Freelander 2.0 TD4 mi yoksa Honda CR-V 2.0I ES Full Auto Deri EXECUTIVE mi ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dilsizoglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,727

dilsizoglu

Yeni Üye
Yer
Sakarya
Arkadaşlar Merhaba
Benim jetta tdi aracımı satmayakarar verdim ve yerine ilk kez 4x4 araç almayı düşünüyorum, iki araç var ben daha önce hiç 4x4 araç kullanmadığım için bu konuda bilgi sahibi değilim sitenizi gördüm ve sizin gibi bu araçları kullanan arkadaşların fikirlerinin bana çok faydası olacağına inanarak konuyu açmaya karar verdim. yaylalara dağlara giderim düşüncesi ile bu araçlara heves ettim, bu aracı aldığımda sorun yaşarmıyım, bu araçlar için önerileriniz nedir , kullanımı zor mudur, yakıtı , parça durumu , yedek servis imkanı nasıldır sizlerden fikir almak istedim

Aracın biri :
Freelander 2.0 TD4 HSE 2004 model bir araç var satılık ben daha önceden hiç 4x4 araç almadım bu konuda araştırma yaparken sitenizi buldum
ve sizin deneyimleriniz ile bana fikir verebileceğiniz düşüncesi ile mesajımı yazıyorum.

Diğeri:
HONDA CR-V 2.0I ES FULL AUTO DERI EXECUTIVE ikisinide alabilecek durumdayım öneriniz nedir ?? Hangisi daha üstündür öneriniz nedir ? vereceğiniz fikirler bana çok faydalı olacaktır , şimdiden fikirleriniz için çok teşekkür ederim
Saygılarımla

Etiketler
Ynt: Freelander 2.0 TD4 mi yoksa Honda CR-V 2.0I ES Full Auto Deri EXECUTIVE mi ?

s a hangisine içiniz ısındıysa onu alın araba işi şanstır kimi güldürür kimi süründürür saygılarımla.(bende 2.0 di freelander var)

Ynt: Freelander 2.0 TD4 mi yoksa Honda CR-V 2.0I ES Full Auto Deri EXECUTIVE mi ?

yorumun için teşekkürler arkadaşım,
ben ilk kez bir arazi aracı alacağım için , aldığım aracın beni bu 4x4 sınıfından soğutmasını istemiyorum,
aracı almak istememdeki sebep memleketi gezmek trabzon, gresun yaylalarını gezmek, dağ tepe dolaşmak stres atmak,
alacağım aracın beni strese sokup tüm zevkimi mahvetmesini istemiyorum , birde aracımın servis , parça durumu , yıllık vergisi , yakıt durumu benim için önemli,
tecrubelerinizle siz arkadaşların bu konudaki bilgilerine ve ikisinin arasında bir önerisine önem veriyorum .

ilk aracımdı bu aldığım alırken dedilerki bana yok şöle problem var yok böyle parcasını bulamazsın yok şöyle satamazsın bende dedim ki bu alanlar boşunamı para veriyolar ya da sokağamı atıyolar aldım 2000 model 2.0 di freelander 1 yıl olacak neredeyse eşşek gibi biniyom taksi gibi viraja giriyom defender gibi dağlarda geziyom biraz altı alcak sürtüyo geziyom sonuçta 20 kuruş yakıyo istte sanayiye gidiyom iki tükkandan irinde land rover tabelası var parca ganimet bas parayı ingiltereden geliyo ama araçtan anlayan birisi olacak yoksa arabayı yenilersin yoktan yere cebine zarar.bir de eğer arazide daha cok dolaşacaksan zorluysa gittiğin yerler dıscovery al derim freelander bazı yerlerde zayıf kalıyo tabii senin bileceğin iş.crv yide araştır ama freelandr gibi olamaz bence saygılarımla.(paran varsa land rover yoksa game over dediler bize burda)

abi benin ki 1.taksit 407 tl idi 2004 kide 520 civarında 1 yıl sonra bi 50 60 daha düşer işte sen daha cok asvalttamı kullanacan yoksa köy yollarında dağlardamı kullanacan onu düşün karar ver.

ben yoğun olarak ilçede kullanacağım ama arazide dolaşmayı seviyorum jettayı altı çok alçak için değiştirmeye karar verdim yoksa arabadan çok memnundum ama biraz yükseklik oldumu altı sürtüyor, 4x4 alınca bol bol dağlarda gezmeyi planlıyorum her hafta sonu ormana, dere tepe gezmeye gitmeyi yazımda karadenizde yaylaları gezmeyi planlıyorum ve ilk kez arazi tipi araç alacağım için Freelander 2.0 TD4 HSE 2004 model araca biraz ısındım aracın internete bulunduğu linki de paylaşayım sizlerle
http://www.dod.com.tr/VehicleCard.aspx?vehicleID=284344#teknik_bilgiler
aracın ikinci el satış piyasası nasıl ben aracımı bugün satılığa çıkardım hemen alıcısı hazır çıktı , arazi tipi araçlarda bu durum nasıl olduki aracı kullanmak zor gelirse değiştirmede zorluk yaşarmıyım ?
aracım yerden yüksekliği 18 cm imiş bu mesafe alcak geldi ormanda gezerken sorun yaşarmıyım ??
çok sorularım olduğu için kusura bakmayın yarın gidip aracın görüşmesini yapacağım da o nedenle bu kadar fazla sorum oluyor anlayışınıza sığınarak bu kadar soru soruyorum
yorumlarınızı bekliyorum
saygılarımla

bugün gittim aracı gördüm , temiz bakmış satan kişi , ancak arac hakkında pek bilgim olmadığı için karar veremedim

merhabalar, öncelikle aramıza hoşgeldiniz. Bir freelander 18i kullanıcısı olarak tavsiyem elbette ve kesinlikle bir freelander olacaktır. Konu ile ilgili ''suv'ların kıyaslandığı'' bir belgeselde araçlar arasından ''bu bir asfalt aracıdır, arazi yönlü kullanımı düşünülmemeli bile'' deyip teste dahi sokulmadan ilk çıkartılan araç Honda CR-V idi (discovery kanal'da sreyretmiştim).

Arazide kullanmaya başlamadan önce ilk işiniz egzost son susturucusunu yukarıda belirtilen şekilde askı kancalarından birer kelepçe yardımı ile gövdeye 1 cm. kalıncaya kadar yukarı çektirin. Gerisi iyi bir takım lastiğe ve keyfinize kalmış. Ancak unutulmamalıdır ki freelanderler ağır arazi şartları için üretilmemiştir, lakin sizin mesajınızda belirttiğiniz gezintileri ise keyifle yaptırabilecek fazlasıyla yeterli bir araçtır. Karadeniz yaylalarında görüşmek ümidi ile : )))

yorumun ve önerin için teşekkür ederim, aracı alırsam ilk iş dediğiniz şekilde eksozu kaldırtacağım
tekrar teşekkürler,

sayın dilsizoğlu; ilgilendiğiniz aracın bedeli ele alındığında 2. nesil discovery olmak kaydı ile ister benzinli, istersniz 2.5 TD5 alabilirsiniz, benzinliye sıralı sistem tüp takdırdınızmı 50 krş civarında yakıyor. yakıt sizi zorlamaz ise hem asfalttaki müthiş konforu hem de arazideki eşsiz gücü ve kabiliyeti ile bu kasayı bence düşünmelisiniz ki gözünüzü korkutmasın yapacağınız en iyi tercih bu olur. Nihayetinde kanınıza bu tatlı zehir girdiyse eninde sonunda discovery e geçeceksiz demektir ve ayırdığınız limit bunun için çok ama çoook yeterli, sadece bir tavsiye ama bir göz atın isterseniz....

Ben de "euzlu" nun düşüncesine katılıyorum. Eğer imkanınız varsa Disco TD5 alın :D sizin koşullarınızda yıllar yılı kullanırsınız, hem asfaltta hem de freelanderle girmeyi hayal bile edemeyeceğiniz offroad koşullarında sizi memnun eder.
Ama TD5 düşünmem derseniz CRV yerine Freelanderi öneririm

Dostum bak ben üşenmedim senin için gittim gezdim yaylaları resimleride aşağıda, yav hiç düşünme bile honda dan arazi aracımı olurmuş tabiiki freelander...

SDC10946.JPG

SDC10951.JPG

SDC10914.JPG

SDC10931.JPG

SDC10937.JPG

Saygılar...

güzel resimler , keyifli yolculuk olmuş, Allah her daim yolunu açık tutsun ve mutluluğunu daim eylesim.
Vatanımın her yeri güzel ama uzun gölde bir başka güzel ;)

Teşekkür ederim , umarım en kısa zamanda sende muradına erersin :smiley:

Merhabalar, gerek Honda CRV'ler gerekse FreeLander'lar ağır arazi koşulları için üretilmiş araçlar değiller. Ancak Freelander hafif arazi koşullarında Honda'ya göre daha başarılı olacaktır. Bunun yanısıra Honda'nın sorunsuzluğu ve işçilik kalitesinin daha iyi olduğunu söylemeliyim. Her iki aracı kullanmış olan bir dostumun verdiği bilgidir bunlar.

Japon araçlarında düzenli bakım yaptırdığınız ve orijinal parça kullandığınız sürece genel olarak sorun yaşamazsınız.
Bunun yanında Daihatsu Terios, Toyota RAV4, Nissan X Trail ve Subaru Forester'da bu segmentte ciddi düşünülecek başka alternatifler olarak değerlendirilebilir

Ayrıca arazide yüzünüzü kara çıkartmayacak olan Hem şehirde SUV gibi hem de arazide 4x4 olarak kullanabileceğiniz Suzuki Vitara'yı unutmuş değilim.
Ben hepsi arasında tercih yapacak olsam bir yukarıda saydığım SUV'ler yerine Vitara'yı tercih ederdim.

Kararsız kalıyorsanız bütçenizi ayarlayın ve alternatifleri değerlendirin, test edin. Aracın içine oturun ve kullanın. En beğendiğiniz, içinizin en çok ısındığı araç sizin için doğru araçtır :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,475
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR