Grand Cherokee 2006 3.0CRD Limited (WK) için Lastik Arayışı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cihank Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,548
Ynt: Grand Cherokee 2006 3.0CRD Limited (WK) için Lastik Arayışı

Teşekkür ederim Burak ve İbrahim Bey. :smiley: fiyatının neredeyse yarısı olması ve yazdıklarınızdan sonra yavaş yavaş Kumho ya kayıyor gibiyim.

Etiketler

Merhaba,
O kadar inceledim, araştırdım Michelin Latitude Tour HP almaya karar verdim 10 tane bayi dolaştım, hepsi aynı cevabı verdi: "Bu lastik 2 aydır yok, ay sonu gelmesini bekliyoruz". Uygun üç lastik bulabildim Bridgestone Dueler ht840, Kumho Goodyear Wrangler HP All Weather. Taksit avantajı nedeniyle Goodyear 245/65 R17 107H Wrangler HP All Weather Lastik - Dört Mevsim :300TL 6 taksit olarak aldım. Eğer pazartesi günü yola çıkıyor olmasaydım, bekleyecektim ay sonunu, Michelini de 340TL ye vereceklerdi ay sonunda.Burdan da önce fiyat aldığım lastik bayilerine(bütün lastik bayilerinden bahsetmiyorum ama benim sorduklarımın sadece 1 tanesi dışında hepsi aynı anlayışa sahipti) bir eleştiri getirmek istiyorum, Stok durumuna bakmadan fiyat vermenin anlamı nedir? Özellikle soruyorum yarın alabilir miyim evet diyorlar, aynı adama gidiyorum: "Abi bu model yokmuş, cross train varmış onu verelim mi?" cevabı geliyor.

Bu lastiği aldıktan sonra araba ciddi olarak kendine geldi çünkü eski lastikleri bitmiş durumdaydı ama istediğim sessizlik ve konfor malesef yok.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Hayırlı uğurlu olsun,
güle güle keyif ile kullanın.
Saygılarımla,
Burak

güncel olarak önerisi olan var mı? yazlık + kışlık şeklinde kullanmayı düşünüyorum. Şu an üzerinde gy 4 mevsim lastik mevcut ama ankara'nın yüksek kesimlerinde nasıl olur bilemiyorum.

güncel olarak önerisi olan var mı? yazlık + kışlık şeklinde kullanmayı düşünüyorum. Şu an üzerinde gy 4 mevsim lastik mevcut ama ankara'nın yüksek kesimlerinde nasıl olur bilemiyorum.

MICHELIN LATITUDE CROSS

Bir arazi lastiğinin çekiş gücüne, yol lastiğinin konforuna ve harika uzun ömür performansına sahip çok amaçlı kullanıma yönelik 4X4 lastiği
• Bir arazi lastiğinin çekiş gücü ve dayanıklılığı
• Agresif omuz yapısı ve bir çok sayıda bulunan lamellerin birleşimiyle oluşan “Mud Catcher” teknolojisi sayesinde çamurlu ve kaygan zeminlerde mükemmel yol tutuş sağlamaktadır
• Michelin’in İş Makinası lastiklerinde kullandığı “Terrain Proof” teknolojisi ile çakıllı arazi koşullarında bile üstün dayanıklılık sunar
• Kıvrımlı sırt bloğu düzeni, lastik ve yolun gittikçe daha fazla temasta bulunmasını sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır
• “Terrain Proof” teknolojisini kullanan MICHELIN Latitude Cross, çakıl ve kayalara bağlı aşınmada üstün performans sunarak lastiğin kullanımını maksimum seviyeye çıkartır
Mevsim
Yaz
Run Flat
Hayır
Taban Genişliği
245
Kesit Oranı / Yanak
65
Jant Çapı
17
Yük Endeksi
111 - 1090 kg
Hız Endeksi
H - 210 km/s
XL
Evet WJ 2.7 Crd de kullandım bunu çok memnunum.Şimdiki WH 3.0 a da bundan aldım.Tavsiye ederim. Michelin Latitude Cross XL 24565R17 111H c0fb

MICHELIN LATITUDE CROSS

Bir arazi lastiğinin çekiş gücüne, yol lastiğinin konforuna ve harika uzun ömür performansına sahip çok amaçlı kullanıma yönelik 4X4 lastiği
• Agresif omuz yapısı ve bir çok sayıda bulunan lamellerin birleşimiyle oluşan “Mud Catcher” teknolojisi sayesinde çamurlu ve kaygan zeminlerde mükemmel yol tutuş sağlamaktadır
• Michelin’in İş Makinası lastiklerinde kullandığı “Terrain Proof” teknolojisi ile çakıllı arazi koşullarında bile üstün dayanıklılık sunar
• Kıvrımlı sırt bloğu düzeni, lastik ve yolun gittikçe daha fazla temasta bulunmasını sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır
• “Terrain Proof” teknolojisini kullanan MICHELIN Latitude Cross, çakıl ve kayalara bağlı aşınmada üstün performans sunarak lastiğin kullanımını maksimum seviyeye çıkartır
Mevsim
Yaz
Run Flat
Hayır
Taban Genişliği
245
Kesit Oranı / Yanak
65
Jant Çapı
17
Yük Endeksi
111 - 1090 kg
Hız Endeksi
H - 210 km/s
XL
Evet WJ 2.7 Crd de kullandım bunu çok memnunum.Şimdiki WH 3.0 a da bundan aldım.Tavsiye ederim. Michelin Latitude Cross XL 24565R17 111H c0fb

MICHELIN LATITUDE CROSS

Mevsim
Yaz
Run Flat
Hayır
Taban Genişliği
245
Kesit Oranı / Yanak
65
Jant Çapı
17
Yük Endeksi
111 - 1090 kg
Hız Endeksi
H - 210 km/s
XL

Ankara'da 2.7 GC için 4 mevsim lastiğin yeterli olamayacağını düşünüyorum. Benim tavsiyem yaz ve kış için ayrı ayrı lastik almanız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,522
Kayıtlı Üye Sayımız
172,180
Kaydolan Son Üyemiz
onurcel

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR