Japonya Da İnternet Kafede Kalmak...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan minutari Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,193

minutari

Ana Kamp
Tokyo Chiba' dayız.
Ertesi gün Metallica konseri var. Bu bölgeden uzaklaşmamak için çevrede bir otel bulmalıyız. Genelde gittiğimiz ülkelerde booking.com dan rezervasyon yapıyoruz. Ama önce bir internet bağlantısı bulmamız lazım.

Japonya' da birçok kafede Ücretsiz WIFI yok. Hal böyle olunca biz de etrafı gezip güzel bir kafeye giriyor ve müşterilere göz atıyoruz. Bir beyfendinin dizüstü bilgisayarına bağlandığı mobil WIFI dikkatimi çekiyor. Kendisine bölgedeki otelleri araştırmak için WIFI ını kullanmak istediğimi söylüyorum. Sağolsun hemen şifreyi veriyor :smiley:

Arkadaşlarımla bir masaya oturup kafa kafaya veriyor ve booking.com' dan otel aramaya başlıyoruz. Chiba yakınlarındaki en ucuz otel günlük kişi başı 300 - 400 TL :smiley: Böyle olunca daha önce yaptığım araştırmalarda da gördüğüm "İnternet Kafe' de kalma" fikri cazip geliyor. Kahvelerimizi içip, etrafı biraz araştırdıktan sonra bir binanın 4. katında güzel bir internet cafe buluyoruz. Genelde öğrencilerin takıldığı, güzel bir yer. Hemen yer ayırtmak için resepsiyona başvuru yapıyoruz (internet cafenin resepsiyonu var :smiley:.

Üç oda kiralıyoruz. Pazarlıkla sabaha kadar kalıp saat hesabı toplam 300 TL gibi bir ücret ödememiz gerekiyor. Saat 23:00 de odamız hazır olacak çünkü içeride müşteri var.

İnternet kafeden içeri girdiğinizde aynı fotoğrafta olduğu gibi bir resepsiyon var. Buradan oda numaranıza göre bir koridordan geçiyorsunuz. Koridorda her türden dergi ve 24 açık sıcak ve soğuk içeceklerin bulunduğu bir açık büfe var.

Bu bölümü geçip sola döndüğünüzde odalar başlıyor. Sol taraf Sigara İçilen, sağ taraf Sigara İçilmeyen bölüm.

Sağa döndüğünüzde ise; tuvalet, duş ve binlerce DVD nin bulunduğu film odası var. İnanırmısınız ben bu oda da bir tane normal film bulamadım. Hepsi animasyon :smiley:

Odamız çok güzel. Yerde; kalınca bir minder ve battaniyemiz de var :smiley:

Saat 20:00 ve bizim odamıza girmek için daha üç saatimiz var.Bavullarımızı cafeye bırakıp hava almak ve zamanı geçirmek için dışarı çıkıyoruz.

Hikayenin tamamı için...
http://anasinisattigimindunyasi.blogspot.com.tr/2014/01/japonya-tokyo-metallica-konseri.html

539669 10151778477449834 909033551 n

2

3

4

5

Etiketler
Ynt: Japonya Da İnternet Kafede Kalmak...

Hikeyenin tamamı;

http://anasinisattigimindunyasi.blogspot.com.tr/2014/01/japonya-tokyo-metallica-konseri.html

6

7

8

Merhaba
Blogunuzdan hikayenin tamamını gerçekten çok keyifle okudum elinize emeğinize sağlık
bu arada bulduğunuz karnavalda ilginçmiş doğrusu orada olup canlı görmek lazım böyle şeyleri
süpersiniz tekrar teşekkürler.

Bu uzun hikayeyi zaman ayırıp okuduğunuz asıl ben Teşekkür ederim.
O gece festivali görünce havaalanında gerçekten gülmekten yıkıldık :smiley: :smiley: :smiley:
Saygılarımla...

İnsanın torunlarına anlatacak, sizin gibi maceraları olması ne hoş bir şey ! :D
Paylaşımlar için sağolun.
Devamını beklediğimizi bilin. :smiley:

Parsanız bol, yolunuz açık olsun, gönlümüz sizlerle !

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR