Gps, Navigasyon, Pda Hakkında Kurda Kuşa Yem Etmemek Adına Soru :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Alfonse Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,117
Ynt: Gps, Navigasyon, Pda Hakkında Kurda Kuşa Yem Etmemek Adına Soru :smiley:

Selamlar,
Piranha Pathfinder , WinCE işletim sistemi ile çalışan ve dokunmatik ekranı olan bir PDA. Ancak bu cihazlar, bir naviasyon uygulaması yüklenerek araçlarda "navigasyon" için kullanılıyorlar. iGO 8'de bu navigasyon yazılımlarından biri.. iyi günler dilerim, reha

Etiketler

İgo8 yazılımının data sını Başarsoft adlı firma hazırlıyor. Yani Google Maps ve Google Earth için harita datası hazırlayan firma. Dolayısı ile haritalar aynı ve yeterince güncel sayılır. Tabi belediyelerin son dakika yol değişiklikleri hariç. Next cihaz kullanıyorum, Pirahna aldım geri verdim malzeme kalitesi hoşuma gitmedi. Next tercih etmemin sebebi ise 2013 yılına kadar ücretsiz harita güncellemesi veriyor olması ve hakikaten iyi bir teknik desteği olması.

Alfonse' Alıntı:
Konuya uzak kaldım bi süredir. Hareket yoktu bende, ondandır ;D
Teşekkür ederim. dönücem demiştim yukarıda, döndüm ;D
Kusura bakmayın.

Eren, görüşemedik, nasılsın?

Tavsiyeler üzerine, media Markt' tan 179 liraya Routr66 mini aldım, teşekkür ederim.

Çok memnundum,
Fakat haftasonu Kirmir' e gittiğimizde farkettim ki, Murat abinin (VarHub) 3.5 inch Garmin Navigasyon cihazı mavi ve su ile aynı kıvrımlı şekilde dereyi gösteriyor. Kirmir deresinden geçerken sanki yolmuş gibi derenin içinden gittiğinizi görebiliyorsunuz. Çevredeki topografik görüntüler ise tabiki yok. Vallahi şaştım kaldım.
Navigasyon cihazlarındaki haritalar sadece karayollarını göstermiyor muydu?

Diyelimki boşverdim dereyi, Gps cihazlarında kullanılan köy ve patika yol haritalarını benim cihaza yüklemek mümkün mü?
Teşekkür ederim...

Garmin ve Magellan cihazlar farklı haritalar kullanıyor ama onlara da igo8 yükleniyor (belli modellerine) diye biliyorum. Garmin Colorado 300 de renkli topgrafik harita mevcut ama fiyat pahalı. Türkiye için ise harita desteği var mıdır araştırmak lazım. Belli harita dataları cihazlara yüklenebiliyor. Destekleyip desteklemediğini araştırmak lazım.

Sonuçta, bendeki Route66 Mini navigasyon cihazını (Navking) nasıl geliştirebilirim?

(Belki cevap verdiniz ama bilgisiz ve tecrübesizim. Anlamamış, farketmemiş olabilirim. Kusura bakmayın)

Fikir, bilgi ve tecrübe paylaşımlarınızı bekliyorum.

Çok teşekkür ederim...

Alfonse' Alıntı:
Sonuçta, bendeki Route66 Mini navigasyon cihazını (Navking) nasıl geliştirebilirim?

(Belki cevap verdiniz ama bilgisiz ve tecrübesizim. Anlamamış, farketmemiş olabilirim. Kusura bakmayın)

Fikir, bilgi ve tecrübe paylaşımlarınızı bekliyorum.

Çok teşekkür ederim...

Selamlar,
hangi konuda yetersiz oldugunu düşünüyorsunuz? yada geliştirmek istediğiniz yönü hangisi? günler dilerim, reha

Alp selam
Haklısın uzun süredir görüşemedik,iyiyim sağol,umarım sende iyisindir.Cihazın hayırlı olsun çok memnun kalacağına eminim.Cihazda şu an hangi harita yüklü bir kontrol et.Yeni harita mart gibi yayımlandı sanırım sende yoksa yüklesinler.Satın alma tarihinden itibaren gelecek iki güncellemeyi ücretsiz almak için faturanı kitapçıktaki faks numarasına fakslaman ve kayıt olman gerekli,yapmadıysan biran evvel hallet.Nehir ve dereler konusuna benimde kafam takıldı hiç dikkat etmedim gerçekten ama cihazın tren yollarını,askeri alanları ve diğer özel arazileri fln gösterdiğini biliyorum.

reha' Alıntı:
Selamlar,
hangi konuda yetersiz oldugunu düşünüyorsunuz? yada geliştirmek istediğiniz yönü hangisi? günler dilerim, reha
Reha bey, yakında detaylandıracağım biraz. Lütfen ilgisiz kaldığımı sanmayın....

