Grand Cherokee Zj Rolanti Dengesizliği Ve Stop Etme Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan coolcat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 68,221
Ynt: Grand Cherokee Zj Rolanti Dengesizliği Ve Stop Etme Problemi

22 nolu hata kodu:Coolant sensor signal out of range - May have been disconnected to set timing(Aralık dışında Soğutucu sensör sinyali - zamanlama ayarlamak için bağlantısı olan)
ECU motor suyu sıcaklığını da sensörle algılayıp ısı seviyesine göre enjeksiyondan püskürtülecek yakıt seviyesini (soğukta çok sıcakta az gibi) ayarlar.Sensörünüz doğru bilgi göndermezse ECU da ve beraberinde motor da eksik veya yanlış bilgi ile düzensiz çalışe veya stop eder.

Etiketler

yoğun çabalarımdan sonra nrdeyse bütün sensörler sıfırlandı ve hala inatla arıza düzelmiyor. emme manifoldu açıldı temizlendi altındaki sacın contasını değiştirdim ama inatla arıza devam en son aklımda kalan pcm var. beyinide değiştirip hala aynı arızay görürsem benzin döküp yakacam artık arabayı

Egzantrik ya da Camshaft Position sensörü değişti mi acaba? Bu sorun distribütörden de olabilir.

malesef onlarda değişti

çok geçmiş olsun.konuyu hayretle takip ediorum.bobinlerden kaynaklı bir sorun olabilirmi acaba ?

buji buji kablosu bobinlerde değişti. daha önceden hala 22 arıza kodu veriyor arada 52 arıza kodu veriyor yakıtı bi türlü düzgün atamıyor daha doğrusu aldığı hava miktarına göre yakıtı ayarlayamıyor ve stop ediyor. sonra uzun bir marş basma stop etme şeklinde arıza sürüp gidiyor ertesi gün düzeliyor hiç bir arıza kodu yok sonra tekrar başlıyor. ben artık beynin içindeki diyot yada dirençlerden şüpheleniyorum. yarın arabada tesisat taraması yapıcam. tek tek her sensörün ohm değerlerine voltaj değerlerine ve beyindeki soketlerden hangisine doğru akım gidip gitmediğine bakıcam tesisat çıkarsa işim braz zor ama masrafsız beyinse işim kolay ama masrafım büyük

Peki gaz ayariyla alakalı bişey olabilirmi lpg beyniyle alakalı bişeyde olabilir. Aracınızda lpg varmı bilmiorum ama ?

lpg var ama bu problem lpgden öncede vardı en son beyin kalıyor artık. beyin gelince hala devam ederse blok indiricem

aracın boguyor anlatına göre duman yapması sersem çalışması bana kalırsa ıac degiştirirken ısı müsürünüde degiştir ortak çalısıyorlar jikle yapa bilmesi için ozaman :smiley:) sorun ortadan kalkar

ikiside birden değişmişti zamanında düzelme göstermedi araç bilgisayara bağlandığındda ısı sensörü gösteriyor ama değişmesine rağmen hala hata veriyor ilginç olanı araç sıcakken akü ısı 235 f motor sıcaklığı 180 f manifold sıcaklığı 220 f veriyor ya beyin ısıları algılayamıyor çünkü manifoldun sudan daha soğuk olması lazım diye düşünüyorum

en sonunda problem çözüldü gibi duruyor aracın radyatör hortumunun altında ve klima kömpresörünün arkasında bulunan ikinci bir hararet müşürü olduğunu farkettim ikinci müşürü yerinde zor çabalar sonucu çıkartınca ucunun kireç ve pislikle kaplandığını gördüm temizleyip yerine takınca araba birden düzeldi herşey olması gerektiği gibi ve ciddi bir performans artışı görünüyor. şu an hiçbir arıza kodum yok ve herşey mükemmel buradanda görüşlerini ve yardımlarını eksik etmeyen arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum

1 yıldır hiç düzgün çalışmamıştı uzun bir araştırma süreci sonrası arızalı parça bulundu yoksa çok daha büyük masrafları gözden çıkarmıştım. 15 tlye çözüldü. inşallah tekrarlamaz

coolcat' Alıntı:
1 yıldır hiç düzgün çalışmamıştı uzun bir araştırma süreci sonrası arızalı parça bulundu yoksa çok daha büyük masrafları gözden çıkarmıştım. 15 tlye çözüldü. inşallah tekrarlamaz
Merhaba 2 gündür bende de aynı problem var sorunu hangi parçayı değiştirerek çözdünüz acaba ?

bende de nadir de olsa arada oluyo merak ettim

Sent from my iPhone using Tapatalk

oguzhan3434' Alıntı:
bende de nadir de olsa arada oluyo merak ettim

Sent from my iPhone using Tapatalk
Acaba kronik bir sorun mu bu ?
İnanılmaz derecede çekişten düştü :( servise gidince kendine gelecek işallah ama sorunu bilerek gitmek çok önemli bu yüzden öğrenirsek nasıl çözüldü çok iyi olur...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR