Freelander 2 19" veya 17" Jant

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Wintermute Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 34
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,449

Etiketler

Ynt: Freelander 2 19" veya 17" Jant

Wintermute' Alıntı:
Çap ebat dışında lastik markası modeli tavsiyesi olan var mı?

Amaç olarak belirttim, hafta sonları az biraz offroad, normal asfalt kullanımında da çok üzmeyecek, su performansı iyi birşey arıyorum.

Emrah, Bridgestone Dueler 694 (USA da revo-2 diye anılıyor) Sana hitabedecek bir lastik. İzmir grubunda Burak (freelander-1) ve Murat (Nissan patrol) kullanıyorlar.
Turt dışı sitelerinde de neredeyse birinci sırada. Araştır istersen
Ben de ileride ya BFG TA ya da Bs 694 düşünüyorum

Benimkine uyabilecek ebatlarda şunu buldum bridgestone sitesinde:

http://www.bridgestone.com.tr/urunler/dueler/ht-689/

235/70/16

Tam ebat olmasa da yakın görünüyor.

Wintermute' Alıntı:
Benimkine uyabilecek ebatlarda şunu buldum bridgestone sitesinde:

http://www.bridgestone.com.tr/urunler/dueler/ht-689/

235/70/16

Tam ebat olmasa da yakın görünüyor.

Bu ölçü senin aracına uyar, nederdeyse 235/65/17 ile aynı ölçüdür. Hiçbir sorun yaşamazsın :D ama At 694 bak bence 689 HT lastik asfalt için

Ürünlebölümünde üst sağda var
[attachment=1]

Product1176

Evet erdal abi gördüm, ama onun da 235/79/16'sı yok, 235/60/16'sı var ve bence çap küçük. Özgürün yolladığı hesaplamaya göre %7 kadar küçük görünüyor ki bence fazla.

Evet haklısın. 225/70/16 var o da olur ya da
BF Goodrich AT bak o zaman 235-70-16 mutlaka vardır

Ne dert işmiş yahu. Genelde benim aracın tavsiye edilen çapında asfalt lastikleri var. Ben en iyisi bi disco 1 alıp araziye vurayım. :p ;D

Şaka bi yana biz burda arıycaz tarıycaz, lastikçiye gidince o yok bu yok şu ebat var takalım çok hoş görünür diye başlıycaklar ben kafayı kıracam yine. ::smiley:

Wintermute' Alıntı:
Ne dert işmiş yahu. Genelde benim aracın tavsiye edilen çapında asfalt lastikleri var. Ben en iyisi bi disco 1 alıp araziye vurayım. :p ;D

Şaka bi yana biz burda arıycaz tarıycaz, lastikçiye gidince o yok bu yok şu ebat var takalım çok hoş görünür diye başlıycaklar ben kafayı kıracam yine. ::smiley:
Senin araştırman gereken ebat 235*70*16 belli oldu ;)
235/70/16 ebatta en kral MT lastikler bile bulursun

Wintermute' Alıntı:

siz benim yazdığım yokohama A/Tveya conti A/T (235*65*17) leri inceleyebildinizmi,bence hafta sonu biraz offroad yapıp ,hafta içi M/T lastiklerle asfaltta dolaşmak teknik açıdan pek hoş olmaz bence
selamlar

unc' Alıntı:
siz benim yazdığım yokohama A/Tveya conti A/T (235*65*17) leri inceleyebildinizmi,bence hafta sonu biraz offroad yapıp ,hafta içi M/T lastiklerle asfaltta dolaşmak teknik açıdan pek hoş olmaz bence
selamlar
Asfaltda dolaşmak değil arkadaş aracın çamurunu akıttığı gibi otobana çıkacak.
Otoban diyo sürat diyo :eek:
;D ;D ;D ;D ;D
Üstadlar daha iyi bilir fakat fikrimce bi koltukta 2 karpuz olmaz denir.(böylemi deniyordu ::smiley: )
Garaj varsa ben MT lastik yanına lastik değişimini kolaylatacak tekerli kriko ve havalı bijon tabancası öneririm. ;D
kemal

dediğiniz gibi hem çamur hem hız olmaz,en yakın sonuç yinede a/t lastiklerde,habire lastik değiştirmekte pratik olmayacaktır bence
selamlar

unc' Alıntı:
dediğiniz gibi hem çamur hem hız olmaz,en yakın sonuç yinede a/t lastiklerde,habire lastik değiştirmekte pratik olmayacaktır bence
selamlar

İşte bu denklemden kurtulamayınca Mt lerin üstüne ayrı bir araç yapmak gereği doğuyor.(Ne tembeliz ya) ;D ;D
MKEden LR lere yazılıyoz sonra ;)
kemal

kilhan' Alıntı:
İşte bu denklemden kurtulamayınca Mt lerin üstüne ayrı bir araç yapmak gereği doğuyor.(Ne tembeliz ya) ;D ;D
MKEden LR lere yazılıyoz sonra ;)
kemal
şimdi anladım gidilmek istenen noktayı
selamlar

Konu tabi farklı noktalara gitmiş. Hız yapacak M/T lastik aramıyorum tabiki. Mevcut lastiklere alternatif, biraz daha offroad'a uygun bir lastik bakıyorum.

Yukarda bahsedilen Conti A/T ilginç. Hem benim araç için tanımlanan boyutları var, hem de biraz offroad'a gelir gibi duruyor.

Kullanmış olup yorum yapabilecek varsa beklerim.

Bu arada lastik değiştirme üşengeçliği benim de gözümde büyüyor aslında. ;D Tabi gel evde arazi için lastik değiştirmek zor, şu kadar parayı verip araba yapacağım kendime diye anlat. ;D ;D ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,457
Kayıtlı Üye Sayımız
172,110
Kaydolan Son Üyemiz
Bukrek

SON KONULAR

Geri