Duster 100.000 Km

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Duster0618 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 38
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 32,391
Ynt: Duster 100.000 Km

mersoy' Alıntı:
100.000 km.yi nasıl yaptığı çok önemli. 1 yılda 100 bin km. normal bir vatandaş yapamaz. Şirket aracı ya da kiralık araç olmasın ?Fiyatı çok ucuz olmadığı süreci böyle bir risk almaya değmez.
Bende öyle düşünüyorum serviste herşey ortaya dökülecek birde arabanın geçmişine baktırcam bi tanıdık vasıtasıyla kim almış ne için kullanmış falan filan.

Etiketler

olguncandan' Alıntı:
Merhaba Kerim Bey,
Zaman zaman yazdığınız mesajlardan, sizlerin ve evladı ıyalin iyi olduğu sonucunu çıkarıyoruz.
Valla azizim işlere bir gömüldük pir gömüldük. Kaç kez şöyle bir Antalya yapsam diye düşündüm, hiçbirini yapamadım. Hatta senin Karadeniz gezini bile taklit edip aynı yolları izleyemedim. Hadi dedim, bari şu orta Anadolu havalisine bir uzanayım, o da olmadı. Galiba en iyisi emekli olmak, tıpkı sizler gibi saat ve işle kayıtlı olmadan dünyayı temaşa etmek. O da bizim meslekte sanki biraz erken...

Hayırlısı, inşaallah Allah gönlüne göre bir vasıta nasip eder. Anlaşılan o ki Duster'dan vaz geçemeyeceksin... :D
Amin sağolun teşekkür ederim yaşım genç ilk dizel arabam off road meraklısıyım burda paylaşılan yazılar videolar o kadar ilgimi çekti ki sizin sayenizde Duster sever oldum önceden hiç hoşuma gitmezdi şimdi Duster olsun çamurdan olsun diyorum :smiley:

Sizin dediklerinizi dikkate alarak araçtan vazgeçmiş bulunmaktayım servise bile götürmedim kilometresi işi bozan taraf 39.000 e değişen boya olmayan bir araç daha buldum 47.000 km Allah kısmet ederse onu alacağım anlaştık şuan araç izmirde kredi ile alacağım için kasko yaptırmak zorunluymuş kasko fiyatları kaçtan gidiyor ve hangi kaskoyu önerirsiniz ?

37 senedir tüm araçlarıma kasko yaptırdım. Son 3 senedir Ziraat Bankasına yaptırıyorum. En ucuzu o çıktı. Ancak siz bir de bulunduğunuz şehirdeki Renault servisinin anlaşmalı olduğu kaskoları sorup ona göre yaptırın derim. Zira servisle anlaşmalı kaskoya yaptırmazsanız, Allah korusun bir kaza durumunda hasarı önce kendi cebinizden yaptırtıp, faturası ile kaskonuza müracaat etmeniz ve onların size ödeme yapmasını (ödeme süresi insaflarına göre) beklemeniz gerekiyor. Ayrıca, kasko sizin faturanızı aynen de ödemeyip, daha azını ödeyebilir (ben bu parçayı daha ucuza alıyorum, şu tamiri daha ucuza yaptırıyorum gibi sebeplerden). Kolay gelsin

off road runner' Alıntı:
37 senedir tüm araçlarıma kasko yaptırdım. Son 3 senedir Ziraat Bankasına yaptırıyorum. En ucuzu o çıktı. Ancak siz bir de bulunduğunuz şehirdeki Renault servisinin anlaşmalı olduğu kaskoları sorup ona göre yaptırın derim. Zira servisle anlaşmalı kaskoya yaptırmazsanız, Allah korusun bir kaza durumunda hasarı önce kendi cebinizden yaptırtıp, faturası ile kaskonuza müracaat etmeniz ve onların size ödeme yapmasını (ödeme süresi insaflarına göre) beklemeniz gerekiyor. Ayrıca, kasko sizin faturanızı aynen de ödemeyip, daha azını ödeyebilir (ben bu parçayı daha ucuza alıyorum, şu tamiri daha ucuza yaptırıyorum gibi sebeplerden). Kolay gelsin

Bilgi için teşekkür ederim bu söylediğiniz daha mantıklı cahilliğimi mazur görün ikinci aracım ve ilk defa kasko yaptırıyorum o da zorunlu olduğu için yavaş yavaş öğreneceğim bu işleri :smiley:

Konu kaskoya atlamış ama ilk baştaki sorulanlara cevap yazayım.
Dizel aracın sorun çıkarttığı gün:

1) İçine su karışmış mazot aldığınız gündür
2) Mazot filtresinin değiştilmesinin unutulmasından 30-40bin km geçtikten sonra tıkanmış filtre ile tam gaz basılıp pörtletildiği ve içindeki tüm pisliklerin enjektörlere bulaştığı gündür
3) Çip-mip takılıp performansının arttırıldığı günden itibaren belirsiz bir tarihtir.
4) Araç durdurulmadan önce rölantide 20-30 sn çalıştırmayı ihmal eden bir kullanıcının elinde turbosu yanmış yağ ile kaplanmış aracın turbo soğutma problemi nedeniyle bilinmeyen bir tarihte bozulduğu gündür

Bunlardan bazıları (1) araç daha 5000km'de iken bile olabilir, diğerleri (2-4) ilerleyen km'lerde gerçekleşme olasılıkları daha yüksek olan problemler.

Uzun lafın kısası, yüksek km'de dizel araç alınır mı sorusunun cevabı satan adama güveniyorsanız 'evet' tir, kendisini tanımıyorsanız 'hayır'.

Teşekkür ederim o aracı almadım 50000 km de bakım kağıtları olan temiz bir aracı 2 lira fazla verip aldım kafam uzun bir zaman rahat olur inşallah.

Aracı aldım diyorsunuz. Hayırlı olsun, İnşallah kazasız ve mutlu günlerde binin. (E birde fotoğrafını koyarsınız artık ).

off road runner' Alıntı:
Aracı aldım diyorsunuz. Hayırlı olsun, İnşallah kazasız ve mutlu günlerde binin. (E birde fotoğrafını koyarsınız artık ).
Sağolun teşekkürler Allah kimseye kaza bela vermesin.

1

Son sorum kusuruma bakmayın çok soru soruyorum ama :( Fren pedalı bana biraz sert geldi normalde öylemi hani basılmayacak halde değil ama eski sedan aracıma göre ilk basışta az daha öndekine arkadan bindiriyordum hızlı frenlemelerde sorun yaratır bana alışana kadar sizdede öylemi yoksa servise mi götürmeliyim aracı ?

Ön disk ve balatalarda problem yoksa şayet el frenine bak eğer aşırı yukarda sonlanıyorsa , arka fren ayarlarına ayar yaptır bu olay epeyce iyileştiriyor freni

troyexplorer' Alıntı:
Ön disk ve balatalarda problem yoksa şayet el frenine bak eğer aşırı yukarda sonlanıyorsa , arka fren ayarlarına ayar yaptır bu olay epeyce iyileştiriyor freni
evet dediğinizi yaptırmak için servise götürcem aracı yukarıdan kastınız kaç derece bilmiyorum ama sedan aracıma göre baya yukarda umarım garanti kapsamına giriyordur bu olay yoksa baya olay çıkartırım serviste ;D

Not: Çekerken sanki dolmuş el freni çekiyor gibi havalara giriyorum ;D

Bence onu dışarda iyi bir frenciye yaptırın çünkü servis bu işleme büyük bir ihtimalle para alır dışarda daha ucuza yaptırırsınız
Garantiyle alakalı bir durum değil doğal olarak belki bakıma götürseydiniz arada kaynayabilirdi , Sadece bu iş için giderseniz alırlar büyük bir ihtimalle

troyexplorer' Alıntı:
Bence onu dışarda iyi bir frenciye yaptırın çünkü servis bu işleme büyük bir ihtimalle para alır dışarda daha ucuza yaptırırsınız
Garantiyle alakalı bir durum değil doğal olarak belki bakıma götürseydiniz arada kaynayabilirdi , Sadece bu iş için giderseniz alırlar büyük bir ihtimalle
hafta sonu götürüyüm iyi bir ustaya araç duruyor durmasınada ayağımın ayarını tutturamıyorum bastığımda sertlik olunca biraz yaklaşınca baktım duracak gibi değil bende Allah ne verdiyse basıyor küt diye duruyor ya ben arkadan bindiricem yada bana arkadan bindirecekler ;D

Galiba İzmir Bornova'da ki aracı almışsınız. Daha 25.000 km bir araçta böyle bir sorun olmaması gerekir. Benim araç 40.000 km.de böyle bir sorun yok. Gayet güzel ve yumuşakça duruyor. Sanırım alışmanız gerekiyor. Bir de tam olarak kaça aldığınızı ve masrafların ne kadar tuttuğunu söyleyebilirmisiniz ?

İzmitten aldım aracı. İzmire gidemem yolda ölürüm dayanamam :smiley: 39 bine aldım 250 Araç devrimi ve plakalar tuttu 250 sigorta tuttu 800 kasko tuttu orayay gidip yol yemek 100 tuttu gelirkende 125 liralık yakıt aldım başkada harcama olmadı ara. 50 binde şuan sert geldi bana kontrol ettirmek lazım canımız emanet arabaya.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,491
Kayıtlı Üye Sayımız
172,153
Kaydolan Son Üyemiz
Şeyma&Ömer

Çevrimiçi üyeler

Geri