Saygılar....

erenatac' Alıntı:
Alp selam
Haklısın uzun süredir görüşemedik,iyiyim sağol,umarım sende iyisindir.Cihazın hayırlı olsun çok memnun kalacağına eminim.Cihazda şu an hangi harita yüklü bir kontrol et.Yeni harita mart gibi yayımlandı sanırım sende yoksa yüklesinler.Satın alma tarihinden itibaren gelecek iki güncellemeyi ücretsiz almak için faturanı kitapçıktaki faks numarasına fakslaman ve kayıt olman gerekli,yapmadıysan biran evvel hallet.Nehir ve dereler konusuna benimde kafam takıldı hiç dikkat etmedim gerçekten ama cihazın tren yollarını,askeri alanları ve diğer özel arazileri fln gösterdiğini biliyorum.

Route66' nın ilgili programlarını indirdim. 2009 Q2' mi ne diye bi harita var üstünde ve anladığım kadarıyla güncel. Zaten elektroworld' deki personlde cihazların iki gün önce geldiğini söylemişti. Cihazı kaydettirmem gerektiğini biliyordum da çok üstüne düşmemiş, bayramdan sonraya bırakmıştım. İlk fırsatta yapacağım, arayıp bazı detaylarıda öğrenmeye çalışacağım. Bazıları iki güncelleme diyor, bazıları bir yıl....

Garmin' in dereyi gösterdiğini farkettiğim foto budur. Ekrandaki kalın çizgi Kirmir çayı.... Ve suya girince içinde geziyorsun :smiley: Çok şaşırdım ve fotoyu görür görmez Murat abiye (VarHub) sordum. Gerçekten dereyi yol gibi çizmişler haritada. Garmin GPS ve haritaları konusunda profosyonel biliyorsun. Galiba bu harita alt yapısından faydalanarak bazı yol dışı yerleride yükledikleri haritaya eklemişler.

IMG_2125.JPG

Görüşelim...

Sağlıcakla...

Cihazlar satıcıya iki gün önce geldiyse haritan muhtemelen güncel olandır.Bir yıl veya iki güncelleme aynı kapıya çıkıyor,zaten senede 2 güncelleme yapıyorlar.Bu arada ben son güncellemeyi yaparken güvenlik kameralarının yerlerini gösteren bir programıda ücretsiz indirmiştim.Sende yüklü mü bilmiyorum ama değilse onuda fatura numaranla navking web sitlesinden alabilirsin.
Akarsu olayını bende çok merak ettim,ilk fırsatta bir dere bulup cihazda görünüp görünmediğine bakacağım.

erenatac' Alıntı:
Cihazlar satıcıya iki gün önce geldiyse haritan muhtemelen güncel olandır.Bir yıl veya iki güncelleme aynı kapıya çıkıyor,zaten senede 2 güncelleme yapıyorlar.Bu arada ben son güncellemeyi yaparken güvenlik kameralarının yerlerini gösteren bir programıda ücretsiz indirmiştim.Sende yüklü mü bilmiyorum ama değilse onuda fatura numaranla navking web sitlesinden alabilirsin.
Akar su olayını bende çok merak ettim,ilk fırsatta bir dere bulup cihazda görünüp görünmediğine bakacağım.
Haklısın, iki harita güncelleme zamınıda aynı kapıya çıkıyor ;D

Cihazın senkronizasyon programlarını indirdim demiştim ya....
O programlarla behsettiğin hız kameralarını, ücretli ve üctersiz bi sürü renk arayüzü, sesler ve hava durumu uygulamasını indirmiştim.
Bunlar için bi fatura no felan istemedi benden, ama galiba navtürkten değilde, Route66' dan indirdi cihaz. arayıp soracağım bunları.

Hava durumu bilgisini güncellemek için cihazı bilgisayara bağlamak gerektiği için bu uygulama çok kullanışlı değil... güncelliyorsun hava durumunu bilgisayardan, netten, yola çıkyorsun, iki gün sonra elindeki bilgi, iki gün öncesinden alınmış oluyor, değişikliklerden haberin olmuyor. Böyle olduğunu bilseydim paar harcamazdım, ama üzülmüyorum, pahalı bişey değil. Ben devamlı uydulardan hava durumu bilgisi alıyor zannediyordum bu uygulamayı yükleyince. Cahillik işte :smiley:

Güvenlik kamerası uygulaması süper. izmir için yola çıkmadan önce yükledim. Kaç km için olan kameraya kaç mt yaklaştığımı söylüyor, yavaşlıyorum.
Bide, aramızda kalsın ;) ;D, radar dedektötü var bende, ikisinide bağladım. Ankara, İzmir, Çeşme, İzmir, Ankara güzergahında dört radardan yırttım ;D En az da 15 hız kamerasından. Tabi, karayolları veye trafik, herneyse, kamera bilgilerini doğru verdiyse navtürke ;)

Akarsu olayı merak edilmeyecek gibi değil. anladığım kadarıyla sende de Rout66 var. Dolayısı ile, büyük ihtimal sendeki haritada göstermeyecek akarsuları. ama Garmin' deki, vallahi billahi doğru, hala inanamıyorum. Keşke Garmin alsaydım diyorum, arada iki katı fiyat farkı vardı!

Evet cihazlarımız aynı.Garmin iyi hoş ama dediğin gibi fiyatı iki katından fazla.Bu fiyata bu cihaz bence süper.En son 4 gb lik SD karta bir kaç film yukledim,navkingin kulaklık çıkışındanda aracın teybine dandik bir kabloyla bağlandım ve gümbür gümbür film seyrediyorum,ekran biraz küçük ama olsun,resmen home teatre gibi oldu ;D MP3 desen yine aynı yolla.. Çok kullanışlı yan özellikleri var aletin.Resim albümü,e kitap fln..

erenatac' Alıntı:
Evet cihazlarımız aynı.Garmin iyi hoş ama dediğin gibi fiyatı iki katından fazla.Bu fiyata bu cihaz bence süper.En son 4 gb lik SD karta bir kaç film yukledim,navkingin kulaklık çıkışındanda aracın teybine dandik bir kabloyla bağlandım ve gümbür gümbür film seyrediyorum,ekran biraz küçük ama olsun,resmen home teatre gibi oldu ;D MP3 desen yine aynı yolla.. Çok kullanışlı yan özellikleri var aletin.Resim albümü,e kitap fln..
Ben film izleme, mp3 peşinde değilim ama.... İyi fikir, güzel kullnıyorsun cihazı :smiley:

Benimki 3.5 inch ekranlı Route66 Mini......... Kulaklık çıkışı yok, bitane küçük usb çıkışı bide com port gibi bi çıkış var, oda araç adptörü için kullanılıyor galiba... Senin cihaz biraz farklı galiba veya benim bahsettiğim çıkışlarımı kullanıyorsun bi şekilde?....

Sağlıcakla....

Cihazlarımız farklıymış bendeki navking 300 modeli,ekran boyutumuz aynı gerçi.

erenatac' Alıntı:
Cihazlarımız farklıymış bendeki navking 300 modeli,ekran boyutumuz aynı gerçi.
İçindeki program aynıdır di mi? Yazdığın abonelik v.s. konuları aynıdır dimi. Sonuçta Route66' yı da navking satıyor.....

Tabi tabi kozmetik hariç her şey aynı.Marka adı navking,kullandığı yazılım route 66.Markanın tüm cihazlarında route 66 yüklü zaten.

erenatac' Alıntı:
Tabi tabi kozmetik hariç her şey aynı.Marka adı navking,kullandığı yazılım route 66.Markanın tüm cihazlarında route 66 yüklü zaten.

Oki doki :smiley:
Görüşelim. Hafta içi Zerrin için bi organizasyon sözkonusu, ararım....

Sağlıcakla...

Tamam çok iyi olur.Tel numaram değişti yenisini özelden yolluyorum,haberdar edersen sevinirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR