JLX 2.0 HDI ilginç problem için yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ta2sh Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,997

ta2sh

Kamp I
Yer
istanbul
Merhaba sevgili Gezenbilir ailesi. 2004 model 84000km 2.0 HDI aracımda çok ilginç bir arızayla uğraşıyorum. Konuyla tecrübesi olan ustalardan yardım istiyorum.
Araç soğukken hiç bir sorun yok ama 10 ila 20 km gidip motoru ısıttıktan sonra stop edip 10 dakika sonra çalıştırmak istediğimde motor marş basıyor ama çalışmıyor. Hiç bir şey yapmayıp soğumasını beklersem sorunsuz çalışıyor. Soğumasını beklemeden hafif vurdurunca da çalışıyor. Kontrol ettiğim yerler marş motoru, kontak termiği, pompa basınç sensörü ama bir sonuç elde edemedim.
Yardımınız için şimdiden teşekkürler.
Aytekin.

Etiketler
Ynt: JLX 2.0 HDI ilginç problem için yardım

Sorunuza en iyi cevap verecek kişi 4L - Çağlar ama burayı görür mü bilmem, isterseniz özelden mesaj atın.
Ayrıca HDI ler hep 2002-2003 oluyor, 2004 de varmış demek. HDI almayı planlayan biri olarak, bunu gördüğüm iyi oldu.

En iyisi servisine gidip bilgisayar bağlatmak. Orayaı burayı söküp denemektense nokta atışı yapabilir.

Araç çalışmadığı zaman ariza lambası yanmıyor test cihazında hata görünmüyor

formda bir yerde okumuştum.
fazla gaz akışından motor soğukken sorun olmaz ama motor ısınınca geç çalışırmış.
zira aynı olay benim araçtada var ve fazla yaktığınıda biliyorum.
dediğim gibi bende henüz baktırmadım belki bilgi işinize yarar dedim.

HmdTkmn' Alıntı:
formda bir yerde okumuştum.
fazla gaz akışından motor soğukken sorun olmaz ama motor ısınınca geç çalışırmış.
zira aynı olay benim araçtada var ve fazla yaktığınıda biliyorum.
dediğim gibi bende henüz baktırmadım belki bilgi işinize yarar dedim.

araçlar aynı olmayabilir ama benim suzuki samuraimdede aynı sorun var motor sıcakken marş gayet hızlı çevirmesine ragmen çalışmıyor gaz ayarını biraz kurcalıyayım bakayım :smiley: bilginiz için teşekkürler

Aracınız hakkında bilgim olmamakla birlikte, sizinkine benzer bir durum benim araçta da (Alfa Romeo 156) meydana geliyordu. Sorunun kaynağı olarak ateşleme sensörü arızası tespit edilmişti. Sensör değiştikten sonra sorun çözülmüştü. Fikir vermesi açısından yazmak istedim.

Arkadaşlar araç sahibi arkadaş sorunun kaynağını bulduğunu başka bir forumda yazmış, birinin işine yaraer diye buraya kopyaladım.
"Sorunun kaynağını buldum 2 numaralı 1980F kodlu enjektor isininca kaçırdığı için basinç düşüklüğü nedeniyle çalışmıyormuş" (alıntı)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR