Garmin 60csx iz kaydı ile ilgili sorun

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan uda4a Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,325

uda4a

Kamp II
Yer
Ankara
Arkadaşlar merhaba,uzun zaman oldu Garmin 60csx kullanıyorum, Elektronik cihazları ihtiyaçlarımı görecek miktarın dışında pek kurcalamayı sevmem.Cihazımda iz kaydı yapmadan önce tüm iz kayıtları ve noktaları cihazımdan siliyorum.
Daha sonra yürüdüğüm alanda iz kaydını aldıktan sonra, google earth üzerinde iz kaydını görüntilediğimde, nasıl işaretlediğimi bilmiyorum ama atıyorum 2 sene önce ankara da işyerimin önündeki nokta ile abant ta yürüdüğüm noktayı birleştirerek iz kaydını görüntülüyor.Ayarlar menusunden baktığımda ayarlarda bir faklılık göremiyorum.

Google eart ekran görüntüsü ve iz kaydı dosyası ile mapsourche deki görünen ekran görüntülerinden nedemek istediğim anlaşılacaktır.Sorun hakkında bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
Teşekkürler.

Earth

Ekli dosyalar

• izkaydi.kmz
    17.6 KB · Görüntüleme: 143

Etiketler

Ynt: Garmin 60csx iz kaydı ile ilgili sorun

Google earth aktarırken çıkan açıklamada , 2 referans noktası,1295 parkur noktası ile 1 parkur olarak açıklama var.Sanırım benim problemim bu referans noktaları.

Dosya2

Akşam iş çıkışı yeni iz kaydı yaptım. konuda yaşadığım sıkıntıyı, bu iz kaydında yaşamadım. İlginçtir, bunun nedenini araştırmaya devam edeceğim.

uda4a' Alıntı:
Akşam iş çıkışı yeni iz kaydı yaptım. konuda yaşadığım sıkıntıyı, bu iz kaydında yaşamadım. İlginçtir, bunun nedenini araştırmaya devam edeceğim.
Ömer,Benzer problemlerden dolayı ben cihazı sadece yeni bir parkura gittiğimde başladığım yeri işaretlemekte kullanıyorum. Önceden GE veya MS haritası üzerinden bir parkur işaretleyip sonra da onu takip edemiyorum.Sen problemi çözdüğünde bir gün birlikte çalışırsak sevinirim.Bu vesileyle selam ve sevgiler.

aslankurt72' Alıntı:
Ömer,Benzer problemlerden dolayı ben cihazı sadece yeni bir parkura gittiğimde başladığım yeri işaretlemekte kullanıyorum. Önceden GE veya MS haritası üzerinden bir parkur işaretleyip sonra da onu takip edemiyorum.Sen problemi çözdüğünde bir gün birlikte çalışırsak sevinirim.Bu vesileyle selam ve sevgiler.

Merhaba, Mustafa hocam, benim problemimi açıkçası çözemedim, 2 gündür yanımda taşıyorum akşam evde google earth e atınca herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum.Fakat genelde yürüyüş sonrası google earthe iz kaydını atınca, Ankara da ki bir noktayı sabitleyip sanki yürüyüş oradan başlamış gibi iz kaydınız atıyor.Enteresan tarafı yürüyüş mesafe,hız, vb bilgi sayfası fiilen yürüdüğüm bölgeye ait.
Bir Cumartesi yada gündüz müsait olduğunuz bir ara irtibat kurarsanız yine işyerim de bakabiliriz sizin probleminize.Görüşmek üzere.

uda4a' Alıntı:
Merhaba, Mustafa hocam, benim problemimi açıkçası çözemedim, 2 gündür yanımda taşıyorum akşam evde google earth e atınca herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum.Fakat genelde yürüyüş sonrası google earthe iz kaydını atınca, Ankara da ki bir noktayı sabitleyip sanki yürüyüş oradan başlamış gibi iz kaydınız atıyor.Enteresan tarafı yürüyüş mesafe,hız, vb bilgi sayfası fiilen yürüdüğüm bölgeye ait.
Bir Cumartesi yada gündüz müsait olduğunuz bir ara irtibat kurarsanız yine işyerim de bakabiliriz sizin probleminize.Görüşmek üzere.
İyi akşamlar, Teşekkürler ikimize de uyan bir zamanda çayını içer,görüşürüz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,145
Kaydolan Son Üyemiz
compozer

SON KONULAR

Geri