Hangi Köpek Irkını Neden Tercih Edersiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rechargeable Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 85
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 53,498
Ynt: Hangi Köpek Irkını Neden Tercih Edersiniz?

3. köpeğim ismi Arwen, üsküdar barınağında gözü açılmamış ölmek üzere 2 kardeş olarak bulduk. 1 tanesini kurtaramdım bunu biberonla 1 ay veterinerlere taşıyarak büyüttük. 6 aylık oldu. Hiçbir cins köpekle değişmem

[attachment=1]

Etiketler

Benim hanımı ısıran İlyasın köpeğine benziyor

Merhaba.
Bahsi geçen programda anlatılmak istenen doğada yani vahşi hayvan avı esnasındaki vahşilikleri ile eve döndüklerinde, aileyle birlikteyken sakin, dengeli ve hoşgörülü olmaları. Dogoların ülkemizde yasaklanmış olmasına, bir dogo sahibi olarak hem üzülüyorum hem de seviniyorum.

Üzülüyorum çünkü, şimdiye kadar birlikte yaşama şansına eriştiğim en kendine güvenen ve bu sebeple de sakin köpek dogo. Tüm dogolar benim dogom gibi olamaz diye düşünebilirsiniz. Eğer bir köpek şovuna gidip, gün boyu gözlemlerseniz, sahiplerinin yanında oturup sakin sakin etrafı gözetleyen dogolar görürsünüz.

Oysa internet ortamında video araması yaptığınızda iğrenç öteşi, kan revan domuz avı görüntüleri karşımıza çıkıyor

Yasaklandığına seviniyorum çünkü bu zavallı hayvanlara "beyaz ölüm" gibi isimler takıp, aldıklarında ilk yaptıkları kulaklarını kestirmek olan insanlardan uzak kalacakları için seviniyorum. Ancak halen ülkemizde birsürü dogo argentino üreten ve her platformda satan çiftlikler var.

Ek olarak, uysal bildiğimiz bir çok cinsin, insanlara karşı ölümle sonuçlanan saldırıları varken, dogoların kayda geçmiş ölümlü saldırısı yok.
Diğer köpeğim boncuk ise bir presa canario. bence asıl yasaklanması gereken cins Yanlış ellerde değil, sevgi dolu ellerde dahi vahim sonuçlar ortaya çıkarabilir. Ancak benimki kurbağalarla bile zarar vermeden oynuyor, ineklerle oynuyor, kedimle oynuyor
Sonuç olarak onlar beni korumuyor, öyle bir misyonları yok. En ufak yeltendiklerinde fırçayı yiyorlar.
Hatta bir video ekleyeyim, kararı siz verin
[youtube]http://youtu.be/DvtcwTqMWH8[/youtube]

Birbiriyle alakasız çok farklı ırklarda 15-20 civarında köpeğim oldu ama Rottweiler son tercihimdi.

İngiliz Pointer, Kurzhaar, Golden Retriever, Dalmaçyalı ,Akbaş Kangal, Boxer, Doberman, Sibirya Kurdu ve Rottweiler içerisinde karakteri en sağlam olan rott ve boxer'dı. Şu anda 7-8 yaşında olan rott'um Efe tam bir ideal köpek örneği. Bahçede sevdiğimiz kedilerle yemeğini paylaşır, kışın onları yanında hatta üzerinde yatırır,çocuklara karşı aşırı dikkatlidir. Yeri geldiğinde tam bir fedai olduğunu da gördüm. Şu anda yanında birde yavru husky var. Efe'yi taklit ediyor. Eğer onun gibi olursa huskyde sınıf atlar gözümde