Ege ve Akdeniz Turu (Bodrum, Marmaris ve Datça'ya kadar)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Çöl Kartalı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 46
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,373

Çöl Kartalı

Dünyayı keşfetmek, kendini keşfetmektir
Yer
İstanbul
İstanbul'dan Marmaris'e ve Datça'ya çok keyifli bir yolculuk yaptık. Marmarisli bir aile dostumuzun oğlunun düğünü vardı. Bu düğüne katılmaya daha yaz başında söz vermiştik. Haydi çıkalım yola, bakalım neler yakalamışız bu yolculuk sürecinde hep birlikte görelim. Bu tatilde bir Rus arkadaşımız oldu. Helena ile çok güzel şeyler paylaştık. Karavanda yelek defilesi yaptık.

Etiketler
Ynt: Ege ve Akdeniz Turu (Bodrum, Marmaris ve Datça'ya kadar)

Milas'a giderken Bafa Gölü kıyısı otoban çalışmaları nedeniyle iş makinalarının yoğunluğu ile dikkat çekiyor. Bu yol yapılırsa harika olacak. Söylediklerine göre daha iki yıla ihtiyaç var. Ayrıca Yatağan'a giden yol da genişletiliyor. Bu gezimizde Bodrum Güvercinlik'e uğradık. Daha önce de kaldığımız Ali bey'in yerine uğradık. Ali bey, bungalovlarını her yıl genişletiyor) Bodrum'dan dönerek Milas üzerinden Muğla ve Marmaris'e ulaşıyoruz. Marmaris'e inerken manzara müthiş. Sabah çayımızı bu doğal ceplerden birinde kaynatıyoruz. Biraz ötemizde otomobilinin arkasını mutfak haline getiren bir çift, sabah kahvaltısını yapıyor. Bu Aydın'lı çiftin termosunu çay ile dolduruyoruz. Ve büyük sürpriz. Aydın'lı hanım biraz sonra bir tabak dolusu fesleğenli patatesli böreği ve süper keki karavanımıza geldi. Boşuna dememişler ki, veren el, alan el'dir)

Sn.Çöl Kartalı aramıza hoş geldiniz. Karavanlı gezilerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkürler...

Hoş bulduk Sn.Drares, ben de güzel paylaşımlar diliyorum

Aramıza hoşgeldiniz sn çöl kartalı
gördüğüm kadarıyla hava hala sıcak oralarda bayrama planlarım var inşallah hava güzel olur
gerçi olmasa da olur egenin her halini seviyorum

Marmaris ve Datça cennetten bir köşe sanki......emekliliğimde yerleşmeyi düşündüğüm yer...... Bayramda nasipse yine yollarda ve yine Datçadayız...Güzel fotolar...

Sn.Kaya75, Gezenbilir'e katılmaktan ben de çok memnunum. 9 günlük bayramda bizim de tercihimiz Akdeniz olacak. Pastırma yazı devam ederse denize bile girilebilir.

Sn. Serkanguranc, teşekkür ediyorum mesajınıza. Özellikle Marmaris, yaz kış yaşanacak güzellikte. Biz hem sakinliği hem hareketi seviyoruz. Bayramda Akdeniz'de olmak istiyoruz.

Sn. Ünlü, yavaş yavaş, sindire sindire veriyoruz keyifli tatilleri, tıpkı zevkli yolculuklar gibi tadını çıkara çıkara yazıyoruz

Sn. Çöl Kartalı,

Aramıza hoşgeldiniz..
Bundan böyle tüm gezi anılarınızı bizlerle paylaşacağınızı umuyor, bekliyoruz..
(Naçizane önerim; fotoğrafların neresi olduğunu belirtirseniz, daha yararlı olur, kanısındayım.)
Nice güzel gezilere ve paylaşımlara...

Ülker&Yavuz

Aracınız hakkında daha fazla bilgi verebilirmisiniz?

Sn. Egeli, Uyarınızı dikkate alacağım. Çok teşekkür ediyorum. Size de bol keyifli geziler diliyoruz.

Merhaba.Akdeniz uzak. Havalara güvenebilsem sorun yok ama yağışlı soğuk bir havada o mesafe çekilirmi bilmem.Saros körfezini önerdi bir arkadaş .istanbulada yakın. Bilgisi olan varsa lütfen yazarmı. Kamp alanları hakkında. Özellikle Erikliyi merak ediyoruz.

Erikli güzeldir.Denizi temiz ve kumsaldır.Kendi kendi ni temizleyebilen nadir denizlerden biridir.Kamp alanı olarak çamlık bir alanda çadır kiraya veren bir işletmeci vardı (belediyeden kiralamış) duş WC elektrik var hoş bir yerdir.Kendi çadırınıda kurabilirsin veya aracınla girebilirsin ama karavanın manevra yapması pek müsait değil.Karavanla kalacak başka yerler bulabirsin ama hizmet olmaz.Bir tane otel vardır.Ama kiralık evler çok.

Marmaris ve Datça gezimiz görsel olarak biraz zayıf kaldığını şimdi farkediyoruz. O nedenle bu gezimizden seçtiğimiz resimleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.