İlk Araç - Sorular - Öneriler - Gc 5.2 V8

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Act Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,155
İkinci el araç alırken kişisel beğenilerden ziyade elimizdeki paraya göre alabileceğimiz araç grubu içinden en yeni ve kullanım maliyetleri en düşük olanını seçmek akıllıca olacaktır. Bunu yazdığının tersini bir çok defa yapmış ve adamakıllı bir araba parasını da heba etmiş birisi olarak söylediğimi de bilmenizi isterim. Bence bu gibi araçları alırken elinizde araç parası kadar daha nakit olması gerekiyor, yoksa kısa sürede tekrar satmak zorunda kalırsınız.

21 yaşında bilmiyorum tabi ki mali durumunuzu ama genç olduğunuzdan dolayı insafsız sanayicilere düşerseniz habire yolmaya çalışır, eksik yapar, yapılacak yer vardır görür yapmaz, gereksiz parça aldırtır aslında yapabilecektir, ben sizin yerinizde olsam kore japon grubu daha genç araçlara bakarım

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yorumunuz için çok teşekkür ederim

bu arkadaş haklı. eğer çok iyi bir amerkancı değilsen, sanayide bu arabaların dilinden anlayan çok iyi ustaların yoksa, zj senin için yanlış bir tercih olur. hele ki ilk araba için çok yanlış bir tercih.

bu arabayı bi alırken sevinirsin, bir de satarken :D
teşekkürler :smiley:

İkinci el araç alırken kişisel beğenilerden ziyade elimizdeki paraya göre alabileceğimiz araç grubu içinden en yeni ve kullanım maliyetleri en düşük olanını seçmek akıllıca olacaktır. Bunu yazdığının tersini bir çok defa yapmış ve adamakıllı bir araba parasını da heba etmiş birisi olarak söylediğimi de bilmenizi isterim. Bence bu gibi araçları alırken elinizde araç parası kadar daha nakit olması gerekiyor, yoksa kısa sürede tekrar satmak zorunda kalırsınız.
Teşekkür ederim yorumunuz için

Genç arkadaşım selam,

Tecrübesi olan üyelerin yorumlarına mutlaka kulak kabartmanı öneririm. Şu an bulunduğun noktada ZJ kasalarla dair hevesin kırılmasını istemem ama mali durumun ortalama koşullardaysa ilk araba için kendine başka seçenekler bulman selametin adına daha iyi olur sanırım.

Bir kere V8, Amerikan... Ben aldıktan sonra öğrendim ki öyle "..LPG'de az yakıyor v.s." külliyen yalan! :smiley:

Bir kere yaşlı... Evet 20'li yaşlar insan için süper ama iş metal ve kompozit malzemelerden mürekkep bir mekanik canlıya geçince biz insanoğlunun 60-70'li yıllarına denk gelebiliyor. ZJ kasaları şu yaşında Mike Tyson'ına benzetiyorum. Vurdu mu ölüme yakın bir bayılma deneyimi yaşatır ama 3 kilometre koştur, çatlar... (bunu öylesine bir örnek olarak veriyorum istatistik tutmadım) :smiley:

Masrafsız?.. Kim derse ki "-..arabaya tek kuruş harcama yapmazsın, garanti veriyorum"; açıkçası artık inanmam.Hani arabayı babam ya da ağabeyimden alacaksam dinleyebilirim. (diğer kullanıcı ve aracını satışa koyan insanlar alınmasın lütfen, herhangi birini hedef almış değilim kesinlikle)

Parçası öyle ucuz falan değil... Döviz kurunun son zamanlarda yaptığı minik sürprizleri hesaba katarsak orijinal bir dikiz aynasının ya da cam olan bir far kapağının fiyatına bak, ne demek istediğimi anlayacaksın..

Hele ki sanayi maceraları... Başımdan geçenleri anlatsam roman olmaz ama trajik bir öykü çıkar en azından. :smiley:

Daha fazla kafa şişirmeyeyim, velhasıl, ZJ ilk araç olarak yine de alınır mı?..

Bu bir tercihtir, bugünkü aklımla yine de alırdım; çünkü çocukluğumdan beri Amerikan sevdası vardır bizim ailede ve ilk Amerikan'ı olan da benim. (Böyle de manyağım n'aaapim!)

Ama okuduklarım ve tecrübelerim doğrultusunda daha dikkatli davranırdım. Öyle tek adama bel bağlamaz, bir kaç yere gösterirdim mesela. Ekseriyetle şehir içinde kullanılacaksa yükseltme v.s. uygulanmış araçlardan ziyade pek oynanmamış araçlara bakardım. Hem off-road uygulamaları düzgün yapılmış hem de temiz bakılmış araçların fiyatları -benim bütçeme göre- çok yüksek.

Biraz kumar oynuyorsun aslında. Hele ki ilk araç için büyük kumar.

Hayırlısı olsun.

Genç arkadaşım selam,

Tecrübesi olan üyelerin yorumlarına mutlaka kulak kabartmanı öneririm. Şu an bulunduğun noktada ZJ kasalarla dair hevesin kırılmasını istemem ama mali durumun ortalama koşullardaysa ilk araba için kendine başka seçenekler bulman selametin adına daha iyi olur sanırım.

Bir kere V8, Amerikan... Ben aldıktan sonra öğrendim ki öyle "..LPG'de az yakıyor v.s." külliyen yalan! :smiley:

Bir kere yaşlı... Evet 20'li yaşlar insan için süper ama iş metal ve kompozit malzemelerden mürekkep bir mekanik canlıya geçince biz insanoğlunun 60-70'li yıllarına denk gelebiliyor. ZJ kasaları şu yaşında Mike Tyson'ına benzetiyorum. Vurdu mu ölüme yakın bir bayılma deneyimi yaşatır ama 3 kilometre koştur, çatlar... (bunu öylesine bir örnek olarak veriyorum istatistik tutmadım) :smiley:

Masrafsız?.. Kim derse ki "-..arabaya tek kuruş harcama yapmazsın, garanti veriyorum"; açıkçası artık inanmam.Hani arabayı babam ya da ağabeyimden alacaksam dinleyebilirim. (diğer kullanıcı ve aracını satışa koyan insanlar alınmasın lütfen, herhangi birini hedef almış değilim kesinlikle)

Parçası öyle ucuz falan değil... Döviz kurunun son zamanlarda yaptığı minik sürprizleri hesaba katarsak orijinal bir dikiz aynasının ya da cam olan bir far kapağının fiyatına bak, ne demek istediğimi anlayacaksın..

Hele ki sanayi maceraları... Başımdan geçenleri anlatsam roman olmaz ama trajik bir öykü çıkar en azından. :smiley:

Daha fazla kafa şişirmeyeyim, velhasıl, ZJ ilk araç olarak yine de alınır mı?..

Bu bir tercihtir, bugünkü aklımla yine de alırdım; çünkü çocukluğumdan beri Amerikan sevdası vardır bizim ailede ve ilk Amerikan'ı olan da benim. (Böyle de manyağım n'aaapim!)

Ama okuduklarım ve tecrübelerim doğrultusunda daha dikkatli davranırdım. Öyle tek adama bel bağlamaz, bir kaç yere gösterirdim mesela. Ekseriyetle şehir içinde kullanılacaksa yükseltme v.s. uygulanmış araçlardan ziyade pek oynanmamış araçlara bakardım. Hem off-road uygulamaları düzgün yapılmış hem de temiz bakılmış araçların fiyatları -benim bütçeme göre- çok yüksek.

Biraz kumar oynuyorsun aslında. Hele ki ilk araç için büyük kumar.

Hayırlısı olsun.

Biraz geç oldu ama yorumunuz için çok teşekkür ederim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR