 09 17 10 MilasGullukHermiasVeYunus

11 09 17 11 MilasGullukHermiasEfsanesi

11 09 18 47 MilasGullukSosyalTesis

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

SON KONULAR

Geri